Skocz do zawartości

Laptop do gier do 3500PLN


Recommended Posts

Witam. Siostra prosiła mnie o pomoc w wyborze laptopa, który oprócz zastosowań biurowych sprawdzałby się również w najnowszych grach. Cena: do 3500zł. Czy karty graficzne, dedykowane, w laptopach można wymieniać, tak aby np. po dwóch latach wymienić grafikę na mocniejszą?

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A ja polecam firmę Compal, bardzo wydajne i niedrogie laptopy, chwalone przez wiele osób. A szczególnie chodzi mi o ten model:

 

http://allegro.pl/item545875433_compal_jhl90_p8400_4gb_320gb_gf9600gt_512_bonus.html

 

Tańszy i znacznie wydajniejszy niz ten Asus, ze względu na szybszy procesor i mocniejszą, jak na laptopa kartę graficzną (seria GT)

Pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Pozwolcie ze przylacze sie do tego tematu bo mam podobny problem. Ostatnio rozgladam sie za laptopem tak do 4000tysiakow max, ale nic ciekawego nie moge znalesc tzn. zabardzo sie nie znam bo malo mam doczynienie z laptopami ogolnie to potrzebny mi laptop min. do Muzyki i filmow no i zeby jakos w miare ladnie wygladal (chodzi mi o dobre glosniki np: przydalby sie jakis wbudowany sub :P ale nie koniecznie musi byc) przydaloby sie dobre chlodzenie tak zeby lapek sie za bardzo nie grzal poniewaz duzo czasu spedzam na kompie, co do matrycy to tak w granicach 15.4 do 17+ :P hmm... zastanawiam sie jeszcze nad grafika czasami lubie sobie w cos pograc i popracowac w photoshopie wiec mam nadzieje ze jakas grafika przyzwoita tez sie zmiesci w tej cenie :P Czekam na wasze opinie mam nadzieje ze pomozecie mi cos wybrac. Dzieki z gory pozdrawiam!

 

ps: A co sadzicieo tym soniaku --> http://www.komputronik.pl/Notebooki/Sony_VAIO_VGN_FW31J/pelny,id,66994/ <-- tez ma ciekawy konfig :P

Link to post
Share on other sites

ASUS potrafi lapki trzymać tak długo, że compal nie jest wcale tak gorszy ;)

no ale serwis compala właściwie w ogóle nie istnieje - więc lepiej się nie pakować...

 

 

http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_ ... ,id,63305/

http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_ ... ,id,63306/

 

ewentualnie popatrz za dv7 (17")

 

dell ma też aktualnie promocje (do dzisiaj chyba)

http://www1.euro.dell.com/content/produ ... lthp&s=dhs

 

no i w przypadku Della z linka powyżej

Zintegrowana karta graficzna Intel ® GMA 4500MHD

+

Oddzielna karta graficzna: ATI® Mobility Radeon HD 3650 256 MB

 

 

/edit: no i warto pamiętać, że komputronik do najtańszych nie należy ;-)

Link to post
Share on other sites

Dzieki rotorek ze poleciles mi tego della ;) naprawde swietny pomysl no i wogole design super + podswietlana klawiatura bajera ;) tylko czemu Dell daje takie slabe karty graficzne? " ATI Mobility RADEON HD 3650, 256 MB" pomimo tego procek i reszta mnie zachwyca ale wydaje mi sie ze z czasem udaloby mi sie wymienic ta grafike jesli mozna by bylo :) zobacz jeszcze na ten konfig moj czy sie nada.

 

 

KONFIG DELLA:

 

Procesor Intel® Core™ 2 Duo P8400 (2,26 GHz, magistrala FSB 1066 MHz, 3 MB pamięci podręcznej L2)

EKRAN LCD Wyświetlacz panor. WUXGA+ CCFL o przek. 17,0 cala (1920x1200) z matrycą TFT i tech. TrueLife™

PAMIĘĆ 3072 MB dwukanałowej pamięci SDRAM DDR2 800 MHz [1 x 2048 + 1 x 1024]

KAMERA INTERNETOWA / APARAT CYFROWY Zintegrowana kamera internetowa o rozdzielczości 2,0 megapiksele - CCFL

DYSK TWARDY Dysk twardy SATA o pojemności 320 GB (5400 obr./min)

KARTA WIDEO Karta graficzna ATI Mobility RADEON HD 3650, 256 MB

URZĄDZENIA OPTYCZNE Stały napęd wewnętrzny DVD+/-RW z ładowaniem przez szczelinę, z oprogramowaniem

BATERIE Podstawowy 6-ogniwowy akumulator litowo-jonowy 56 Wh

KLAWIATURA Klawiatura wewnętrzna podświetlana — wersja amerykańska/międzynarodowa (QWERTY)

 

No to na tyle :) caly kosz to 4,330.88 PLN ps: ciekawe czy Dell by dal troszke znizki :P :P ale watpie :)

 

Wydaje mi sie ze ta konfiguracja bylaby dla mnie w sam raz :)

Link to post
Share on other sites

No tak wsumie dobra sprawa z tym serwisem w domu :D ale wiesz co ostatnio przegladalem posty i natrafilem na ciekawego lapka MSI GX630 AMD ZM82 4GB 320GB GF9600GT-512 DDR3 nie jest drogi nie trzeba wydawac ponad 4 tysiaki a za 3 tys z kawalkiem takie cudenko znalazlem :D 15.9 cali w zupelnosci mi wystarczy nie ma co narzekac. Zerknij jeszcze na tego MSI czytalem testy na temat tego lapka i powiem ze bylem mile zaskoczony jak pozostali uzytkownicy. Czekam na wasze opinie i propozycje. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wlasnie zabralem sie za czytanie tego tematu i powiem Ci ze troszke mam metlik w glowie tyle tych propozycji jest tam ciekawych ze teraz mam dylemat ktorego lapka wybrac. W sumie to spodobal mi sie HP Pavilion dv5-1060ew czytalem recenzje i testy na Notebookcheck i wycztalem ze ten lapek ma plusy i minusy no jak to w kazdym sprzecie : ) bo chyba nie ma takiego sprzetu co ma same plusy : P : P zawsze jakas wada sie znajdzie. Chodz wiecej ma plusow niz minusow to troszke sie zmartwilem tymi wadami a sa one nastepujace:

 

- bardzo silne nagrzewanie się karty graficznej i obudowy

- hałaśliwość przy umiarkowanej pracy

- krótka praca na akumulatorze

 

kurde i tu jest problem bo zalezy mi tak mniej wiecej zeby bateria wytrzymala chociaz te 2 godzinki no i zeby nie grzal sie w stresie do 100 stopni jak wyczytalem na Notebookcheck : | troszke wysokie temperatury pracy przy duzym obciazeniu. A co bedzie jak beda wakacje a za oknem temperatura bedzie kolosalna? wtedy to chyba bedzie trzeba dokupic jakas podkladke chlodzaca bo nie wyobrazal sobie wlaczyc lapka bez niej... : P : P a znajac zycie to pewnie bede duzo podrozowal wiec przydaloby sie jakies dobre chlodzenie bez potrzeby noszenia ze soba podstawki : ) troszke tutaj wyolbrzymiam ale co do HP to bardzo podoba mi sie jego Desing swietne wykonanie no i porty dobrze rozmieszczone i to jest w HP duzym plusem. Kiedys pracowalem dosc sporo na lapku HP z serii dv9700 calkiem milo sie pracowalo tylko irytowalo mnie to ze w angli lapki maja dziwne rozmieszczenie klawiatury co wplywa komfort pracy ale idzie sie przyzwyczaic : ) jak do wszystkiego : P hmmm... troszke sie tu rozpisalem przydaloby sie pomalu konczyc wiec mam nadzieje ze moge na was liczyc i ze uda nam sie wspolnymi silami znalesc lapka oczywiscie prosilbym was zeby to byl HP z serii Pavillion : ) z dobra konfiguracja tak do 4 tysiakow moze to byc 15 lub 17 calowy. Czekam na wasze propozycje. Sorki za ta lekturke troszke sie rozpisalem : ) Pozdrawiam : P

Link to post
Share on other sites

ja bym Ci proponował tego Samsunga R560 gdyby nie ta cena bo on takich problemów nie ma ale cena troche więcej niż 3500 chyba że trochę poczekasz albo poszukasz jakichś licytacji na allegro. Ten MSI GX630 co Lorduś proponował się mniej więcej zamyka w tym ale znówtemteratury i bateria.. Tylko nie bierz Compala - slaba jakosc i problemy z serwisem

Link to post
Share on other sites

Witam! ostatnio tak latalem po forum benchmarka i znalazlem ciekawego lapka otoz jest nim Lenovo IdeaPad Y530 link - http://www.komputronik.pl/Notebooki/Lenovo_IdeaPad_Y530_59_015150_/pelny,id,59449/ ten lapek spelnia wszystkie moje wymagania : D poprostu jest cudny! czego wiecej chciec. Czytalem rezenzje opinie uzytkownikow i nikt nie mowil o nim zle no i za taka cene warto go kupic : D wlasnie bede go zamawial bo nie chce juz zwlekac z kupnem : ) pozdrawiam wszystkich! Dzieki za pomoc! Mialem maly metlik ale jakos wybrnalem z tego : D

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dla wszystkich szukających bo też interesuje się tanim lapem dla "półgejmera" :) szukałem szperałem na komputorniku agito itp i doszedłem do wniosków:

- dobry lap u HP ASUS itp z 9600 na pokładzie to wydatek duży czasem kolo 5000 PLN czyli beznadzieja.

- w tych lepszych konstrukcjach dodają jakies czytniki lini papilarnych itp coś co właściwie jest mi zbędne, lap ma działać ze włączę uruchomi się sys i można się pobawić.

 

Fakt bliżej nie znana forma California coś tam :) która jest w ofercie i podobne mniej znane firmy trochę strach kupować ze wzgledu na serwis. Ów California... nie ma nawet swojej witryny www bądź ciężko ją znaleźć.

 

W końcu dobrnąłem do lapów firmy Aristo, co ciekawe jest strona dystrybutora w Polsce. Porównywałem parametry i konfigurację niektórych laptopów i przyznaję że mają ciekawą ofertę pod względem ceny adekwatnie do konfiguracji sprzętowej. Ja zainteresowalem się serią X100 która ma cene w granicach 3040 PLN za T5800 + 9600GS + 2x2GB DDR2 + 320 GB HDD

 

Myślę że bardziej atrakcyjną ofertą jest seria V200 wprost miód dla

gamer'a.

 

www.aristo.pl

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...