Skocz do zawartości

Gigabyte Geforce Gtx 670 CZY Asus Geforce Gtx 670


Recommended Posts

Witam! Od pewnego czasu rozmyślam nad tymi dwoma kartami graficznymi i do tej pory nie mogę się zdecydować,która będzie lepsza:

 

Gigabyte Geforce Gtx 670 OC 2Gb ok.1450zł

CZY

Asus Geforce Gtx 670 DirectCu II TOP 2Gb ok.1580zł

 

Proszę o pomoc w tej kwestii.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Ja polecam Gigabyte GTX670 OC ale wersję Windforce z trzema wiatrakami. Kręci się jak ta lala. Spokojnie stokowe GTX680 zjada na sniadanie. Posiadam, a nim kupiłem naprawdę wiele testów i for przerzuciłem :)

 

EDIT: na 3d marku 11 720p wykręciłem lekko ponad 11k pkt ;)

Edytowane przez grabarzg
Link to post
Share on other sites

Ja miałbym dla ciebie lepszą propozycje http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd7970-3gb-ddr5384bit-dvihdmimdp-pci-express-ver-oc-to,33811.html, karta w podobnej cenie co GTX 670 a wydajniejsza, na nowych sterach wygrywa nawet z GTX'em 680  ;)

ziomek sie zapytał o geforcy a ty mu z radkiem wyskakujesz ? fanbojek...

Link to post
Share on other sites

Z kart, które podałeś wybrałbym Gigabyte'a, ale nie zmienia to faktu, że na dzień dzisiejszy 7970 to bardziej opłacalny zakup. W listopadzie stałem przed wyborem GTX 670 lub HD 7970 i jestem wyjątkowo zadowolony z faktu, że postawiłem na Radka.

Link to post
Share on other sites

 

ziomek sie zapytał o geforcy a ty mu z radkiem wyskakujesz ? fanbojek...

 

Fanbojek? Sam mam Intela i Nvidie więc jaki ze mnie fanboj kretynie. To po pierwsze. Po drugie, po co ma kupować 670'ątkę jak za tą samą cenę może mieć wydajniejszą kartę. HD7970 to konkurent dla GTX'a 680 a nie 670.

Link to post
Share on other sites

1. skończyć i odzwyczaić się od wyzywania od fanboyów i wojenek amd/nvidia w tym dziale
2. na osobiste wycieczki można sobie pozwolić dopiero po konstruktywnym poście, albo i wcale nie wolno
3. za kontynuowanie burdlu bez merytorycznej treści będą sowite nagrody 

4. 670 w niektórych przypadkach dogania/przegania 7970, więc nie taki diabeł straszny jak go malują
5. tak, lepiej wziąć 7970 ale od kupna 670-tki też się krzywda nie stanie, szczególnie, że o tą właśnie pytał autor tematu

Link to post
Share on other sites

Nie, nie ma racji. Ani jeden ani drugi.
Autor pyta o 670-tkę, co nie znaczy, że nie można dodać na boku że są inne, być może lepsze opcje, gdyby autor jakimś trafem o nich nie wiedział. 

Fakt, że Black_00 powinien najpierw zająć się tematem a nie alternatywami i pitoleniem, ale ten drugi nie wniósł do tematu nic lepszego. Podobnie jak Ty teraz więc koniec biadolenia.

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiem, że nosiłem się z zamiarem zakupu 670-ki Gigabyte lub MSI. Ostatecznie zamówiłem dzisiaj z agito za 1450 zł GV-R797OC-3GD. Do karty dostałem crysis 3 i bioshock. Wydaje mi się, że jest to obecnie bardzo rozsądny wybór.

Link to post
Share on other sites

Gigabyte też się podkręci. Nawet zablokowane napięcia nie są problemem, jak ma się odrobinę oleju w głowie.
Ale dla przeciętnego użytkownika, różnica potencjału OC pomiędzy Gigabyte a Sapphire będzie w grach praktycznie nieodczuwalna więc możesz śmiało pakować się w Gigabyte, bo jest cichy, chłodny i nadal bardzo opłacalny.

Link to post
Share on other sites

Asus DCU II to wydatek rzędu 1600-1650 zł. Ten model Gigabyte, o którym pisałem wyżej jest za 1450 i nawet z nie ruszanym napięciem powinien zrobić te 1100 MHz na rdzeniu, więc tyle co o 150 zł droższa
wersja GV-R797TO-3GD.Powiem ci szczerze, że byłem bardzo napalony na asusa DCU II Top. Mocna sekcja zasilania, bardzo dobre chłodzenie i potencjalnie duże możliwości OC. Ale dla tych kilku klatek na sekundę płacić 200-250 zł więcej... ja uznałem, że nie warto i dokupiłem sobie ramu. Trafi się jeszcze sztuka ja ten słynny matrix Tommiego i będziesz sobie w brodę pluć. Sapphire też jest o 150 zł droższy, a MSI Lightning znazłem tylko w jednym sklepie za 1900 zł.

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Co do zablokowanego napięcia w grafach od Gigabyte. Ludzie co za problem wgrać bios zmodowany, że różnica między oryginalnym, a przerobionym jest ta, że na przerobionym można zmieniać napięcie w grafie :P

 

Ogólnie to proponuję Gigabyte z chłodzeniem WF3. Sam posiadam taki model GTX670 z przerobionym biosem spokojnie podkręciłem rdzeń z 980MHz na 1240MHz, a tryb turbo jeszcze się dodatkowo wł. podbijając do 1360MHz :D

 

Względem radka jest tak samo. Wystarczy wiedzieć jaką ma się wersję biosu F4 czy F12 i taką samą pobrać ale zmodowaną. Możliwości mocnego OC stoją otworem ;)

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

Mój egzemplarz 7970 WF3 (rev.1.0 - odblokowana zmiana napięć) chodzi stabilnie przy 1200 MHz, dalej kończą mi się suwaki. W modowane biosy do tej pory się nie bawiłem, bo najzwyczajniej nie odczuwam takiej potrzeby. Nawet po srogim OC karta jest chłodna i cicha.

Link to post
Share on other sites

Fanbojek? Sam mam Intela i Nvidie więc jaki ze mnie fanboj kretynie. To po pierwsze. Po drugie, po co ma kupować 670'ątkę jak za tą samą cenę może mieć wydajniejszą kartę. HD7970 to konkurent dla GTX'a 680 a nie 670.

 

Gwarantuje Ci, ze jakbyś się przesiadł na tą 7970 z gtx 670, to szybko byś sie jej pozbył, na papierze to może i ładnie wygląda ale jak przyjdzie do komfortu grania to AMD jest daleko w tyle za NV. NV wyjmujesz z pudełka i grasz w wszystkie gry z wszystkimi przewidzianymi przez producenta bajerami graficznymi, na AMD to loteria, są gry w których musisz zjezdzac na maksa z ustawieniami graf. zeby jako tako pograć, np AC3, do tego tracisz physx i txaa, i 60fps u AMD nie jest równe 60fps  na NV, na AMD nie ma tego uczucia płynności, przycinki, etc.

Link to post
Share on other sites

@delfinn

 

Bez przesady. Problem, o którym piszesz, czyli olbrzymie skoki kl/s, które moga powodowac utratę płynności, mimo tego, że średni fps jest wysoki, został poprawiony już w sterownikach. Ja nie jestem ani za NV ani ATI. Zawsze kupuję, to co się najbardziej w danym momencie opłaca. Nie da się zaprzeczyć, że obecnie to 7970, ale ludzie, którzy kupią 670-tki i tak dostaną zajebistą wydajność.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...