Skocz do zawartości

Wymiana GF 8800GT na 5750


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez k0chan,

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

 

Dziś awarii uległa moja leciwa już 8800gt. Zaczęła wylać artefaktami w Aion'ie i Skyrim'ie chociaż do niedawna działały bezproblemowo na "średnio-wysokich" detalach.

 

Jako student mam ograniczone fundusze na rozwój PC'ta i szukam możliwie najtańszego rozwiązania.

 

Ogólnie komputer jest w codziennym gamingowo/internetowym użytku od ponad pięciu lat z czego doczekał się jedynie upgradu z 2 do 4 gb ram'u.

 

Specyfikacja mojego zabytku to:

Gf 8800 gt

4gb ram ddr2

2 dyski: 320 gb sata i 160 gb ata

Zasilacz Qoltec silent 400W

Procesor intel C2D E4500 2x2,2

Jakaś chińska sieciowka

Płyta główna to asus brandowany przez NTT z zablokowanym OC, ale modelu nie pamietam (jak trzeba będzie to się dokopie do niego)

 

Pytanie moje jest następujące: czy wpakuje do tego zestawu radeona 5750 bez wymiany zacilacza?

W porownywarce wyświetla się ze TDP radeona to 85W przy 110W w przypadku 8800gt. Wydaje się ze taki układ nawet odciążyć zasilacz.

 

Budżet to około 300 złotych więc na cuda nie liczę. Chyba ze jakaś inna karta o wydajności 8800 lub lepszej?

Edytowane przez woocash89
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że wpasujesz bezproblemowo - jak napisałeś, zmieniasz kartę bardziej prądożerną na mniej i w dodatku wydajniejszą

 

Jeszcze lepsza byłaby hd5770/6770 , do 300 zł powinieneś spokojnie znaleźć, a mają one wydajność hd4870 +dx11

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Tak właśnie mi się wydawało ze tego mojego prądożernego smoka 8800gt da radę zmienić na Radka ;)

Dzięki za szybki odzew!

 

Chyba ze ma ktoś propozycje innej karty w granicach 200-300 złotych? Na Allegro niestety niczego z gwarancja już nie znajdę z 5750, a kupić coś co padnie po okresie rozruchowym trochę strach brać...

Są w ogóle jakieś alternatywy, czy raczej szukać mało przechodzonego 5750?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Do 300 to co podałem w tej chwili najlepszy wybór, tym bardziej biorąc pod uwagę twój zasilacz.

Powyżej 300 zł można sie rozejrzeć za hd7750 tylko na DDR5, jest to troche wydajniejsze od wspomnianych 5770/6770, ale za to nówka i z pełną gwarancją i bardzo mało prądu bierze (nawet nie trzeba dodatkowego zasilania 6pin podpinać)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...