Skocz do zawartości

Najświeższe szczegóły dotyczące GF100


Recommended Posts

poczekajmy na 5890, ale i tak myślę że 5970 będzie wydajniejszy albo chociaż równie dobry co GT100. Poza tym pewnie cena tego kolosa będzie niezbyt przyciągająca...

 

HD 5890 czy też HD 5970 to już dwurdzeniowe konstrukcje więc niema co porównywać.Jak w swoim czasie wyjdzie "kanapa" od NV to wtedy jak najbardziej :jupi:

Link to post
Share on other sites

właściwie dla wiekszości wybór będzie jeden - radeon. Fermi topowy będzie drogi (dostepny dla nielicznych 2K +), okrojony dajmy na to 1500zł, cena radeonów 5870 spada do 1200 (przy podobnej wydajności). Tam gdzie radeon nie da rady wydajnością to zbije cenę (co nie powinno byc trudne biorąc pod uwagę koszty produkcji kart/układów kart NV). Oczywiscie to gdybanie, niemniej nie zanosi się na sytuację jaką obecnie mamy z kartami 4890/5830 i gtx 260/275 (podobna wydajność i cena, wybierasz kierujac się osobistymi preferencjami).

Link to post
Share on other sites

HD 5890 czy też HD 5970 to już dwurdzeniowe konstrukcje więc niema co porównywać.Jak w swoim czasie wyjdzie "kanapa" od NV to wtedy jak najbardziej :jupi:

5970 jest konstrukcją dwurdzeniową to fakt, ale 5890 będzie kartą jednordzeniową jak 5870 (podobnie jak 4870 i 4890).

 

Ciekaw jestem ceny tego fermi :menda:

Link to post
Share on other sites

jak na razie to wszystko to jedna wielka paplanina. wejdzie na rynek, ukażą się testy na "poważnych" stronach wtedy uwierzę. teraz to tylko wróżenie z fusów. a poza tym widzieliście liczbę komentarzy pod newsem na pclabie? zagryzą się tam normalnie dzieci onetu :jupi::menda: a głównej gwiazdy komentarzy CYRIXA wciąż nie ma ha :menda:

Link to post
Share on other sites

Co do ceny, to uważam, że dadzą wysoką, żeby nie zbankrutować i liczą na fanboy'ów i niedoświadczonych i nieobeznanych, ale zamożnych użytkowników. Fanboye niech już odkładają z wypłaty, to za te parę miesięcy będą mieli nowe karty :jupi:

Jeden nawet od razu spięte w SLI (tylko dla skapniętych :menda: )

Link to post
Share on other sites

HD 5890 czy też HD 5970 to już dwurdzeniowe konstrukcje więc niema co porównywać.Jak w swoim czasie wyjdzie "kanapa" od NV to wtedy jak najbardziej

_nick_ ma rację

karty z serii HD59x0 to stare x2 czyli dwu-układowe

 

I myślę że nowe GFy będą wycenione podobnie jak GTX280 i 260 podczas premiery

czyli za szybszą wersję ok. 1,8k a słabszą ok. 1k

Link to post
Share on other sites

To nvidia jest, oni skąpi są.

Bo zawsze wcześniej od ATi wypuszczali to mogli sobie pozwolić na podbicie ceny

ale teraz będą w trudnej sytuacji bo nowe Radki z DX11 zajęły już praktycznie cały rynek więc myślę że na duże podwyższenie cen nie mogą sobie pozwolić :jupi:

oczywiście to moje zdanie także proszę mnie od wróżek nie wyzywać

Link to post
Share on other sites

A ja mam jedno pytanie: o co chodzi znów z tym nazewnictwem? :menda: GF100? GT300? C'mon. Ja nVidię sobie wyobrażam teraz tak:

 

Siedzą sobie w biurowcu w sali konferencyjnej, przy kawusi i ciasteczkach. Ogólnie wesoło. Wpada jakiś koleś i mówi: "Niedobrze w TSCM - 90% naszych chipów do śmieci!". Na co szef odpowiada: "Projekt jest, niech ogarniają. My mamy lepsze rzeczy do roboty". I przydziela zadania: Ty bierz piłę i rób atrapę karty, Ty bierz Excela i Photoshopa i rób mega wypasione wykresy, a my tutaj pomyślmy nad nową nazwą dla Fermi.

 

:jupi:

 

No naprawdę wygląda to źle. Z każdej strony. Ciężko szukać jakichś pozytywów. Może takich, że nVidia nam raczej nie zbankrutuje, bo i tak zarabiają na innych rzeczach, a GF nie rpzestaną robić, bo cyrix i reszta fanbojów kupi wszystko, byle z ich logo :menda:

Link to post
Share on other sites

Jak na kartę która według propagandy ma być wydajniejsza od kart AMD/ATI o 50% to jakoś słabo im to wychodzi :jupi:

A gdzie jest pokazana wydajność HD58x0 w ray tracingu (na tej samej scenie)? Propaganda propagandą ale do czasu testów nie ma co bić piany ani się ślinić (ATI też pokazywało cuda o ile dobrze pamiętam to 5870 miało być wydajnościowo 170-180% GT285).
Link to post
Share on other sites

@UP

Jak na kartę która według propagandy ma być wydajniejsza od kart AMD/ATI o 50% to jakoś słabo im to wychodzi :jupi:

a tu teścik w FC2

 

Jak na razie to poczekaj na prawdziwe testy po premierze karty GF100 bo same te filmiki z You Tube to też propaganda.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...