Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

 

Mam 3 TB seagate Barcuda:

 

http://sklep.benchmark.pl/product/144267/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Seagate_3_TB_Barracuda_64MB_SATA-600_.html

 

Dysk od czasu do czasu dziwnie strzela/świszczy, są to dość krótkie dźwięki, zdarzają się dość często i bardzo mnie niepokoją :(

 

Co ciekawe podpinając dysk pod inna płyte główną (aktualny konfig w sygnie) nie ma tego problemu.

Na swojej płycie próbowałem go uruchomić w trybie IDE i AHCI, bez i z SMART oraz w różnych portach SATA, ale problem nie znika :(

 

Macie jakieś inne pomysły?

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Macie jakieś inne pomysły?

 

Zobacz, czy może nie ma poprawki firmware do tego modelu.

 

 

w biosie powinno być Unlock 3TB , ja mam.

 

Nie musi być tej opcji - po prostu najnowszy bios i sterownik sata/ahci/raid - zależy od mobo/chipsetu

Link to post
Share on other sites

http://www.asrock.com/feature/3TB/index.asp na samym dole jest sterownik i lista płyt z unlockiem 3TB



3TB+ Unlock pozwala użytkownikowi na stworzenie kilku wirtualnych dysków o pojemności nie przekraczającej 2048GB, czyli maksymalnej wartości rozpoznawanej przez 32-bitowe systemy operacyjne takie jak Windows XP. Wirtualne dyski mają pojemność ograniczoną do 2048GB, natomiast użytkownik ma możliwość tworzenia wielu partycji (do 128) jeśli tylko ma jeszcze niewykorzystane miejsce na dysku. 3TB+ Unlock obsługuje dwa typy partycji: GPT (GUID Partition Table) oraz MBR (Master Boot Record), jednak przy zastosowaniu MBR maksymalna ilość możliwych partycji jest ograniczona do 8.



autor ma tylko asus, więć ma problem z dyskiem http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20120717094451458&board_id=1&model=P6T+Deluxe+V2&page=1&SLanguage=en-us

Edytowane przez peterko
Link to post
Share on other sites

Może jestem jakiś głupi, czy coś..., ale ja tam nie widzę konkretnych informacji o ile mogę "powiększyć" dysk używając podanego przez Ciebie rozwiązania.

 

@peterko

Poza tym, to o czym piszesz dotyczy tylko systemów 32bit, które nie rozpoznają dysków większych, niż 2TB. Podane przez Ciebie rozwiązanie, tworzy wirtualne dyski na fizycznym dysku, czym "oszukuje" system.

 

A z kontekstu wcześniejszych postów wynika, jakby możliwe było odblokowanie "ukrytego miejsca" na tym dysku. W co osobiście nie wierzę, dlatego proszę o konkretne info. Ewentualnie opinie naocznych świadków. :P

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

na samym dole jest sterownik i lista płyt z unlockiem 3TB

 

o! ciekawe, zatem akurat trafiłem chipset w którym wystarczy bios i sterownik :)

 

@Bakak:

Podaj dokładny model Twojego HDD i wersję firmware.

Link to post
Share on other sites

Panowie, nie mam problemu z wykrywaniem wielkości dysku! Dysk ma 3 TB i tyle mam dostępne.

 

Problem dotyczy dziwnych dźwięków/świstów, które on wydaje.

 

Podpiąłem go pod inny kabel zasilający i chyba problem ustał, ale będę tego pewien dopiero za kilka godzin. Poinformuje o tym :)   

 

---------------------EDIT-----------------------

 

Niestety dysk nadal strzela/świszczy, rzadziej, ale zdarza się :/ Podpięcie do innego zasilacz nie pomaga :(

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...