Skocz do zawartości

Amd Phenom II 955 x4 i plyta GIGABYTE GA-M57SLI-S4, słabe taktowanie !


Recommended Posts

Witam. Piszę w sprawie płyty głównej a procesora, 

Otóż problem polega na tym , ze kilka dni temu sprzedałem Athlona II 260 x2, i zmieniłem go na Phenoma II 955  !, I problem tkwi w tym że gdy włączyłem komputer z nowym procesorem , wchodząc w mój komputer pokazuje mi ze mój procesor ma 1.61 GHz gdzie powinien mieć 3.2 ! , Strasznie mnie to martwi , płyta główna to Gigabyte GA-M57SLI-S4 (rev2.0) a procesor to AMD Phenom II 955 rewizja C3 , strasznie duzo doczytałem się ze Phenom z rewizji C3 wejdzie śmiało ! Bios najnowszy se strony producenta z roku 2009, czytałem też zeby wyłączyć obsluge Cool'n'Quiet w biosie, niestety gdy to robie i restartuje komputer, przy próbie pokazania "Trwa włączanie systemu windows" wyskakuje czarny ekran i w górnym lewym rogu Biały kwadracik z dwoma paskami. PROSZĘ O POMOC : ) 

Pozdrawiam, Joker

 

 

 

 

Sprzęt;

CPU: AMD Phenom II x4 C3, 3.2GHz

MOBO: Gigabyte GA-M57SLI-S4(rev2.0)

GPU: HIS Radeon HD4890 iCooler x4

HDD: 500GB WD 7200RPM + 250 GB WD 7200

ZASILACZ: CHIEFTEC ARENA 400W

RAM : 4GB KINGSTON 667MHz

 

Link to post
Share on other sites

tak się składa że kupiłem procesor rewizji C3, (95w) , rewizja c2 jest prądożerna i ciągnie 125w , specjalnie szukałem strasznie długo bo cięzko znalezc rewizje C3 , duzo sie naczytałem ze moja płyta obsłuzy tego procka . 

Niestety nie, włącz sobie stronę którą dodałem, wersja C3 z TDP 95W jest sprzedawana tylko wersji OEM i z zablokowanym mnożnikiem, jest ona praktycznie nie możliwa do kupienia. W wersji box sprzedawane są Phenomy II BE z TDP 125W. Jak możesz to wrzuć screena z Cpu-z.

 

Wstaw teraz screena procka pod obciążeniem np. OCCT.

Edytowane przez Czerwc
Link to post
Share on other sites

wow, tyle volt to nawet mój phenom x6 przy 4GHz nie widział

weź to może ustaw ręcznie bo płyta coś źle podaje mu napięcia ;D

jak miałem phenoma x4 to miał napięcia max 1.3V przy takim taktowaniu

 

 

http://www.xbitlabs.com/images/mainboards/gigabyte-ma790xt-ud4p/bios_volt2.png

CPU Voltage Control albo coś w tym stylu ;)

 

i sprawdz coś takiego jak CPU Clock Ratio, powinno być x16

Edytowane przez fantomaz
Link to post
Share on other sites

oto screen z OCCT podczas pracy  : http://iv.pl/images/...47483751609.jpg

 

To akurat jest screen gdy OCCT nie obciąża procesora :P ("IDLE-Odczyt przez minutę") po minucie dopiero zacznie obciążać CPU i wtedy daj screena.

 

Co do BIOS-u, pisałeś, że przestawiałeś mnożnik, a napięcie też próbowałeś obniżyć jak wcześniej Ci to sugerowano? Ja bym zaproponował jeszcze obniżyć je do tych 1,325 lub 1,35 V a mnożnik ustawić na razie niżej np. na 13x lub 14x i wtedy zobaczyć czy komputer ruszy. Być może jest tak, że działa zabezpieczenie przez przeciążeniem sekcji zasilania na MoBo i nie pozwala na uruchomienie komputera.

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

niestety zrobilem wszystko co pisaliście , nic nie pomoglo. Ustawilem mnoznik x10, napiecie 1,275 itd. nic nie pomoglo , resety biosu itp. dzięki wielkie za pomoc , ale jeszcze jedno . na 99 % to wina plyty, chcialbym znalezc jakas plyte glowna pod tego phenoma, nie musi byc wcale do OC bo ten procek i tak dobry nawet bez oc, plyta do 150zł na pamieci ddr2 bo nie mam funduszy. Pozdrawiam i dzieki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...