Skocz do zawartości

Asus MATRIX 7970 i tryb LN2


Recommended Posts

Czy zlaczenie trybu LN2 mode na karcie (zwarcie punktow poprzez ich zalutowanie ) jes rownoznaczne w karcie do oc z utrata gwarancji ?

 

http://images.hardwarecanucks.com/image//skymtl/GPU/HD7970-MATRIX/LARGE/HD7970-MATRIX-8.jpg

 

Czy moze jest jakis inny sposob by to "zezworkowac" na chwile ?

 

Ktos sie w to bawil i czy potrzeba do tego jeszcze jakiegos innego biosu

 

Pozdrawiam

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

a to nie są punkty do pomiaru napięć ?, nawet włączenie tego trybu nie zmniejszy tobie temperatur i nie pozwoli to na dalsze OC

Edytowane przez JonathanArcherPL
Link to post
Share on other sites

nie chodzi o to 

wiem ze po zwarciu tych punktow (LN2 MODE) schodzi ograniczne z 1,4V na 1,8 V ,  ale czy nie strace gwarancji jak zalutuje

a jak tak to czy mozna to zrobic inaczej by nikt sie nie "pokumal"

temp i tak mam niskie nawet na 1,4 ale mysle ze moje problemy z oc wiaza sie z malym V a podobno te karty pokazuja duzo na 1,5V

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

każda ingerencja w PCB choćby najmniejsza, zdatna do wykrycia, wiąże się z utratą gwarancji, serwis ASUSa nie pomoże tobie w kwestii OC czy też ręcznych modyfikacji, ja już to z nimi przerabiałem :P, luty będzie widać, a nawet po usunięciu tego, zostaną resztki oraz zarysy po obecności np. jakiegoś łącznika

Link to post
Share on other sites

Weź mały kawałeczek sreberka aluminiowego do śniadań. Przyczep to taśmą klejącą, która nie zostawia po sobie śladów kleju i już. Jak nie będziesz szurał to nic nie zadrapiesz i będziesz mógł sprawdzić możliwości OC przy większym V.
Nie rozumiem jak można być posiadaczem takiej karty, zabierać sie do OC i mieć problem tego typu :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

Matrix to karta pokroju bajer, a nie grafa do OC, grafika do OC powinna się charakteryzować wydajnym systemem chłodzenia, a nie wielki klocek, potężna sekcja. i temperatury nie z tej ziemi ... :D, bez urazy tommyt ale uważam matrixa za kartę bardziej dla szpanu niż dla użytku, zwłaszcza jej wygląd jest zabójczy, zresztą pisałem wcześniej o tym Matrixie, z któregoś tam kiedyś konta :P

Edytowane przez JonathanArcherPL
Link to post
Share on other sites

chłopak się denerwuje bo kupił kartę która powinna jako tako wyróżniać się posród innych modeli a tak naprawdę jest inaczej , nikt nie oczekuje nieziemskich wyników ale pozostaje niesmak że asus leci w kulki ;( Co nam da za******e chłodzenie jak i tak stabilna nie będzie.Gdzies czytalem że leci gwara jak zaczniesz sie tym bawić .

Link to post
Share on other sites

Gwarancje tracisz na 100% jak zaczniesz lutowanie. To samo mam w przypadku korzystania z Hotwire na Asusie 680 DCII TOP

Nie wiem tylko czy samo zwarcie styków LN coś pomoże, ponieważ na mojej karcie dodatkowo trzeba usunąć rezystor zabezpieczający wyższe napięcie.

 

Tu łączymy kable + łączymy te dwa grube kwadraty lutem

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_680_Direct_Cu_II/images/measure.jpg

 

Stąd usuwamy rezystor 101

 

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_680_Direct_Cu_II/images/hotwire.jpg

 

Pomysł ze sreberkiem może dobry, ale ryzykowny (zimne luty) Mogą uszkodzić kartę. To tylko moje zdanie.

I jeszcze cyt:

..Przy czym rdzeń po­wy­żej 1,55 V bar­dzo szyb­ko się de­gra­du­je
(rzecz ja­sna ca­ły czas mó­wi­my o chło­dze­niu cie­kłym azo­tem). Po
se­sji z 1,9 V kar­ta (o ile prze­ży­je) i tak jest naj­czę­ściej na
ty­le zde­gra­do­wa­na, że na­da­je się wy­łącz­nie do śmiet­ni­ka. Coś
za coś…

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Musisz się pogodzić z tym, że trafiła ci się zje$%na sztuka. Kręcenie grafy na 1,5V 24/7 to poroniony pomysł.

przeciez to by bylo tylko dla benchmarkow ;) na 24/7 to i stock jest nad to ;)

 

Gadalem dzis z -AssassiN- i powiedzial ze ma na swoim matrixie podobnie - max 1220Mhz i to wszystko

 

widac matrixy sa dobre do oc ale po modzie wiec chyba podziekuje

Link to post
Share on other sites

@ Wooojciech1983. Na twoim biosie w Fire Strike test graphics 2 przekroczyło 1.4V. Hotwire +100 ( na moim +100 1.36V)

Szybko ESC, nvflash -5 -6 Oryginal.rom. Po raz drugi koniec z LN biosem, tym razem na zawsze.

Edytowane przez Blue PiK
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jutro lub pojutrze ustawie napięcie 1.4V, wentyle na 100% i zobacze czy coś jeszcze wycisnę.

nie sosiagniesz stalego 1,4

bedzie moze ulamek sekundy tyle ale stale tak w granicach 1,37-13,8

zabezpieczenia sie klaniaja :P

Link to post
Share on other sites

@ Wooojciech1983. Na twoim biosie w Fire Strike test graphics 2 przekroczyło 1.4V. Hotwire +100 ( na moim +100 1.36V)

Szybko ESC, nvflash -5 -6 Oryginal.rom. Po raz drugi koniec z LN biosem, tym razem na zawsze.

Jakim programem odczytywałeś napięcie? MSI AF pokazuje poniżej 1.36V przy +100.

Link to post
Share on other sites

Mam napięcia na OC-KEY prosto z płyty.

 

VGA1 VCORE.

VGA HOTWIRE ustawiam napięcie.

Teraz lepszy obrazek.

 

http://www.hartware.de/media/reviews/1526/ockey4_lo.jpg



edit:

+100 Hotwire, nie AF

Edytowane przez Blue PiK
Link to post
Share on other sites

Super, dzięki za odpowiedź. Właśnie zwróciłem uwagę na twojego screena z Biosem LN2 - to nie jest Bios który  Ja używam. Ten który wgrałeś .F8 jest do bani bo ma hard reset kiedy wywala sterownik i trzeba całego kompa restartować. Ja używam Biosu LN2 .A3 https://docs.google.com/file/d/0ByaqIKti5kitakRWSnlYV0RkTFk/edit?pli=1

Ten Bios .A3 jest o wiele lepszy bo ma soft reset, wywala do pulpitu i sterownik odzyskuje od razu sprawność. Jeśli chcesz to czy mógłbyś go też sprawdzić? Jakie jest napięcie przy +100 na nim?

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...