Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

planuję kupić kartę 7950 tylko nie wiem od jakiego producenta, zależy mi po pierwsze na wydajności, OC, ciszy, ewentualnie czy opłaca się kupić 7970 gigabyte za 1300 zł na allegro. Cena dobra, ale nie jestem pewien co do Gigabyte oraz czy nie jest to rewizja w której nie można zmieniać vcore. 

 

Z góry dziekuję,

Edytowane przez Olasty11
Link to post
Share on other sites

Karta z 2 lub 3 GB pamięci vram na pokładzie. Chłodzenia firmowe (ciche i wydajne) Gigabyte windforce, sapphire (ogólnie :D), asus (to nie zawsze. Poszukaj opinii i testów na tej karcie) potem lecisz na taktowania (pamiętaj wersje OC gigabyta mają zablokowane napięcie, a taktowanie samemu można zwiększyć w dziecinny sposób. Czyli polecam stock ew. lekkie OC firm sapphire i asus)

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Ujowy monitor masz. Jak masz wejście DVI - I lub D to kupuj kabel i nie będzie problemu. Ja u siebie miałem paski tylko podczas uruchamiania systemu, może tobie się też poszczęści. JAk nie, to następny wydatek to nowy monitor ;)

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam HD 7950 vapor-x i także mam tą przejściówkę. Przyznam szczerze, że tych pasków przed kupnem karty bałem się strasznie. Teraz jak widzę to paski (zawsze w tym samym momencie i zawsze 4) przy odpalaniu systemu jak ikonka od 7-ódemki się pokazuje. W grach zero pasków. Kręci się jak marzenie choć miałem z nią lekkie problemy nie powiem. Ale szczerze muszę polecić ;)

Link to post
Share on other sites

cyrix , po co ma brać kartę o ciut niższej wydajności i węższej szynie kiedy w tej samej cenie ma HD7950 z 3gb vramu(na przyszłość)?

 

Edit: Evga %-) z ciekawości :) Daj linka do jakiegoś taniego egzemplarza z Polski :D

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

ja nie mam klapek

mialem tyle samo kart NV co AMD a jedyna osoba z klapkami to Ty i mowi Ci to dziesiatki osob nie tylko na tym forum - chyba cos w tym jest  ?

 

a jak myslisz inaczej to jednak idiota jestes Ty...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie trzeba byc znafca, wystarczy nie byc idiota z czerwonymi klapkami na oczach. Bierze 660ti signature 2 z AC3.

Odezwał się ten co nie ma klapek na oczach %-) W jednym temacie sugerowałeś , że GTX460 jest lepszy niż HD6970 %-)

 

A Tommyt wymienia karty prawie tak często jak skarpetki więc określenie bardzo wiarygodnego źródła informacji bardziej do niego pasuje :D

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

lepiej 

ja nie wspomnialem o zadnym radeonie tylko powiedzialem ze oferuje karte na referencie...hahahaha

i On mi mowi o klaplach :D  :rotfl:

 

 

ale i tak jego teorie o o wiele lepszym gtx 580 niz 7970 przejda do Hstorii tego forum...

Link to post
Share on other sites

Bum dum dum

Kilkudniowy odkop:

@sid vicious 

Co do karty, mimo wszystko wziąłbym Gigabyte. Bezkonkurencyjne chłodzenie, najwyższe bazowe taktowania rdzenia, a podkręcić też się da. Różnica potencjału OC, między Gigabyte a Sapphirami może okazać się na tyle mała, że w rezultacie nieopłacalna (50Mhz więcej na Gb masz na już).
Słyszałem natomiast, że u Gigabyte dość pokaźnie grzeje się sekcja vrm (podobne pogłoski chodziły także o innych modelach więc to może taka natura tej karty).

tam dam dam... 

To która 7950 najlepsza? bo sam już się pogubiłem :c

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...