Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Wojny Przeglądarek 2013 - część 1 (Styczeń)

Test Przeglądarek Chrome Chromium Firefox Aurora Opera Opera Next Internet Explorer Safari Maxthon

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin-prv

Marcin-prv
  • First Ever

• 77 postów
  • Miejscowość:Londyn

Napisano 21 luty 2013 - 07:26

Witam!

W moim teście z pewnością się zagalopowałem i powstało coś OGROMNEGO, dlatego postaram się opisać go w kilku zdaniach.Znajdują się tam 9 przeglądarek w najnowszych wersjach (ze stycznia 2013 roku): Chrome, Chromium, Firefox, Aurora, Internet Explorer, Opera, Opera Next, Safari i Maxthon. Do testów posłużyły wszystkie najpopularniejsze benchmarki + kilka przeze mnie wyszukanych, w sumie jest ich aż 20 (a każdy test został powtórzony 3-krotnie).

9 przeglądarek x 20 testów x 3 powtórzenia daje 540 testów, ale to nie wszystko!
Później trzeba było jeszcze obliczyć średnią dla każdego testu, co daje kolejne 180 obliczeń i ostatnie 9, by wyliczyć końcową średnią dla każdej przeglądarki.

W sumie... BYŁO DUŻO LICZENIA! :)

Zamieszczam filmik z wynikami wszystkich testów, a test w większej objętości można znaleźć na mojej stronie (wersja polska może być jeszcze w fazie tłumaczenia):

Link do strony z testem: http://www.firstever.eu

Pozdrawiam!

Użytkownik Marcin-prv edytował ten post 21 luty 2013 - 07:50

• 1

Zapraszam na moją stronę - First Ever!

#2 fantomaz

fantomaz
  • Entuzjasta

• 704 postów
  • 3DMark 06:30629

Napisano 21 luty 2013 - 07:53

Wynika z tego, że używam najgorszej przeglądarki, a wydawało mi się, że jest najlepsza ;D

Wszystko
się zmieniło, kiedyś Chrome rywalizowało z Operą, teraz pozostaje już
tylko Maxthon.

Ale przyzwyczajenie i w sumie brak jakichś tragicznych minusów nie motywuje do przesiadki.
O Maxthonie to nawet nie słyszałem :o

Użytkownik fantomaz edytował ten post 21 luty 2013 - 08:19

• 0

CPU: i7 4790k + Prolimatech Genesis MB: MSI Z97 G55 SLI CASE: CM HAF 912 Plus RAM: 16GB Corsair Vengeance 1600MHz CL9

GPU: Gainward GTX 660 HDD: CrucialM500 240GB, Barracuda 7200.14 1TB PSU: Corsair HX520W

#3 Marcin-prv

Marcin-prv
  • Autor tematu
  • First Ever

• 77 postów

Napisano 21 luty 2013 - 08:01

Wszystko się zmieniło, kiedyś Chrome rywalizowało z Operą, teraz pozostaje już tylko Maxthon.

• 1

#4 tlkj86

tlkj86
  • Gaduła

• 295 postów
  • Miejscowość:Białystok

Napisano 21 luty 2013 - 08:36

Chromium dalej bezkonkurencyjne - Maxthon nie przypadł mi do gustu, używałem na Atomie D2700 i ogólne działanie (ładowanie, scrollowanie) były widocznie słabsze niż w Chromium.

Ma za to jedną funkcję, która mi się spodobała - oderwanie filmu od strony, nIemniej - dzięki za test :)

• 0

Lenovo x240 || CPU: i5 4300u || RAM: 8GB DDR3  || SSD: GoodRam Iridium Pro 240GB

#5 Marcin-prv

Marcin-prv
  • Autor tematu
  • First Ever

• 77 postów

Napisano 21 luty 2013 - 12:00

Co ciekawe, kilka lat temu w większości tych testów zwyciężały Chrome i Opera. Najwidoczniej Opera nie wytrzymała tempa przeglądarki Google, i po niedawnym przejęciu Skyfire postanowili zmienić silnik renderujący na WebKit - dołączyli do ekipy rozwijającej projekt Chromium (a na projekcie Chromium bazuje Google Chrome).

Osobiście nie jestem zwolennikiem pakowania wielkiej ilości rozszerzeń w przeglądarki. Każdy ma własne wymagania, ale mi naprawdę wystarczy AdBlock. Dodatkowo w bonusowym teście pokazałem, o ile zmniejsza się zużycie pamięci RAM, gdy korzystamy z AdBlocker'a!

Jeszcze zdanie o wybranych przeglądarkach - są to najpopularniejsze programy na świecie, których udział przekracza 1% oraz ich wersje rozwojowe, i tak:

Chromium = Chrome 27
Aurora = Firefox 20
Opera Next = Opera

Safari i Internet Explorer, nie posiadają żadnych dostępnych wersji rozwojowych.
Wrócę jeszcze do faktu, który normalnie nie ma miejsca: rozwojową Operę Next, można zaktualizować do obecnego finalnego buildu, co powoduje pewne zamieszanie (jak wersja testowa może być jednocześnie testową z nazwy i posiadającą silnik wersji finalnej?
Dlatego wyniki Opery i Opery Next powinny być identyczne, a powód dla, którego użyłem wersję Next jest prosty - moje zestawienie będzie pojawiało się każdego miesiąca, i do tego czasu pewnie pojawi się nowsza wersja Next.

Zostaje jeszcze Maxthon - przeglądarka, która nie powinna w ogóle pojawić się w zestawieniu z racji udziału poniżej 1%. Jednak w tym wypadku zrobiłem wyjątek i dałem jej "dziką kartę", a po wynikach widać, że miałem co do tego powody.

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Test Przeglądarek, Chrome, Chromium, Firefox, Aurora, Opera, Opera Next, Internet Explorer, Safari, Maxthon

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych