Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Stwierdziłem, że muszę przymierzyć się do zakupu tableta. Moim faworytem jest Nexus 7. Bardzo zależy mi na tym, by był mocny. Byłem w posiadaniu Samsunga Galaxy S+ i teraz SE Xperii Arc S i obydwa mnie zawiodły. Ścinki systemu, przegrywanie oprogramowania nie dawało rady i jak dla mnie nie są warte swych cen. Ale nie o tym.

Jak już wspomniałem Nexus 7(Ale bez 3g, bo za drogi) to mój faworyt. Chciałbym wydać nie za dużo na pierwszego tableta, ale też zależy mi, aby był mocny(jak każdemu chyba). Generalnie fajniej, gdyby był na windowsie (chyba) bo mógłbym zainstalować flasha, sopcasta czy inne programy i wtyczki umożliwiające mi oglądanie meczy piłki nożnej, bo jestem maniakiem i głównie dla tego potrzebuje, w teren. - to jest dla mnie najważniejsze, muszę oglądać mecze dzieki np. wtyczce XBMC do weeb.tv(ale nie wiem jak działa na androidzie, bo jest) lub sopcast, którego nie spotkałem na androida.


Ale co za tym idzie potrzebował bym również internetu. Nie mam za nic pojęcia ile może pociągnąć taka transmisja w dobrej jakości przez 90minut - orientuje się ktoś? Jaki pakiet internetu byłby tutaj najbardziej trafny oaz operator? (wiem, że można na wi-fi, ale czasami siedząc w np. parku nie ma wi-fi)

 



Pozdrawiam i mam nadzieję na obszerne wypowiedzi, które mi pomogą w wyborze!

Link to post
Share on other sites

Witam !

 

 

Nexus 7 będzie dobrym wyborem ale jest jedno ALE. Wersja zainstalowana na Nexusie 7 czyli Android 4.2.2 nie posiada Flash'a i nie ma go w Google Play. Można ściągnąć wersję .apk z internetu więc ten problem można częściowo rozwiązać. Ścinek systemu nie uświadczysz żadnych ponieważ będziesz miał styczność z czystą wersją systemu nie posiadającą żadnego przysłowiowego gówna od producentów czyli nakładek, programów itp. Co do oglądania meczy w sieci. Jak zainstalujesz Flash'a to nie powinno być problemów z oglądaniem meczów. Problemem może okazać się transmisja danych. W ciągu 90 minut meczu nabijesz ogromny licznik danych więc może być z tym problem. Zależy to też oczywiście jaki masz dostępny pakiet internetu. Oczywiście bez wersji 3G zapomnij o internecie chyba, że masz telefon z możliwością udostępniania internetu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aktualnie mam Xperie Arc S, ma funkcje hosta więc 3G mogło by z niego iść i być odbierane na tablecie.

Generalnie, jak kupił bym w/w Nexusa, to z pewnością bym go "złamał" do uprawnień roota. Chociaż tak naprawdę oglądanie meczy nie wygląda tak kolorowo, bo właściwe sam flash nie wystarcza. Oprócz tego są jeszcze pluginy do przeglądarki, np. ustream czy inne takie.

 

Na androidzie jest obsługa wtyczki XBMC, jest to taki fajny programik, który pozwolił by mi na oglądanie weeb.tv na tablecie, więc większość meczy była by dostępna.

Nie ma za to na androidzie obsługi sopcasta(jeżeli ktoś kojarzy co to? : ) bo jest to apka na windowsa... A często stream od ruskich idzie dobry.

 

Co do samego internetu. Orientuje się ktoś ile może ściągnąć mecz w jakości powiedzmy takiej (360p dla przykładu)  

A co za tym idzie, skąd dostać pakiet na taki internet? Ja mam aktualnie kartę SIM z plusa, za bardzo "gigowych" pakietów tutaj nie ma.

Słyszałem o AERO2, niby ma prędkość do 512 kbit/s ale to chyba nie wystarczy, żeby odpalić jakiekolwiek wideo... :e No ale za to transfer bez limitu :/

 

PS. Czy Nexus obsługuje modemy pod usb? (DLA PRZYKADU) taki z LTE Plus?

Link to post
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sopcast.install.a1&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5zb3BjYXN0Lmluc3RhbGwuYTEiXQ.. 

 

 

 

:)

 

 

Też używam tego programu. Z tym transferem danych to się naprawdę nieorientuję ale podejrzewam że spokojnie 200 - 500 MB ci zje.

 

 

Nexus 7 obsługuje modemy ale musisz mieć przejściówkę MicroUSB --> USB


 

 

Dziwne - Nie widzę mojego komentarza

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...