Skocz do zawartości

Problem z zasięgiem. I problem z Root. Pomocy Android


Recommended Posts

Witam wszystkich ;)

1. Problem

Słuchajcie forumowicze mam pewien problem z Sony Ericsson Mini Pro (sk17i).
CO jakies 30 minut gdy pisze sms wyskakuje komunikat że karta sim wyjęta. Uruchom ponownie to zostanie zarejestrowana (niże daje zrzut ekranu telefonu.) I wyskakuje komunikat i po ponownym uruchomieni udziała poprawnie i za jakiś czas znowu to wyskakuje. Karte sim mam chyba sprawna bo bez żadnych rys nie zalana nie poscierana. Podkładalem papierek pod baterie żeby dociskało to też nie pomogło. CO o tym Sądzicie ?

2. Problem

CHodzi o ten sam telefon. Dwa dni temu odblokowalem bootloader. Chyba odblokowałem (programem) ale nie jak sprawdzić czy jest odblokowany. i Chiałę mwgrac nowy system i zROOTować moze to coś pomoze na ta karte sim. A jak nie to i tak umożliwi mi więcej funkcji. (superuser itp.) I teraz moje pytanie bo inne tematy są z 2011 i są tematy jeszcze na starym androidzie a ja już tu ma 4 IC. i teraz jak iwgrac ten cały kermel ? Jak zROOTować? Jaki wgrać soft ? CO polecacie ? I jakąs instrukcje dla zielonych ;) Z góry ogromne dzięki i licze na waszą pomoc.  Pozdrawiam

http://s7.postimage.org/rrwy4ljfr/SDC10275.jpg
(komunikat o karcie sim pojawiający się dość często. do problemu 1.)

http://s7.postimage.org/pomiwxjmv/soft.jpg  ( informacje o wersji sofa czy tam oprogramowania informacje do problemu 2 )

Liczę na waszą pomoc ;) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie bootloader przywrócił albo "wgrał" sim locka na nowo. Tutaj raczej operator nic nie pomoze wiec musisz przywrocic bootloader z powrotem i najlepiej jak go tak zostawisz. Jednak simlock pozostanie i tutaj raczej niestety ale serwis to jedyne wyjscie. Odblokowanie bootloadera na xperiach nie jest jakos super pomocne wiec nie grzebaj w nim. Mialem podobne problemy na se x10 i na se arc S mojej ciotki.

 

Jak przywrocic bootloadera i wgrywac rozne softy mozesz dowiedziec sie na forum www.android.com.pl

 

 

Pozdro

Edytowane przez Mixtape
Link to post
Share on other sites

Kernel Ci nie pomoże. Niestety ale powracający sim lock po odblokowaniu bootloadera na xperiach to dość częsty problem i nie ma za bardzo pewnego rozwiązania. Jak zablokujesz z powrotem bootloadera albo po prostu wgrasz na nowo soft za pomocą SEUS'a to jest szansa, że sim lock z powrotem wróci. Nie wiem jak jest na Xperi Mini Pro ale na X10i nie było pewnego sposobu na zdjęcie sim locka.

 

 

EDIT : Skoro problem był wcześniej to nie jest raczej wina bootloader'a a jak Shaco zauważył kary SIM ale raczej wątpię. Problem musi leżeć głębiej.

Link to post
Share on other sites

ok. Cie4kawe ile kosztuje wymiana karty na nowa w plusie. Skocze sie dowiedzieć. A dzięki za link ale wole PL ;) a cod ROOT to wlasnie tylko nie wiem jak warsje tego wrac pod ICS mojego nie wiem jaki kermel czy tam rom ;)

Nie wiem, ale ja w Play nie płaciłem ani grosza za wymianę popsutej karty sim.

Jak wolisz PL zamiast najlepszego forum odnośnie hackowania telefonów etc, to już lepiej napisz, że nie bardzo kumasz angielski, chociaż z prawdą się nie miniesz :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...