Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, planuje kupić sobie płytkę Asrocka Extreme4 i jeszcze jedną 660Ti do SLI.
I tutaj nasuwa sie pytanie, bo mam procka 2500K i z tego co wiem, żeby odblokować PCI 3.0 potrzeba Intela z serii Ivy...
I teraz:
1.Czy PCI-e 3.0 uzyska pełną szybkość tylko z prockiem z rodziny Ivy?

2.Czy więc muszę wymienić procesor na generacje wyższą?
3.Czy różnica pomiędzy PCI-e 3.0 a 2.0 będzie odczuwalna?
 

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, zmiana zasilacza to konieczność, a idąc tym kierunkiem, jaki byłby dobry?
Bo mam teraz tą 660ti w ver.3GB która ma 6 i 8pinowe zasilanie, i martwie sie jak będzie z kablami zasilającymi, jeszcze do tego mobo ma wtyk na 2x4pin :P

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Cokolwiek, z certyfikatem co najmniej bronze i 700W pociśnie. Jaki byłby dobry ? Zależy ile chcesz wydać. Proste.



Z drugiej strony. Ty się dobrze zastanów czy Ci się to wszystko opłaca. Zasilacz, płyta, karta... najgorszy ból taki, że inwestujesz w mobo de facto bez sensu bo procka nie wymieniasz. Tyle, że drugą kartę dołożysz. Masz solidną karciochę, na której wszystko na pewno śmiga i pośmiga jeszcze przez jakiś czas. Że crysis 3 dobrze nie chodzi... Stary, gra na 5 godzin, w dodatku średnia...



Ja bym podkręcił kartę, cepa i olał to na razie, przynajmniej do momentu aż coś się ruszy z cenami.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

No tak, myślałem o be quietach, bo modularne, budżet? chmm tak z 450zł, zależy jeszcze ile warty będzie ten tagan...
Tzn, byłbym skłonny jeszcze dołorzyć do lepszej zasiłki, tylko żeby posiadał 2x(6+2pin), 2x6pin i 2x4pin, bo czytałem że zabieranie mocy z molexów może być przyczyną niestabilności.

Tak, masz racje, ale ja wole dowiedzieć na zapas :P Jako że nie zarabiam zbyt dużo, upgrade pewnie zaczne dopiero może pod koniec tego roku :P

A dlaczego chce SLI? Kupuje monitorek 27" z 2560x1440. (na raty)
Mam tylko nadzieje że jak wyjdzie w pełni seria 700 to 660ti ztanieje.
Dlatego już o podstawie można powolu myślieć.

Edytowane przez PaveuSan
Link to post
Share on other sites

CoolerMaster? Hmm, no nic, ja znalazłem troche droższego Thermaltake.
A co do podkręcania, próbowałem GPU skręcić do więcej niż 1150(od razu było podniesione) dalej jest niestabilna. Ehh to chyba cecha czy raczej wada tych kart... Z napięciami też próbowałem do 1,025 bo dalej wydaje sie być niebezpiecznie :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...