Skocz do zawartości

Recommended Posts

w oparciu o wiele wątków tego forum złożyłem zestaw za 3884 zł w AREST.PL, ale nie mam do końca pewności i przed kupnem chciałbym się upewnić.

Komputer będzie wykorzystywany do pracy w CAD, programach 3d (revit, 3dsmax) i do grafik (illustrator, photoshop).


(budżet to max 4000zł)

 

Procesor: INTEL CORE i7-3770 - 3.4 GHz, turbo 3.90 GHz, x4/8, 8 MB, 77W, BOX, s-1155 (1125 zł)

Płyta główna: ASROCK Z77 Pro3 - ATX, Z77, 4x DDR3, 2x PCI-E 16x, RAID, VGA, HDMI, S-1155 (335 zł)

Pamięć RAM: DDR3 KINGSTON - 16 GB / 1333 (2x 8 GB), CL9 (380 zł)

Dysk Twardy: SEAGATE 1 TB, 64 MB, 7200 obr., 3.5", SATA3 - ST1000DM003 (285 zł)

Karta Graficzna: PCIex HP nVidia Quadro 600 1024 MB - WS093AA (645 zł)

Obudowa: COOLER MASTER ELITE RC-370 - ATX, bez zasilacza, czarna(155 zł)

Zasilacz: OCZ ModXStream-Pro - 700 W, PFC, modularny, 27 dB (325 zł)

Wentylator CPU: SILENTIUMPC Fortis HE1225 - S1155, S1156, S775, S754, S939, S940, AM2, AM2+, AM3, AM3+ (139 zł)

Dysk Twardy SSD: SSD INTEL S330 120 GB, 2.5", SATA3, 500 MB/s, 450 MB/s - SSDSC2CT120A3K5 (495 zł)

(
http://www.arest.pl/konfiguracja-659563)



a teraz wątpliwości i rozkminy:

PROCESOR: który z procesorów Intel Core i7-3770 wybrać, bo gdy patrzę na zestawienie (http://ark.intel.com/pl/compare/65719,65525,65524,65523) to najlepszym wydaje się być K (największa szybkość zegara), ale czy warto dopłacać 150zł za 0,1GHz więcej? 

DYSK SSD:  opinie w internecie wydają się być za tym, żeby kupować, ale czy 120GB jest wystarczające, a przyśpieszenie czasu pracy jest na tyle duże, że dla zwykłego inżyniera ma to jakieś znaczenie? czytałem o tym, że praca na takich dyskach przyśpiesza codziennie czas o minutę. tylko dlaczego droga ma być ta minuta?! :)

WENTYLATOR,ZASILACZ: dadzą radę, dobrze będzie chłodzić, a zasilacz się nie spali? sprawdzałem  i wyszło, że pasują do konfiguracji, ale wolę się upewnić. kolejna sprawa czy udźwigną ewentualne podkręcenie?

 

GRAFIKA: ostatnia wątpliwość, ale to już chyba bujanie w obłokach. czytałem, ze quadro600 i 2000 pod względem wydajności są do siebie podobne, ale przez wysoką cenę tej drugiej nie opłaca jej się kupować. gdy buszowałem po internecie natknąłem się na wątki o łączeniu kart. wszystkie tematy o tym nie są o quadro. ktoś coś słyszał o łączeniu akurat tych kart? ma to jakiś sens, a jeśli tak to jak to zrobić? bo koszt 2x quadro600 to 1200zl (do ogarnięcia), ale już quadro2000 za 1600 to już lekkie przegięcie. 

 

SKLEP: czy Arest.pl to dobry wybór? po przeczytaniu opinii innych zdecydowałem się na ten sklep, bo jest we Wrocławiu, a ja mieszkam w tym mieście.

za wszelką pomoc, poprawki, dyskusje - będę bardzo wdzięczny. 
 

Edytowane przez bananowyxx
Link to post
Share on other sites

Zmień zasilacz na coś takiego http://www.arest.pl/produkt/Zasilacze-Listwy/14,172,,,0,0,0,,/30658/XFX-ProSeries-650W-XXX-Edition-650-W-modularny-80/

 

pamięci na coś z radiatorem na przykład to http://www.arest.pl/produkt/Pamieci/3,52,,,0,0,0,,/32216/DDR3-CORSAIR-16-GB-1600-4x-4GB-CL9-Vengeance-LP-Blue/

 

Jak planujesz oc to się opłaca zminić procesor na k, bo te bez k są zablokowane. Reszta zestawu raczej ok jest.

 

A co do quadro to nie wiem, bo się na nich nie znam za bardzo.

Edytowane przez pawelek1222
Link to post
Share on other sites

Dyski SSD to bardziej ciekawostka, nowinka i gadżet dla wymagających tego użytkowników i można rzec zapaleńców ;) I tak jak powiedziałeś dla "zwykłego inżyniera" piorunującej różnicy to nie zrobi. Warto te kilka stówek przeznaczyć na co innego.

 

Wentylator dobry, na swojej i7'ce korzystam z tańszej i mniejszej propozycji SilentiumPC - Fery i trzyma go w odpowiednich temperaturach* w stresie przy tym standardowy, dołączony wentylator jest cichy. A prezentowany przez Ciebie topowy model na pewno wystarczy, ma grubsze o 2mm heatpipy oraz o jednego więcej niż Fera.

 

Zasilacz tak jak kolega wyżej zaproponował, XFX są solidnie wykonane i ciche, mam i polecam ;). Jak również jest 'broszurkowo' cichszy o 5dB od proponowanego OCZ'a.

 

*aktualnie 29 C, w stresie dochodzi do 45-50 C

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

polecalbym dolozenie do lga 2011:

http://www.arest.pl/konfiguracja-659805

zawsze bedziesz miec mozliwosc upgrade'u do 6 rdzeni.

i do tego uzywana karte pokroju gtx 570-580

w sprawie karty to skonsultuj sie jeszcze dokladnie z saddamem. Powiedz mu z jakich programow korzystasz. Mi sie wydaje, ze quadro bedzie tu niepotrzebne.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Quadro to mam do nich zaufanie, bo działam na nich i nie zawodzą. Fakt nie wszystkie gry na nich działają,ale dla mnie to nie jest minusem. Ważne, ze cała reszta daje radę. Tylko, zacząłem się zastanawiać czy nie spróbować połączyć dwóch Quadro600.

Ale właśnie znalazłem post (http://www.eggxpert.com/forums/permalink/760376/760376/ShowThread.aspx#760376), że dwóch 600 nie ma sensu podłączać. 

Edytowane przez bananowyxx
Link to post
Share on other sites

mimo wszystko napisalbym do saddama lub do uzytkownika stelek. oni pracuja przy grafice i ogarniaja kwestwie sprzetu pod te zastosowania. zapytaj ich po prostu jaka karte do tych programow. reszta sprzetu jest dobrana



co do lga 2011, to tu nie mam watpliwosci.

Link to post
Share on other sites

Polecam przesiadkę na lga2011 - z pozoru taki sam i7 3820 jest znacznie wydajniejszy w renderowaniu, niż jego odpowiednik na "sokecie" 1155. 

Co do GPU - jeżeli nie interesuje Ciebie renderowanie po GPU (zazwyczaj tylko do poglądu stosowane) i pracujesz na 3dsie (szczególnie na starszej wersji) to q600 w będzie najrozsądniejszym wyborem. Później masz q2000, który jest nie opłacalny względem q600 i dosyć drogiego q4000. Realnie patrząc na obecne GPU to q600, jak i q2000 to zabytki. q4000 również jest już leciwy, ale oferuje względnie dobrą wydajność. I dochodzimy do K5000 - najlepszy wybór, ale cena ... Jak dla mnie to, albo jest mało kaski i q600, albo jest spory budżet i K5000, reszta jest nieopłacalna, no chyba że używka w dobrej cenie.

Co do gamingowych kart - w GPGPU prezentują znakomitą wydajność, ale jest to okupione słabą stabilnością kart - występują problemy na view portach przy pracy z bardziej skomplikowanymi projektami, FPS lecą na łeb na szyję, gdzie byle quadro daje sobie radę - niema zbyt wysokiego fpsu, ale jest w miarę stabilny i lepiej sobie radzi przy ogromnych ilościach obiektów na jednej scenie. 

Jeżeli renderujesz głównie po GPU, no to tandemik 570 / 580 w SLi i tego typu temaciki wchodzą w grę  ;)

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...