Skocz do zawartości

SLI GTX 670 a PCI-E 2.0 x8


Recommended Posts

Posiadam płyte Gigabyte GA-Z77X-UD5H obsługującą Pci-e 3.0 (pierwszy slot działa na x16 , drugi x8 ) ale procesor i7 2700k wiec sloty pci-e x16 x8 x4 działają na max 2.0, składałem komputer z myślą o SLI ale zastanawia mnie jedno.. Czy 2 karty GTX 670 w Sli nie będą ograniczane przez interfejs PCI-E 2.0 x8 ?? Jeśli tak to o ile??

Link to post
Share on other sites

Dzięki za link do testu bardzo mi pomógł ale do tego testu została użyta płyta ASUS P8P67 WS Revolution która ma 2 x PCIe 2.0 x16, czy to znaczy ze dwie karty w tym tescie działają na PCIe 2.0 x16?  Ja w swojej Gigabyte GA-Z77X-UD5H mam tylko jedno PCIe x16 drugie ma x8 , wiec chyba 2 way SLI będzie u mnie działać w 2 x PCIe 2.0 x8 i czy to nie będzie zbyt wąskim gardłem??

Link to post
Share on other sites

Dzięki za link do testu bardzo mi pomógł ale do tego testu została użyta płyta ASUS P8P67 WS Revolution która ma 2 x PCIe 2.0 x16, czy to znaczy ze dwie karty w tym tescie działają na PCIe 2.0 x16?  Ja w swojej Gigabyte GA-Z77X-UD5H mam tylko jedno PCIe x16 drugie ma x8 , wiec chyba 2 way SLI będzie u mnie działać w 2 x PCIe 2.0 x8 i czy to nie będzie zbyt wąskim gardłem??

Ja miałem wcześniej i7-2600k i gdy włożyłem Lightninga do dolnego slotu PCIE 2.0 x 8 to karta była już trochę ograniczana - większe spadki fps w Crysis 2 + nieco gorsze wyniki w benchmarku Catzilla w porównaniu do PCIE 2.0 x 16 (górny slot). Na pewno PCIE 2.0 x 8 nie będzie wąskim gardłem ale te kilka % stracisz na wydajności względem 3.0.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Nie będzie problemu! :) każda karta będzie dalej obsługiwana z x8 tak więc aż 4000MB/s

Różnicy między pcie 2.0 a 3.0 też nie będzie (więcej tu: http://www.overclock.net/t/1188376/hardwarecanucks-hd-7970-pci-e-3-0-vs-pci-e-2-0-comparison)

Inną kwestią jest skalowanie SLI...

Edytowane przez AvaloN
Link to post
Share on other sites

Nie będzie problemu! :) każda karta będzie dalej obsługiwana z x8 tak więc aż 4000MB/s

Różnicy między pcie 2.0 a 3.0 też nie będzie (więcej tu: http://www.overclock.net/t/1188376/hardwarecanucks-hd-7970-pci-e-3-0-vs-pci-e-2-0-comparison)

Inną kwestią jest skalowanie SLI...

o co chodzi z tym skalowaniem?

Link to post
Share on other sites

Nie będzie problemu! :) każda karta będzie dalej obsługiwana z x8 tak więc aż 4000MB/s

Różnicy między pcie 2.0 a 3.0 też nie będzie (więcej tu: http://www.overclock.net/t/1188376/hardwarecanucks-hd-7970-pci-e-3-0-vs-pci-e-2-0-comparison)

Inną kwestią jest skalowanie SLI...

Nie ma róźnicy między między PCIE 3.0 x16/x8 vs PCIE 2.0 x 16. Ale przy PCIE 2.0 x 8 jest już widczona mała różnica nawet dla pojedyńczej karty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jedno proste pytanie, czy mogę liczyć na relatywnie duży wzrost wydajności (fps) 2 way sli gtx 670 działających na PCIe 2.0 x8  względem jednej karty GTX 670 ?

Link to post
Share on other sites

Jak gra wspiera sli to tak jak nie to mogą być gorsze wyniki niż przy jednej grafice używam sli i crossfire i nie narzekam (sli 580 i sli 9600gt) crossfire (6950) 3 kompy 

 

Co do 8x to nie widzę różnicy w wydajności to samo w testach błąd pomiarowy (nie powtarzalność testów)

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Znalazłem odpowiedz na swoje pytanie na http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=1696181&mpage=1&print=true (w teście 2 x GTX 680)

 

Spadek wydajności 2 way Sli działających na pci-e 2.0 x8  względem 2 way sli pci-e 3.0 x 16  to około 5% (1000 punktów różnicy dla grafiki w 3dmark11)

Link to post
Share on other sites

Zapomniałeś o konfiguracji a te 1000 pkt to i tak na różnych prockach o różnym taktowaniu z tego linku co podałeć i 2 generacji vs i 3 generacji :P hehehe

Znalazłem odpowiedz na swoje pytanie na http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=1696181&mpage=1&print=true (w teście 2 x GTX 680)

 

Spadek wydajności 2 way Sli działających na pci-e 2.0 x8  względem 2 way sli pci-e 3.0 x 16  to około 5% (1000 punktów różnicy dla grafiki w 3dmark11)

Link to post
Share on other sites

Zapomniałeś o konfiguracji a te 1000 pkt to i tak na różnych prockach o różnym taktowaniu z tego linku co podałeć i 2 generacji vs i 3 generacji :P hehehe

Tak i jak widzimy Graphics Score tylko o 1000 punktów lepszy na pcie 3.0 i i7 3930K , także w konfiguracji ze słabszym procesorem ta różnica może być jeszcze mniejsza niż 1000 punktów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...