Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gtxxor,

Recommended Posts

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem laptopa, szukam jakiś okazji itp. Głównie zastanawiam się nad MSI GE70 oraz Lenovo Y580 (niedługo wybiorę się do x-koma i oglądnę sobie oba) I mam tu pytanie do was czy warto czekać do maja/czerwca tego roku, czy kupować laptopa pod koniec marca tego roku? Ma wyjść coś nowego, ciekawego i szybszego (głównie o gry mi chodzi) w tym przedziale cenowym co modele wymienione wyżej ? Albo można spodziewać się jakiś obniżkach w cenach Lenovo Y580 i MSI GE70 ? Jeśli tak, to jak dużych ?

 

Trochę namieszałem, jak zawsze, ale taki już mój styl pisania. Mam nadzieję, że ktoś zrozumie moje pytania.

Link to post
Share on other sites

Tylko Lenovo: http://www.x-kom.pl/p/116473-notebook-laptop-15,6-lenovo-ibm-y580-i5-3210m-8gb-1000-dvd-rw.html?ref=100528637&sm12=MzQ= . MSI jest słabo wykonany, nie opłaca się brać. O obniżkach nic nie wiadomo, tak samo czy wyjdzie coś nowego, tutaj byłby bardziej przydatny wróżbita :) . Czekać można w nieskończoność, o nowej generacji lapków na razie cisza, myślę że dopiero około późnego lata/wczesnej jesieni pojawi się większa liczba

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O dzięki nawet nie wziąłem tego laptopa pod uwagę, bo myślałem, że to już inny segment cenowy, muszę także nad nim pomyśleć.Tylko, że w tym modelu pamięć ma taktowanie 1333, natomiast w tych wymienionych wyżej 1600. Czy jest to duża różnica szczególnie w grach ?

Link to post
Share on other sites

Weź go w nasłonecznione miejsce i spróbuj na tym pracować. U siebie w przeszklonym biurowcu nie mam na to szans, a to skutecznie dyskwalifikuje ten sprzęt w moich oczach. Y580 to nie jest zły laptop, ale mając porównanie z laptopami na prawdę dobrymi wypada blado.



Chociaż na dobrą sprawę w tej cenie jest ciężko coś wybrać...

Y580 ma wspomnianą kiepską matrycę i gładzik

GE60 kiepski plastik i odpustowy dizajn

ASUS'y w podobnej cenie są jednak słabsze w kwestii komponentów

Acer to nawet lepiej nie

Samsung SERII3 to matryca jeszcze gorsza niż Lenovo

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Lenovo Y580 wykonany jest najwyżej poprawnie. Porządne to są serie ThinkPad ale na pewno nie multimedialny "Y". Błyszcząca ramka matrycy nie tylko rysuje się od patrzenia, ale również potrafi rzucać refleksami - o ile matryca typu glare jest zrozumiała, o tyle błyszcząca ramka to pomysł idiotyczny.

 

Na gładzik narzeka sporo osób, jeden kawałek plastiku to rozwiązanie estetyczne ale od strony praktycznej - żenada. Pominę już brak możliwości wciśnięcia jednocześnie LPM+PPM (w niektórych programach potrafi uprzykrzyć to życie). Myszkę oczywiście mogę sobie dokupić, ale gdy wyjmuję laptop np. w samolocie to niespecjalnie jak mam z tej myszki skorzystać i wówczas touchpad to jedyna opcja.

 

GE60 na pewno idealny nie jest, ale w ogólnym rozrachunku od Y580 wypada lepiej (zwłaszcza, gdy zyskał "mocniejsze" GPU). Z Y580 niestety zrobiłem błąd, na forum go polecono, a wówczas był to świeży model i nie miałem sposobności z nim obcować. Zależało mi na czasie, podpaliłem się i zamówiłem. Potem powychodziły kruczki...

 

Już nie raz mówiłem, jeśli dla kogoś Y580 to jedyny laptop jaki istnieje(bo go najpewniej kupił, a polska mentalność mówi "moje jest najlepsze") to faktycznie nie jest to konstrukcja zła, ale jak ktoś ogląda kilkanaście różnych modeli w ciągu tygodnia to opinia wygląda jednak inaczej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam posiadam od tygodnia Lenovo Y580 (został też polecony nie tylko na tym forum) i ogólnie laptop jest bardzo dobry. Ma oczywiście małe wady typu świecąca ramka wokół matrycy, gładzik z którego zbytnio na dłuższą metę nie da się korzystać oraz obudowa na której zostają odciski palców. Ale patrząc na dobre cechy czyli np. GTX 660M, dobre temperatury pracy i dołożony dysk SSD to laptop śmiga że aż miło, i można przymknąć oko na te drobne wady.

Ja tam jestem zadowolony z niego i jakbym miał jeszcze raz wybierać to raczej też bym go wybrał. 

Link to post
Share on other sites

@gtxxor ja miałem budżet 2700 więc kupiłem go z i3 i sprawdzając wydajność np w Crysis 2 jestem pod wrażeniem. Owszem nie podoba mi się świecąca obramówka ekranu ale wszystkiego mieć nie można, kiedyś kupiłem MSI za 4200 i miałem większe z nim problemy na początku niż z Y580. Co do ekranu glare no cóż, można dokupić folie, ale mi jakoś to nie przeszkadza bo nie korzystam z niego na dworze, a jeśli ty wiedziałeś, że będziesz często go używał w plenerze to nie jest winą osób na forum, że ci go polecili. Mogłeś poszukać słabszego z matową matrycą.  

Edytowane przez dczaja1990
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...