Skocz do zawartości

Pamięci spowalniają


Recommended Posts

Jak bardzo mi moje starsze pamięci ddr2 kingstona 533mhz w dualu 4GB 4x1

zwalniają mi kompa? mój sprzęt to:

Intel DP35DP

Core 2 extreme QX6700 2,66Ghz

Nvidia geforce gtx 280

Windows xp media center 2005 SP3

 

Pytam bo chcę kupić windows 7 home premium jak wyjdzie i myślę nad pamięciami kingstona hyperx 8GB 800mhz CL4 w dualu ale na razie nie mam kasy na to ;)

Link to post
Share on other sites

Zasilacz to sam bym taki kupił ;) Jest za******y.

W DDR3 się nie pchaj, bo są szybsze tylko o 10% od DDR2, a kosztują o niebo więcej.

Te DDR2 1066MHz i 6-8GB starczy w sam raz do 64 bitowego systemu.

Tylko musiałbyś proca podkręcić do 3 lub 3,2GHz podkręcić i będzie w sam raz :)

Link to post
Share on other sites

Proca? ;) nie mam ochoty zabardzo go kręcić bo jego temperatura jest taka i tak nie za niska tak na styk mimo dobrej pasty i wielkiego chłodzenie które zajmuje mi full miejsca:( może trzeba pomyśleś nad najlepszym procem na 775 ale się zobaczy a tak wogule to czemu? :)

Link to post
Share on other sites

Znaczy, że złe chłodzenie kupiłeś. Mimo, że jest nowe, nie wydala.

O podkręceniu wspomniałem, ponieważ masz GTX260-GTX280. Stąd 3GHz - GTX260, 3,2GHz - GTX280. Chodzi to u nie ograniczanie karty graficznej. W tej chwili masz tak, stąd zaproponowałem. Masz 2,66GHz

Link to post
Share on other sites

nie kupiłem dobre ponieważ i karakorum nie wydalał mi jeszcze gorzej bo testowałem i zalman jakiś nie pamiętam bo kolegi:) a co do procesora to chyba nie tylko Ghz się liczą no ale może czyli sugerujesz że mi procesor karte lekko zamula?

Link to post
Share on other sites

wiesz co 533 nie będzie jakoś dużo wolniejsze od 667/800. Zobaczysz różnicę tylko w testach wydajności pamięci. No chyba że chcesz podkręcać dość mocno to pamięci zablokują ci możliwość dużego OC.

 

Ustaw je na CL3 i bedzie ok (jak dadzą radę).

Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś cierpliwy to zaczekaj 7 miesięcy i kup DDR3. Ze spekulacji i tego co mówią producenci DDR3 pod koniec roku będą kosztować tyle co DDR2 (DDR2 trochę zdrożeją, DDR3 stanieją) Zrób tak jak uważasz za słuszne tylko pamiętaj że za niedługo czas nie będzie różnicy w cenie pomiędzy DDR2/3 więc wiadomo co ludzie kupujący nowe płyty główne wybierać będą.

Link to post
Share on other sites

Zależy mi na czymś wydajnym (jak najwydajniejszym) Co mi nie będzie zwalniać innych części tylko wszystko przyspieszać do windows 7 64bit home premium (chcę kupić ten system)

I żeby sobię radziło np. w dx11 z nowym crysisem jak wyjdzie :D

Link to post
Share on other sites

Arcziy, masz bardzo niskie temperatury. Możesz śmiały przy twoim Arctic Freezer Extreme go do 3 lub 3,2GHz podkręcić :D)

Te mushkiny są dość szybkie, ale zastanów się jeszcze nad takimi klik

poszukaj takich w swoich źródłach :) Ja najbardziej za tymi Corsarzami i Muszkinami stoję, ale to twoje pieniądze i twoje decyzja 8-)

Link to post
Share on other sites

Nie zapomnij ustawić w settings TJ max (maksymalna temperatura procka). Sprawdź sobie googlach, ja sobie ustawiłem i WTF?? 20 stopni w idlu :shock: Q8200 wytrzymuje 71 stopni, powyżej pada natychmiast. Stąd wpisałem 71

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...