Skocz do zawartości

Komputer sam się wyłącza


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez tofix,

Recommended Posts

Witam, mam problem z komputerem-sam się wyłącza co jakieś ok.5-10 minut. Zaczęło się tak dziać po tym jak kilkakrotnie moi rodzice zaczęli mi wyłączać komputer przyciskiem do włączania go poprzez naciśniecie i przytrzymanie go wciśniętego przez kilka sekund. Sprawdziłem już wiele możliwości, ale nie znalazłem rozwiązania. Nie jest to wina systemu, komputer został przeczyszczony, co i tak nic nie dało. Resetowałem Bios poprzez wyjęcie baterii na ponad godzinę, co też nie przyniosło efektu.Temperatury są w porządku, więc to nie wina przegrzewania się. Jedyne co mi i znajomym przyszło do głowy to to,że zasilacz lub płyta główna jest zepsuta, jednak powiedzieli mi, że gdyby płyta byłaby popsuta to komputer wogóle by się nie uruchomił. Więc pozostaje tylko chyba zasilacz. Jednakże na necie poczytałem o spuchniętych kondensatorach i zauważyłem że mam takie na płycie głównej obok procesora. Już nie wiem co robić, będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

 iBOX DR-8360BTX 350 - mój zasilacz 

 Płyta główna- Gigabyte GA-M61SME-S2 v2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM 

 Typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2, 2300 MHz (11.5 x 200) 4400+

 Dysk fizyczny WDC WD2500JS-22NCB1 (232 GB, IDE)

 

Widziałem na tym forum podobne tematy ale nic tam nie znalazłem, dlatego zakładam ten.

Edytowane przez fifafan
Link to post
Share on other sites

Z reklamacji nici, bo sprzęt ma z 5 lat, ale thx za zainteresowanie i pomoc. 

A czy możliwe jest to żeby była to wina jednocześnie i płyty głównej i zasilacza?

Edytowane przez fifafan
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

A czy możliwe jest to żeby była to wina jednocześnie i płyty głównej i zasilacza?

Jak najbardziej, ibox w zasadzie gwarantuje niestabilne i  przebite napięcia, więc podejrzewałbym że on był też powodem spuchnięcia kondensatorów (ten model gigabyte'a raczej nie puchnął, a już na pewno nie przy dobrej zasiłce)

Zacząłbym od wymiany zasilacza, ewentualnie podpięcia jakiegoś sensownego modelu na próbę - tak jak pisze kamil_18_19 prawdopodobnie przyczyną są kondensatory na płycie, ale są przyczyną wtórną moim zdaniem, a widziałem już nie raz płyty które pomimo sporych spuchnięcia, nawet wylania kondziorków śmigały bez przeszkód. A sama wymiana zasilacza w moim uznaniu i tak konieczna



 

Gigabyte ma 3 lata gwarancji kiedy ją kupiłeś, a jak ci powiedziano że 2 to Cię robią w lewo i ją reklamuj.

w takim przypadku (między 2 a 3 lata) nie ma już prawa reklamować, bo nie ma do tego podstawy jaką jest gwarancja (gwarancja sprzedawcy w tym przypadku - nikt nie zmusza sprzedawcy do udzielania takiej gwarancji jaką sam otrzymuje z dystrybucji).

zgodność towaru z opisem, jak najbardziej, ale ta też obowiązuje w okresie dwuletnim

Link to post
Share on other sites

 

w takim przypadku (między 2 a 3 lata) nie ma już prawa reklamować, bo nie ma do tego podstawy jaką jest gwarancja (gwarancja sprzedawcy w tym przypadku - nikt nie zmusza sprzedawcy do udzielania takiej gwarancji jaką sam otrzymuje z dystrybucji). zgodność towaru z opisem, jak najbardziej, ale ta też obowiązuje w okresie dwuletnim

No tak ale jak z dystrybucji dostaje 3 lub nawet 5 to on daje 2 lata potem klient jak się popsuję po 2 latach przynosi to do niego i zostawia na recykling a on to wysyła i sprzedaję jako używkę. W firmie ,której pracowałem robią tak do dzisiaj: EMITER Łódź :D
Link to post
Share on other sites

@up.

Dość powszechna praktyka, niestety - zwłaszcza na allegro. No ale cóż, niestety nie ma w tym nic niezgodnego z prawem - możemy tylko takich cwaniaków omijać szerokim łukiem, choć szkoda mi tych "zielonych" klientów, którzy dają się w ten sposób ciąć. przecież długość okresu gwarancji to (no, powiedzmy w większości przypadków) jeden z ważniejszych wskaźników awaryjności, prawda?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...