Skocz do zawartości

Poszukiwanie CICHEJ i wydajnej karty graficznej


Recommended Posts

Hej, 

robiłem ostatnio mały upgrade sprzętu (FX 8320, półpasywny Seasonic, cichutka obudowa) i jedyny element jaki pozostał stary to karta graficzna - ASUS 4870 Dark Knight. 

Karta służyła mi bardzo dobrze przez parę lat, teraz jednak zrobiła się najgłośniejszym elementem w całym zestawie - dodatkowo denerwuje mnie trochę polityka AMD i nieszczególne wsparcie sterownikowe starych układów pod Windows 8 :(

 

Na dodatek jestem grafikiem i czasem brakuje mi wsparcia CUDA, więc oczy wzracam w kierunku nvidii.

Szukam czegoś w miarę wydajnego (czasem lubię sobie w coś pograć) a przy tym cichego.

Co byście proponowali? Biorę też pod uwagę opcję zainstalowania jakiegoś customowego chłodzenia.

Budżet to jakieś 700 - 800 zł.

 

Pojawia się jeszcze jedno pytanie: czy karty nVidii tak jak AMD potrafią przesyłać dźwięk po HDMI?

 

 Z tego co przeglądam net to widzę, że jako ciche są uznawane karty Gigabaty np TA

Co myślicie? 

 

Z góry dzięki :)

pozdr, 

spyderr

Link to post
Share on other sites

Największa przepaść jest pomiędzy GTX 650 a GTX 660. Wersja od Gigabyte jest jak najbardziej ok pod względem wydajności i kultury pracy.

Natomiast GTX 660 Ti to już inna półka cenowa jak i wydajności.

Link to post
Share on other sites

@blackstar dzięki, ale napisałem, że zależy mi na CUDA :)

A co do tego GTX'a - właśnie się zorientowałem, że moje mobo (MSI 970A-g46) ogarnia tylko standard PCI-E 2.0 (troche jestem zadziwony co prawda ;) ) - czy będzie miało to duże znaczenie przy wydajności? Szczególnie przy wykorzystaniu CUDA w renderingu itd?

Link to post
Share on other sites

 

A co do tego GTX'a - właśnie się zorientowałem, że moje mobo (MSI 970A-g46) ogarnia tylko standard PCI-E 2.0 (troche jestem zadziwony co prawda ) - czy będzie miało to duże znaczenie przy wydajności? Szczególnie przy wykorzystaniu CUDA w renderingu itd?

 

 

Dzisiejsze karty nie są w stanie wykorzystać potencjału PCI-E 3.0.

 

Różnica w wynikach jest w granicach błędu pomiarowego.

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

@spyderr

 

Względem wydajności na 3.0, a 2.0 to nie odczujesz tego bo dzisiejsze karty mają problem z wykorzystaniem w pełni PCI-e 2.0 (poprawcie mnie eksperci jeśli się mylę).

 

Czyli ogólnie to nie zyskasz na tym zbytnio w grach i renderingu. Jednak ostrzegam bo na tej 660 długo Ci się będą robić rendery :P

 

Nie wiem czy ktoś Ci to powiedział ale czy to AMD czy Nvidia to poprzez HDMI dźwięk jest przesyłany razem z obrazem i tutaj nie ma nic wspólnego to jaki to producent układu graficznego.

Link to post
Share on other sites

 

Nie wiem czy ktoś Ci to powiedział ale czy to AMD czy Nvidia to poprzez HDMI dźwięk jest przesyłany razem z obrazem i tutaj nie ma nic wspólnego to jaki to producent układu graficznego.

 


Wiem, ze standard HDMI przesyla jak najbardziej, tylko przed zakupem 4870 mialem dwa podejscia do nVidii - juz nie pamietam co to bylo, ale odpowiednik 4870 wydajnosciowo - i pamietam, ze wtedy mialem z tym problemy, sterowniki nie chcialy cos tego dzwieku przesylac - stad moje pytanie. Czasu troche juz minelo, wiec mialem nadzieje, ze sie w tej materii poprawili :)

Link to post
Share on other sites

 

Względem wydajności na 3.0, a 2.0 to nie odczujesz tego bo dzisiejsze karty mają problem z wykorzystaniem w pełni PCI-e 2.0 (poprawcie mnie eksperci jeśli się mylę).

 

 

Na GTX 580 różnica w FPS(16X vs 8X) wyniosła u mnie 1-3 fps a było pow 75 więc gołym okiem nie wyłapiesz różnic :)

Edytowane przez tarrok111
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...