Skocz do zawartości

Sieć w domu jednorodzinnym.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość effendi360,

Recommended Posts

Witam!

Otóż mieszkam w domu jednorodzinnym w którym używa się komputera osobistego i laptopa.

Obydwa urządzenia znajdują się na pierwszym piętrze i internet ciągną z Liveboxa (wiem że sprzęt nie najwyższych lotów ale spełnia swoje zadanie).

PC podłączony jest kablem ethernet a laptop korzysta z wifi na całym piętrze. I tu powstaje problem gdyż mam zamiar przenieść PC do pokoju na parterze,  tracąc tym samym wifi na piętrze gdyż muszę zabrać router. 

http://s4.postimage.org/fzm5ev18p/I_pi_tro.jpg

PC zamierzam więc umieścić dokładnie pod jego obecnym położeniem i dokupić do niego jakiś umiarkowanie tani router (jakiś TP link czy coś).

http://s18.postimage.org/6zln79xrp/po_przeniesienu.jpg

 

Jak sądzicie czy takie coś ma prawo bytu? Kabel telefoniczny (skrętkę) rozdzieliłbym rozdzielaczem i przydzielił do liveboxa na piętrze i nowego routera na parterze.

Jak będzie pracował internet na dwóch routerach?

Czy w wypadku nie korzystania z laptopa (livebox) będę miał pełną prędkość łącza na PC (inny router)?

Być może istnieje inne rozwiązanie tego problemu. 

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że rozpisałem wszystko jasno :)

Link to post
Share on other sites

Mógłbyś podać mi przykład routera który posiada dostatecznie mocny sygnał wi-fi i przy okazji jest stosunkowo tani?

I czy jesteś pewien że router taki przebije się przez żelbetonowy sufit i kilka ścian w moim "mieszkaniu"?

Edytowane przez krychu2007
Link to post
Share on other sites

@krychu
Posiadam router Linksys WAG200G (zakupiony w 2008r.) dzielę nim neostradę. Mieszkam w domu jednorodzinnym, router znajduje się na 1 piętrze. Wifi ogarnia mi cały dom (110m^2) + piwnicę + spory obszar działki. Nie zmieniałem anteny, router działa na standardowej. Swojego czasu zapłaciłem za niego 250zł. Działa do dziś. Myślę, że warto spojrzeć coś właśnie od Linksysa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skoro przenosisz komputer na dół, to może najprościej byłoby pociągnąć kabel ethernet na dół, a liveboxa zostawić na górze?. Byłoby chyba mniej kombinowania, mniej kabli.

Dla wyjaśnienia livbox to taki kombajn, modem do neostrady, wifi i router. Jeżeli będziesz kupował nowy, pamiętaj aby kupić taki z modemem pod neostradę.

Edytowane przez baq44
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Gość effendi360

@up

 

Rada i rozwiązanie faktycznie godne forum informatycznego. Każ mu pół domu przebudować najlepiej.

 

 

Kabel telefoniczny (skrętkę) rozdzieliłbym rozdzielaczem i przydzielił do liveboxa na piętrze i nowego routera na parterze. Jak będzie pracował internet na dwóch routerach?

 

Ciężka sprawa, jeśli chodzi o neo to taka konfiguracja przekroczyła moje możliwości. :)

Tobie nie jest potrzebny router tylko odbiornik wifi do PC po prostu. http://allegro.pl/tp-link-karta-sieciowa-usb-wi-fi-tl-wn722n-livebox-i2969078757.html

Podłączasz i będziesz po prostu łapał router bezprzewodowo z liveboxa. Też siedzę na neo i wiem, że livebox to nie orzeł ale z drugiej strony działa w miarę stabilnie i gdy nie ma potrzeby, to po co wywalać kasę na dodatkowy osprzęt.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up. zaproponowałem to dlatego, że na rysunku nr 2 kabel ethernetowy idzie przez pół domu na parterze. A może jest możliwość bezproblemowego przebicia się z tym kablem na dół, zwłaszcza że komputer będzie stał dokładnie poniżej obecnego miejsca.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up 

Kabel ethernetowy nie jest pociągnięty przez pół domu na parterze tylko jest to skrętka i na piętrze.

Dzięki za fachowe i szczegółowe wyjaśnienie czym jest Livebox. :rotfl:

@effendi jak wygląda sprawa  z pingami i prędkościami na takim odbiorniku? 

Broniłem się przed wi-fi w pc gdyż zawsze kojarzyło mi się to z dużym pingiem i opóźnieniami.

Edytowane przez krychu2007
Link to post
Share on other sites

Do jeszcze dorzucę swoje 3 grosze :D 

 

Jak LiveBox ma wpięcie do anteny wifi to wystarczy antena 12 dbi za 30 zł i Twój problem rozwiąże. U siebie właśnie rozwiązałem to nie dodaniem/ulepszeniem routera/punktu dostępowego, a właśnie dorzuceniem dobrej anteny.

 

Tylko właśnie nie wiem jak to sytuacja wygląda z tymi LiveBoxami bo z mafii TP się dawno wypisałem :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up livebox to kaszanka ma mikroskopijnych rozmiarów antenkę wbudowaną wewnątrz obudowy.

 

Jutro zostawię liveboxa w obecnym miejscu i zabawię się trochę wi-fi w laptopie. Postaram się ustalić czy opóźnienia nie będą za duże i jak silny będzie sygnał na parterze. 

Mogę przyjąć że na sieciówce TP linka sygnał będzie mocniejszy niż na laptopie?

Link to post
Share on other sites

mam tą sieciówkę  za tą cenę jest ok , ale jak ja wsadzisz do kompa z tyłu gdzieś pod biurko a livebox bedzie na pietrze to zasięg znakomity nie będzie a o i pełnym standardzie n zapomnij , dodatkowo używam do niej innej anteny i w domu jednorodzinnym zasięg z netiaspot jest odbierany na full. Oprogramowanie też czasami sprawia kłopot dlatego lepiej używać tego z win7.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...