Skocz do zawartości

Najświeższe szczegóły dotyczące GF100


Recommended Posts

Jakoś wątpię w Fermi 2 na koniec roku ale kto wie może faktycznie uda się powtórzyć sukces na miarę G92. Choć w sumie przeniosą to w niższy proces technologiczny, wprowadzą małe zmiany w architekturze więc jakaś tam szansa jest.

Link to post
Share on other sites

To już czsto marketingowe zagranie. W sumie, to mogli przecież porządnie zareklamować jako GTX3xx, który jest wydajny i obsłuhuje DX11, ale jak widać, nie każdy jest obeznany w temacie. Zmiana nazwy na GTX4xx na pewno przyniesie im więcej klientów, założę się, że i tak co niektózy kupią słabszego GTX400, zamiast mocniejszego GTX200, czy HD5000 w tej samej cenie, co widać chociażby tu na forum po osobach, które wymieniają GTX260 na 5770 (zamiast chociażby na 5850 - chyba nie pomyliłem numerków?);}

Link to post
Share on other sites

poczekajmy na 5890, ale i tak myślę że 5970 będzie wydajniejszy albo chociaż równie dobry co GT100. Poza tym pewnie cena tego kolosa będzie niezbyt przyciągająca...

 

Zapewne ceny dwuprocesorowych Radków również nie będą przyciągające :menda:

Link to post
Share on other sites

GTX400? :menda: No ja nie mogę ;) Naprawdę tych ludzi od marketingu tam posrało już :) Wolałbym, żeby wywalili ich na zbity i łeb i zatrudnili kilku inżynierów, którzy pomogliby w usprawnieniu nowej architektury, żeby to całe Spermi miało ręce i nogi. Ale jak na razie, to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

 

GT300 -> GF100 -> GTX400? WTF?!

Link to post
Share on other sites

Zieloni za bardzo szaleją z tymi nazwami :menda:http://www.4clubbers.pl/images/smilies/new/dash2.gif http://www.4clubbers.pl/images/smilies/wallbash.gif

 

Po GeForce 9000 było GTX200 (gdzie GTX100 ???)

Teraz znowu GTX400

A jeszcze gdzieś pisali że ma być po prostu GeForce 100 :);) :?

 

torture masz rację

tylko wziąć tych marketingowców i http://www.4clubbers.com.pl/images/smilies/suicide1.gif http://www.4clubbers.com.pl/images/smilies/suicide1.gif http://www.4clubbers.com.pl/images/smilies/suicide1.gif

Link to post
Share on other sites

Teraz juz wiesz czemu kupilem zasilacz 1100 Watt ;P

 

Jakby teraz je wypuścili to kosztowały by z 500 $ (ze względu na mały uzysk z wafla) i nawet żaden fanboj by tego nie kupił

Jakby kosztowaly po 500$ to na start bym kupil 2 mimo braku obslugi SLI na plycie :menda:

Link to post
Share on other sites

Ale najlepsze dla Nas jest to,że radeon i nvidia będą się zarzynały o cora to lepsze karty a my na tym będziemy korzystać 8-)

jak wypuszczą Fermi to będzie już do wyboru dokloru

Link to post
Share on other sites

Polityka NV jest oczywista. Na kim najwięcej zarabiają? Na ludziach, który kupują komputery w supermarketach i na niczym się nie znają. Im wyższy numerek, tym lepsza karta. Po to jest ten cały cyrk ze zmianą nazwy. To jest genialne posunięcie marketingowców. Ludzie obeznani się na to nie nabiorą, a tak na prawdę ilu takich jest? Zarabia się mainstramie i low-endzie To się nazywa magia cyferek...

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że fermi będzie przysłowioną śmiercią dla AMD. Obecne Fermi raczej mnie nie zaskoczy. Tylko czy wejdą na Cyferkę 2? Jeżeli rzeczywiście tak będzie to AMD nie ma szans. Bo Fermi W tej chwili ma działanie jak to by był dwurdzeniowiec. No tak coś mi się przypomina z i7. HT 4 rdzeni 8 wątków. Zapewne nvidia nie zrobi takiego cudu, że w nowym procesie fermi będzie 40% bardziej wydajne niż poprzednik, ale na pewno będzie o wiele chłodniejsze. 3mam kciuki za nv. jak na razie AMD zdziera kasę. Nawet nie opłacałby mi się w tej chwili nowy radeon z serii 5XXX. narazie obecnego wykręcę. Muszę tylko zamówić paczkę. No na razie mam trochę roboty chociaż wolne. Zostanie mi 7 dni na zabawę z HD 4850. No jeszcze pobawię się w elektronika. Muszę dobić 1.5v na rdzeniu.

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że fermi będzie przysłowioną śmiercią dla AMD. Obecne Fermi raczej mnie nie zaskoczy. Tylko czy wejdą na Cyferkę 2? Jeżeli rzeczywiście tak będzie to AMD nie ma szans. Bo Fermi W tej chwili ma działanie jak to by był dwurdzeniowiec. No tak coś mi się przypomina z i7. HT 4 rdzeni 8 wątków. Zapewne nvidia nie zrobi takiego cudu, że w nowym procesie fermi będzie 40% bardziej wydajne niż poprzednik, ale na pewno będzie o wiele chłodniejsze. 3mam kciuki za nv. jak na razie AMD zdziera kasę. Nawet nie opłacałby mi się w tej chwili nowy radeon z serii 5XXX. narazie obecnego wykręcę. Muszę tylko zamówić paczkę. No na razie mam trochę roboty chociaż wolne. Zostanie mi 7 dni na zabawę z HD 4850. No jeszcze pobawię się w elektronika. Muszę dobić 1.5v na rdzeniu.

Brzmisz jak kuzyn cyrix'a... z posiadanie Radeona w kompie Ci płacą :)

 

BTW, na prawdę myślisz, że Fermi będzie kosztowało mniej niż 2500zł :o:?:;):menda::D

 

:)

Link to post
Share on other sites

Ja nie jestem wielbicielem żadnej firmy. Zawsze kupuje to co lepsze w danej cenie.

Jednak patrząc na pierwotną datę premiery Fermi, a na dzień dzisiejszy to mam wątpliwości czy cokolwiek z tego będzie. Jeszcze trochę AMD wypuście serię 6xxx i znów wywinduje ceny.

Link to post
Share on other sites

Ale jednak coś w tym musi być. Tak samo jest z muzyką :menda: Im dłużej siedzą w studio i im dalej przepychana jest premiera płyty, tym gorzej to wychodzi. ZAWSZE. Dlatego ja też się spodziewam totalnej w kategoriach cena/wydajność. Ale jak to ogarną szybko to GTX500, a może już GTX900 od razu, wyjdzie im lepiej ;) No i nie zarzucajcie mi wróżbiarstwa, bo jak na razie wszystko na to wskazuje - sucha analiza faktów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...