Skocz do zawartości

Jaka karta dźwiękowa + słuchawki do gier,filmów i muzyki?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez adivxv,

Recommended Posts

Witam,

Obecnie mam zintegrowaną kartę dźwiękową w Asus P8P67 Pro rev. 3.0 oraz słuchawki sennheiser HD202. Mogę ja okazyjnie tanio sprzedać(70-80zł a mają już z 2 lata i jest po gwarancji)

Więc rozważam nad dopłaceniem troche i wymienieniem ich na coś lepszego, domyślam się że chcąc wymienić słuchawki doradzicie też kupno porządnej karty dźwiękowej, zgadza się?

Z tego co czytałem karty dźwiękowe na USB są kiepskie więc lepiej kupić taką na PCI-E.

Ogólnie napiszcie co polecacie i czy warto według was zmieniać te słuchawki bo może jest tak że w rozsądnej cenie(do 400zł za całość karta + słuchawki powiedzmy) nic lepszego nie dostanę?

 

Nie jestem audiofilem, lubie jak w muzyce jest dobry bas, te hd202 czasami troche trzeszczą zwłaszcza jak są głośniej ustawione,lubie też sobie pograć w sumie filmy oglądam rzadko więc jakość dźwięku w nich można pominąć przy wyborze.Miło by było jakby miały wbudowany mikrofon bo często rozmawiam przez skype ale nie upieram się.

 

Nie mam sztywnej granicy cenowej ale myślę że 400zł za komplet karta + słuchawki (lub same słuchawki jeśli karta może zostać) byłby rozsądną granicą zwłaszcza ze nie mam tak duzo czasu na gry, większość czasu spędzam na internecie.

 

PS. Gram pod windowsem ale mam też hackintosha i miło by było gdyby dana karta dźwiękowa działała pod OSX 10.8.2  nie przejmujcie sie tym i podawajcie modele warte uwagi a ja sprawdze które z nich da się uruchomić i wam dam znać.

Link to post
Share on other sites

jeśli np była by duża różnica w jakości a mała w cenie typu że dołożę 100zł i zyskam wielki skok jakościowy to mogę dopłacić w razie czego.

 

Te Supelux 668b są lepsze od moich aktualnych sennheiserów hd202?Bo są w podobnej cenie (120zł)



Zapytam jeszcze inaczej, czy warto kupić lepsze słuchawki niż hd202 nie zmieniając karty dźwiękowej?(przynajmniej w najbliższym czasie)

Link to post
Share on other sites

Nie patrz sie na cene superloxow, ich cena nie odaje ich jakosci (sa duze lepsze od HD 202). Jesli bierzesz Superlux'y to musi byc dobra karta dzwiekowa innaczej to bedzie zle brzmiec. Mozesz tez kupic Pionner SE-A100 ale i tak karta dzwiekowa obowiazkowa (lecz napewno nie zmiescisz sie w 400 bedzie predzej 600 :/).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

"Większość kart USB oficialnie wspiera Mac OS X. Nawet te tanie."

 

Ale lepiej piszcie modelami, wtedy mogę sprawdzić w google czy już ktoś ją sprawdzał na OSX i zwykle tam natrafiam albo na opinie że działa albo że nie.



Tylko czy karty na USB nie mają niższej jakości niż te PCI-e?



Carat-RUBY2 podobno jest świetna i działa dobrze z OSX ale cena zabija;/ ponad 1 tys zł.
Link to post
Share on other sites

chcialem słuchawki + karta zamknąć w 400 zł ale w razie gdyby to duzo zmienialo wydam dodatkowe np 100zł.

Do czego mniej więcej używam kompa wiecie. Głównie muzyka i gry, chociaz tej muzyki nie ma tak dużo,częściej z przenośnego odtwarzacza korzystam.



dowiedziałem się że ta karta działa z OSX i ma świetną jakość, niestety kosztuje ponad 400zł.Myślicie że warto?

http://www.esi-audio.com/products/maya44e/
 

Link to post
Share on other sites

Tak homzik ma racje do słuchawek lepsze są DAC (czyli karty dzwiekowe zewnetrzne) z wzmacniaczem sluchawkowym. Jedyna dobra karta wewnetrzna do sluchawek to Xonar Essence lub chociaż Audiotrak Prodigy HD2 ale to już inny budżet. Powiec jaki jest twój maksymalny budżet to ci coś fajnego znajdziemy bo teraz to ci proponujemy rzeczy z wyszego budżetu ale o niebo lepsze (myśle że jak byś dozbierał do tych 6 stówek to by było cudnie :D ) :P

Edytowane przez patrick25567
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dobrze mówią chłopaki, nie ma co cudować. Weźmiesz DAC zewnętrzny ze wzmacniaczem najlepiej taki z możliwością rozbudowy lub zmiany konfiguracji i "będzie pan zadowolony". To jest ogólnie prawda z tym USB. Ostatnio w Audio-Video Filip Kulpa stwierdził wręcz że podłączenie DAC przez USB do komputera jest lepszym rozwiązaniem niż podłączenie go przewodem cyfrowym SPDIF co w sumie się zgadza, dlatego że SPDIF to surowy sygnał cyfrowy a sygnał z USB nie, i przetwornik trochę inaczej go może odbierać i lepiej przetwarzać ale to już spekulacje. Być może przy klasowym wzmacniaczu to nie ma znaczenia, ale amplitunery podpina się zazwyczaj przez SPDIF do toru analogowego, przy systemie 5.1. To trochę inna bajka. Są też kable RCA do podłączeń DACów do wzmacniaczy słuchawkowych lub zwykłych, które kupuje się oddzielnie. W sensie wzmacniacz osobno i osobno tor analogowy. Właśnie ja chcę zrobić coś takiego.

Link to post
Share on other sites

Tak homzik ma racje do słuchawek lepsze są DAC (czyli karty dzwiekowe zewnetrzne) z wzmacniaczem sluchawkowym. Jedyna dobra karta wewnetrzna do sluchawek to Xonar Essence lub chociaż Audiotrak Prodigy HD2 ale to już inny budżet. Powiec jaki jest twój maksymalny budżet to ci coś fajnego znajdziemy bo teraz to ci proponujemy rzeczy z wyszego budżetu ale o niebo lepsze (myśle że jak byś dozbierał do tych 6 stówek to by było cudnie :D ) :P

Pisałem już pare razy że mój budżet to 400zł na komplet karta dźwiękowa + słuchawki lecz jeśli to konieczne mogę go trochę nagiąć.

Link to post
Share on other sites

Xonar DC nie działa na OSX więc odpada bo nie chce przełączać się pomiędzy zintegrowaną kartą i DX'em kiedy przechodze z OSX na windowsa zwłaszcza że pod OSX słucham muzyki i oglądam filmy a pod windowsem gram więc porządny dźwięk przydałby się na obu systemach.

 

To w końcu brać Fiio E10 czy E07K? W tych drugich podoba mi się wyświetlacz ale jeśli są droższe lub mają gorszą jakość wole E10, niestety E07K nie umiem znaleźć w zadnym polskim sklepie więc ciężko mi porównać cenę.

 

I czy jesteście przekonani co do tych słuchawek?Myślałem że za taką kwotę będę wybierał coś typu sennheiser itp.Poza tym te słuchawki wyglądają na takie typowe do muzyki a ja będę ich najcześćiej używał przeglądając internet i grając w gry, trochę rzadziej muzyka.



np HD380 Pro ?

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites

Sennheisery - ogólnie większość z nich posiada słaby bas. Mój typ dla Ciebie: Audiotechnica ATH - WS50 i Fiio E10, najlepiej dopłacić jeszcze sobie do tego stówkę i wziąć Xonara DG. Powinno być trochę czyściej na tym paśmie. Wszystko w sumie ode mnie. Z sennków fajne i niedrogie słuchawki to HD280PRO, lubiane za stosunek cena/jakość. Możesz jeszcze wziąć ATH-T500, ale w WS50 będzie lepszy bas.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...