Skocz do zawartości

Cooler Master Elite 430 czy SilentiumPC Brutus BT-430


Recommended Posts

Witam :)

Chciałbym się od was dowiedzieć która z tych dwóch obudów wymienionych w tytule jest lepsza- chodzi mi o obieg powietrza, wykonanie itp. oraz czy zmieści się w niej radeon 7870 oraz chłodzenie SilentiumPC Fortis HE1225 :)

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem posiadaczem CM Elite 430 i złego słowa o niej nie powiem, blachy również sztywne, wchodzi 5 wentylatorów(jeden w zestawie), jest wersja z oknem. Zaletą brutusa napewno jest to, że jest dużo młodszy od CM'a, tak jak napisał t.luk ma np. USB 3.0 czy 4 wentyle w zestawie. Pomyśl nad dołożeniem 50-100zł do jakiejś lepszej, bo te to raczej budżetówki, w których bardzo ciężko ułożyć kable. Praktycznie nie mają miejsca za tacką, nie mają specjalnych otworów, przez które przełożysz kable etc.

Edytowane przez sinn3r
Link to post
Share on other sites

Witam :)

Chciałbym się od was dowiedzieć która z tych dwóch obudów wymienionych w tytule jest lepsza- chodzi mi o obieg powietrza, wykonanie itp. oraz czy zmieści się w niej radeon 7870 oraz chłodzenie SilentiumPC Fortis HE1225 :)

Z góry dzięki za pomoc.

 

Wyższej klasy kartę graficzną kupiłeś, a obudowę kupujesz z niskiej pułki ? Ten Fortis to tak na styk będziesz w tych budach upychać. Ja bym poniżej Regnum L50 nie schodził.

Link to post
Share on other sites

Cooler nie dotyka obudowy nawet po dociśnięciu boku... Wystarczy

I to jest Wasza definicja luzu? Niedawno ktoś pisał w temacie jak mu inny cooler (minimalnie wyższy), Fera nie weszła do brutusa, bo chłodzenie było wyżej montowane. Kupi kiedy nieco większy cooler i będą problemy (lub już mogą być, jeśli ma nietypowo montowane chłodzenie). Po co w ogóle ryzykować? Gość jest na etapie kupna nowej budy, stać go było na zakup HD7870, a wy mu mówicie "kupuj ten low-end bo mnie wchodzi (tak na prawdę na styk)".

 

Ja bym wolał kupić coś, co da mi spokój przynajmniej pod wzgl. ew. montażu chłodzenia (jeśli nie dziś, to w przyszłości), które może zmieni już przy kolejnej podstawce. Po co ryzykować ponowny zakup obudowy? Jeszcze rozumiałbym gdyby gość sklecał podstawowy PC i szukał każdego grosza, ale kupił kartę, nie wiem ... za tysiąc zł i kupuje podstawową budę.

Edytowane przez Kyle_
Link to post
Share on other sites

@ UP

Jeśli jeszcze nie wiesz, to w przypadku tamtego wątku wynikało to wyłącznie z konstrukcji płyty głównej (socket CPU był na samej krawędzi płyty). Poza tym tamten użytkownik nie miałby żadnego problemu gdyby przekręcił cooler o 90 stopni więc nie wyolbrzymiaj tego problemu bo to trochę bez sensu ;)

Link to post
Share on other sites

 

I to jest Wasza definicja luzu? Niedawno ktoś pisał w temacie jak mu inny cooler (minimalnie wyższy), Fera nie weszła do brutusa, bo chłodzenie było wyżej montowane.

 

Widać kolego, że tamten temat przejrzałeś "po łebkach". Fera nie weszła do brutusa ponieważ gniazdo procesora było umiejscowione wyżej aniżeli w większości płyt (jak t.luk napisał socket był bliżej krawędzi niż w innych płytach i to była przyczyna nie mieszczenia się coolera). Nie dlatego, że była wyższa. Poza tym po co Ci więcej luzu? Bok obudowy da się swobodnie zamknąć. Nawet rzekłbym, że bardzo swobodnie.

 

I nie. Nie jestem fanbojem. Po prostu nie lubię czytać takich bzdur (zwłaszcza od ludzi którzy nie mają do czynienia z danym sprzętem).Brutus w swojej kategorii cenowej jest dobrą obudową (sam posiadam model 410). Niemniej ja od obudowy oczekuję jednak troszkę więcej dlatego zmieniam ją na gladiusa m40 (po prostu klasa wyżej niż brutus i jest lepiej rozwiązana).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@ UP

Jeśli jeszcze nie wiesz, to w przypadku tamtego wątku wynikało to wyłącznie z konstrukcji płyty głównej (socket CPU był na samej krawędzi płyty).

 

 

Widać kolego, że tamten temat przejrzałeś "po łebkach".

Jeśli jeszcze nie wiecie, to pierwszy w tamtym temacie opisałem dla czego chłodzenie się nie mieściło i zrobiłem to bezbłędnie. Nie zmieściło się bo było właśnie wyżej montowane (bliżej górnej krawędzi płyty głównej i trafiło w szynę blachy bocznej).

Edytowane przez Kyle_
Link to post
Share on other sites

więc nie jest to wina obudowy a konstrukcji płyty głównej. Wynika z tego, że próbujesz wprowadzać ludzi w błąd.

 

Do autora. Brutus 430 będzie dobrym wyborem. Jeśli jednak nie szkoda Ci dołożyć 50zł do Gladiusa M40 to myślę, że warto to zrobić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

więc nie jest to wina obudowy a konstrukcji płyty głównej. Wynika z tego, że próbujesz wprowadzać ludzi w błąd.

 

Do autora. Brutus 430 będzie dobrym wyborem. Jeśli jednak nie szkoda Ci dołożyć 50zł do Gladiusa M40 to myślę, że warto to zrobić.

Wynika z tego że pleciesz bzdury, wprowadzasz ludzi w błąd i nie umiesz czytać.

Edytowane przez Kyle_
Link to post
Share on other sites

W którym miejscu plotę bzdury? W którym miejscu wprowadzam ludzi w błąd?

 

Ja jestem posiadaczem Brutusa. Jestem z niej zadowolony ale po czasie doszedłem do wniosku że oczekuję po obudowie czegoś więcej. ALE OBUDOWA JEST OK DLA MNIEJ WYMAGAJĄCEGO UŻYTKOWNIKA...

 

Wychodzi na to że również nie umiesz czytać

Link to post
Share on other sites

@up

Po co ta kłótnia? Człowiek piszę do was z pytaniem o obudowę a wy od samego początku kłócicie się o to, czy wejdzie do niej cooler. Skoro będzie za mało miejsca to polećcie coś innego, a nie przegadujcie się kto umie czytać a kto nie.

Edytowane przez sinn3r
Link to post
Share on other sites

No to ja udzieliłem informacji, że kombinacja brutus+normalne mobo nie utrudnia/nie uniemożliwa montażu wysokiego coolera cpu.

 

I mogę się na ten temat wypowiadać bo mam brutusa i chłodzenia cpu.

Link to post
Share on other sites

Tak na wszelki wypadek:

Procesor- Intel Core i5 3570K

Płyta Główna- MSI Z77A-GD55
Karta Graficzna- MSI Radeon 7870 (Hawk albo nie Hawk, jeszcze nie wiem)

Dysk Twardy- WD Caviar Blue 500GB
Zasilacz- OCZ ZT 650W SLI PSU

Chłodzenie na procesor- SilentiumPC Fortis HE1225

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...