Skocz do zawartości

Komputer do gier do 3000zł (może z SSD)


Recommended Posts

Witajcie,

Znajomy mnie prosił o zrobienie specyfikacji itp komputera do max 3000zł (nie więcej).

Komputer ma służyć do gier !

Znajomy chciałby w nim SSD (najlepiej 256GB) choć ja uważam że w tej kategorii cenowej nie da się złożyć kompa do gier z dyskiem SSD który nie padnie po tygodniu lub prędkości odczytu/zapisu będzie miał porównywalne z HDD...

Jako że prowadzę sklep to części będę sprowadzać z hurtowni (raczej tylko i wyłącznie AB S.A.).

Komputer będzie kupiony gdzieś w połowie marca (więc ceny mogą sie nieznacznie zmienić) ale znajomy chciałby znać ewentualną specyfikację na obecną chwilę.

Ja osobiście myślałem nad MOBO Asus M5A97 i prockiem z serii AMD Vishera - model FX-8350.

Do tego karta Asus GF GTX 660 Ti 2GB (chociaż z drugiej strony chcę dać 8GB RAM'u to nawet 1GB VRAM'u dla grafiki wystarczy bo system i tak przydzieli grafice niepotrzebny RAM).

Pamięci RAM chcę dać 8GB (Patriot Intel Game II 1333Mhz) w kościach 2 x 4GB.

Co do zasilacza i obudowy to zasilacz chciałbym Corsair'a CX600W a obudowę SilentiumPC Brutus 430 pure black.

Dysk SSD (który pewnie i tak wyleci ze specyfikacji z powodu nadwyżki ceny) jaki bym wybrał to OCZ Vertex 4 256GB.

Znajomy chce również oryginalny Windows 8 OEM. U mnie brutto kosztuje on ok. 365zł (z hurtowni NTT  bo w AB jest tylko wersja upgrade) więc trochę drogo ale może będę mieć taniej jak się pojawi w AB.

I tutaj do was drodzy użytkownicy pytanie - co byście zmienili w tej konfiguracji by się zmieścić do 3000zł ? (mi się nie udało - wyszło mi niestety 3755zł a bez SSD (a także HDD) 2871zł (brutto))

Link to post
Share on other sites

Fajny zestaw. Tylko mała kwestia - wolałbym zastosować zasilacz modularny szczególnie że obudowa nie ma tzw."cable managment" a nie chcę robić bałaganu w obudowie (i blokować przepływ powietrza) niepotrzebnymi kablami...
Jeżeli chodzi o twardziela to bym raczej wziął 1TB pojemnosci zamiast 500GB bo w końcu gry swoje zajmują. Do tego parę filmów FullHD itp i pół dysku zajęte...
Co do karty graficznej to firmy Club3D nie ma w ofercie mojej hurtowni (spis prawie (bo np. mają produkty Crucial'a czy Corsair'a a nie są te marki tam wyszczególnione)  wszystkich dostępnych firm jest dostępny pod adresem http://www.ab.pl/ofirmie_producenci.html ), ale za to jest o parę zł (ok.3zł) droższy Gigabyte GV-R787OC-2GD.

 

Po doliczeniu kosztów systemu Win8 będzie tak powiem szczerze na styk z 3000zł ale ujdzie ;)

A może jakieś inne propozycje ? Może coś z lepszym chłodzeniem na procesor ?

Link to post
Share on other sites

Ten model Corsair'a mam obecnie w hurtowni za 209,33zł brutto (plus koszty wysyłki) ;D

Tylko teraz kwestia czy dodając do tego wszystkiego cenę Windows'a 8 (wersja podstawowa, nie "pro") OEM zmieszczę się do 3000zł ?

Bo o to tutaj się rozchodzi... Znajomy tak nawiasem mówiąc chciał złożyć kompa za 2,5k a pozostałe 500zł dać mi za fatygę ale wolę zrobić mu za te 500zł lepszego kompa niż wziąść tą kasę ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...