Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Przenoszenie systemu operacyjnego z xp do 7 + Format

System Operacyjny Windows Xp Windows 7 Formatowanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamileq27

kamileq27
  • Bywalec

• 138 postów

Napisano 24 luty 2013 - 18:42

Cześć. Ostatnio postanowiłem kupić grę Battlefield 3. Niestety potrzeba do niej system operacyjny conajmniej Vistę. Ja mam Windows Xp Professional Wersja 2002 (32 Bit) + Dodatek SP 2.

I w związku z tym chciałem się zapytać:

Czy da się zaktualizować win xp do win 7 za darmo? Dodam jeszcze że system jest oryginalny ale cały komputer dostałem od kuzyna który nie ma pudełka z potwierdzeniem i żadnym kodem. 

A drugie pytanie :

Czy da się przy okazji go zformatować nie usuwając plików systemowych?

Wiem że jedno pytanie zaprzecza drugiemu ale chciałbym to zrobić za darmo a za bardzo na tym się nie znam i dla tego pytam Was. Pozdrawiam!

• 0

#2 sshadowek

sshadowek
  • Gaduła

• 482 postów

Napisano 24 luty 2013 - 20:37

Za darmo nie ma opcji,

przykro mi trzeba uaktualnić.

a na drugie pytanie ci odpowiem że chyba nie jeśli nie masz płytki z windowsem

• 0

#3 Didox

Didox
  • Entuzjasta

• 587 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisano 25 luty 2013 - 00:57

Cóż nie ma opcji*, za darmo nic nie ma.

Jeśli chcesz sformatować partycję na której jest sytem to usuną się również pliki systemowe.

Nie pamiętam dokładnie, ale po pierwsze jeśli Twój kuzyn nabył system legalnie w sklepie i przekazał go Tobie to Ty już tego systemu legalnie nie masz bo OS w wersji licencja na 1 komp jest na 1 osobę(fizyczną/prawną). - Ale tu mogę się mylić ;)

Ale nie mylę się na pewno w tym aspekcie że oprogramowanie i tak masz nielegalne bo nie masz ani jak to ująłeś potwierdzenia, ani kodu czyli naklejki(licencji) na komputerze. Więc jeśli nawet był/jest to system legalny to i tak nie masz jak zbytnio tego udowodnić. Więc nie wiem skąd takie przywiązanie do niego.

@up, nawet jakby miał płytkę z windą to i tak formatując partycje dane się i tak przecież stracą... Może OS zainstalować ponownie, ale na pewno nie "zformatować nie usuwając plików systemowych" ;)

______

*legalnej

Użytkownik Didox edytował ten post 25 luty 2013 - 01:00

• 0

"To boldly go where no one has gone before"

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: System Operacyjny, Windows Xp, Windows 7, Formatowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych