Skocz do zawartości

Czy ten zasilacz uciągnie mój zestaw?


Recommended Posts

Witam

 

Mam zamiar zmienic komputer, obecnie:

 

Mbo: DFI INF P965-S

CpU: D2D E4500 chłodzone Thermalight HR-01

RAM: 2x 1GB DDR2 400 Patriot + 2GB GoodRam DDR2

GPU: GeForce 8800GT (chłodzenie fabryczne zastąpione AC Accelero S2)

Napędy: 1x DVDRW SATA 1x Card Reader (podpiety na port w Mbo)

Dyski: 1TB Seagate SATA III + 500GB Seagate SATA III (oba podpięte na SATA II) oraz 160GB Seagate SATA II (systemowy).

Oprócz tego 2 wiatraki 120mm (Scytche na CpU @ Thermalight HR-01  oraz  Front obudowy 120mm AC1200)

Monitor: LG Flatron 22" LCD Led

 

Obecny zasilacz FEEL III PFC 500W (wiem... ten niepolecany, ale u mnie juz 3 lata odpukać wciąż działa...)

 

 

Komputer głównie do Filmów i Internetu, sporadycznie Diablo 3 / WoW.

 

 

Nowy zestaw (prawdopodobnie):

 

Płyta na Z77/H77 pod LGA 1155 + na początek Celeron 550 (później jakis i3/i5)

RAM 2x 4GB DDR3 1600MHz

GPU albo bez (z płyty) albo narazie bez zmian GF8800GT w/w

Dyski: w/w ewentualnie 160GB bedzie zastąpiony jakimś SSD 60GB (prawdopodobnie z mojego lasia bedzie OCZ Agility 3 na system)

Wentylatory: (1x 140mm 1x 120mm + Scythe na Cpu w/w).

Monitor:  w/w

 

Pytanie czy zasilacz BEQUIET 400W RUSH POWER wszystko uciągnie? Czy powinienm szukac coś mocniejszego.... ?

 

 

EDIT: Zapomniałem dodac iż zasilacz obecnie zastapi aktualny w nowej budzie a w ciagu przyszłych 3-6 miesiecy kupuje nowe podzespoły na wyminę.

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

jak już wymieniasz sprzęt to wymień ten zasilacz, może i trafiła ci się dobra sztuka, ale to mimo wszystko słabizna

druga rzecz to budżet, nie ma kompletnie sensu pchania się w nowy sprzęt jak zamierzasz sępić na PSU plus jak ci do głowy przyjdzie kiedyś "dorosła" karta graficzna to dobrze by było mieć na nią moc, a nie znów wymieniać zasilator, także zastanów się i podaj budżet

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chodzi o to że chciałem wymienic obudowe na nową z zasilaczem montowanym na dole, a ten aktualny może nie sięgnac przy aranżacji kabli i tymczasowo chciałem załozyć coś... budżet to na chwilę obecną marne 150zł. Po zmianie płyty ramu i procka napewno bedzie coś lepszego....

Link to post
Share on other sites

Jak wspominałem  kupuje nowa bude z montazem zasilacza na dół i nie wiem czy ten FEEL III mi sie zmiesci jak nie to musze kupic cos do czasu az bede zmienial platformę... Na razie zostaje przy E4500 i 8800GT.

Link to post
Share on other sites

Bo potrzebuje obudowę z aranżacja okablowania z tyłu a obecnie mam starego typu z zasilaczem u góry.



Załużmy że miałbym budżet 200-250zł co polecilibyście? Myślę tu przyszłościowo , tzn jak zmienie architekturę na i3/i5 to zeby mozna było ogladac filmy w HD po HDMI na nowej grafie, gry będą sporadycznie ale raczej komputer do multimediów (filmy, muzyka, internet).

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/zasilacz-corsair-vs-450w-cp-9020049-eu-pci-e-6-2-i3007163405.html

 

Polecam,w zupełności wystarczy do takiej konfiguracji, i jest to bardzo dobry model :)

 

06radcho masz coś do tego Sharkoona??  :> Dobre niemieckie zasiłki,ale mało popularne. :/

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites

Kupiłem SilentiumPC Deus G1 500W za 189zł. Zasilacz bardzo dobry, ma dobre wykonanie i podzespoły i trzyma dobrze parametry... Kable dość długie, nawet 4-8pin do zasilania płyty na tyle długi że w Cooler Master Silencio 550 mogłem go bez problemu poprowadzic bez przedłużacza za tylną ścianką.

 

Dla zainsteresowanych:

 

Rozpakowanie

 

 

Mocna  recenzja z pomiarem napięć

 

 

 

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez cru5h
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...