Skocz do zawartości

Wysokie zużycie procesora Acer Aspire 5750G


Recommended Posts

Laptop zakupiony w październiku, ale dopiero wczoraj zwróciło moją uwagę wysokie zużycie procesora. Na tyle wysokie, że próba zagrania w Crysisa 2 (wysokie detale, może tu wina?) skończyła się wyłączeniem komputera po jakiejś minucie renderowania gameplay'u.

Speed-fan pokazuje w ogóle kosmiczne wartości - wg. mnie, a w menedżerze nie ma żadnej dziwnej aplikacji która by żarła tyle procesora.

http://oi50.tinypic.com/2mxphz8.jpg

http://oi48.tinypic.com/15qqaes.jpg

To w sumie jeszcze niskie wartości, wczoraj dobijały do 70* przy Skype, AQQ i firefoxie....

Komputer nie czyszczony od października, ale już od zakupu jest dosyć gorący - wysoka temp. powietrza przy wylocie.

Co więcej - komputer ma 4GB ramu, a w menedżerze dostępne jest tylko 2,4GB.

Malwarebytes Anti-Malware wykrył trzy robaki, ale ich wywalenie nie zmieniło tego dziwnego stanu rzeczy.

 

Jakieś rady,  z wyjątkiem wysłania do serwisu? (ostateczność, bo studia i.... wiadomo)

Link to post
Share on other sites

Ja bym spróbował formata zrobić. Bo pomimo usunięcia robaków coś może siedzieć w systemie na tyle głęboko, że tylko format pomoże.

 

Co do ramu to ilu masz bitowy system?
 

 

Temperatura może być wysoka ze względu na to, że masz duże wykorzystanie CPU. Jak ja na kompie trochę się OCCT pobawię to też jest wysoka.

Edytowane przez xterio
Link to post
Share on other sites

System 32bit - taki sam mam na stacjonarnym komputerze, ale tam mam do dyspozycji 3,25GB(przy 4GB zamontowanych ramu).

 

Comodo wykrył jeszcze dwa robaki.

 

Co do CPU - duże wykorzystanie, ale znikąd. W sumie ram też mi coś pożera i nie wiem co :/

 

W trybie awaryjnym wykorzystanie CPU jest na poziomie 0-2%, w normalnym trybie jak widać u góry - nawet ruch myszki podbija z 30% do 50%.

Edytowane przez Artisto
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...