Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Chciałem złożyć komputer, który będzie działał z karta graficzną gtx 660ti oc  gigabyte windforce, ewentualnie planuje wymianę karty na gtx 680 w przyszłości. Czy podany poniżej zestaw będzie odpowiedni?:

 

Płyta główna ASRock P67 PRO3

Procesor Intel Core i5 2500K

Chłodzenie do procka: Zalman CNPS11X Performa 

Pamięć ram: Kingston HyperX DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 XMP

Dysk:  WD Blue WD10EZEX (1TB, 64MB, SATA/600)

Napęd: Lite-On iHAS122-18 czarny OEM

Zasilacz: Zasilacz Chieftec APS-650C 650W

 

Czy moglibyście również polecić jakąś obudowę ( nie musi być mega wybajerowana, zależy mi na rozsądnej cenie). Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Zestawik w zasadzie okey tylko zasiłke bym zmienił na modularnego Bequiet L8 630W ewentualnie tańszego i równie mocnego(niemodularnego) XFX Core 550W. Jak chcesz to mogę od siebie coś złozyć tylko podaj max budżet.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyVkEEOgjAQRe$SNTGdmVaodzAuXRgXDXRBQDAUYtR4dzu1GsJGXUw$ffmdl3AX56GvpmYUm4PQEqTIhDKEIajAdYhIyCgOyDERHk3wCqREwOT5rPB9jpmo296XbAdekEYuvpd3!NdSus6yRElGhY5L6F3BSBHnz1DF89Mpfvclp59OwRlWRNtgR7trBucDAkxgWztfu$LWxSKYFfGvvDStrfat9d01YCkeT1naVDI* zestaw alternatywny do Twojego chociaż tandem 2500K + Asrock P67Pro3 nadal jest świetnym rozwiązaniem i też możesz go brać(150zł w kieszeni, które możesz dołożyć albo do większego dysku bądź modularnego zasilacza)

Link to post
Share on other sites

Zastanów się jeszcze nad zmianą karty na radeon 7870 saphire xt  masz tu test takiego  radka  http://pclab.pl/art52024-13.html   radek od saphire 7870 xt  jest cichszy i ma większy potencjał oc  http://www.frazpc.pl/aktualnosci/923135,sapphire-radeon-hd-7870-w-wersji-xt-boost.html  sam sobie takiego zamówiłem będzie w wtorek

Link to post
Share on other sites

kartę kupiłem bo od zawsze używałem geforców.

Mam jeszcze jedno pytanie czy opłaca się kupować platformę pod ivy i5 3570k czy lepiej zostać przy i5 2500k i wspomnianym wyżej asrock p67 pro3. chodzi mi tutaj głównie o temp. procesora przy podkręcaniu i ogólną wydajnośc zestawu. Czy opłaca się dopłacać za ivy bridge?

Edytowane przez lorsky
Link to post
Share on other sites

No to nic, trudno, jak juz kupiłes... :D W cenie 660Ti miałbys 7950 Vapor-X :D Mam nadzieje ze nikt z forum Ci nie doradzał 660Ti bo to jest poprostu rozboj w biały dzien :D

Podzielam opinie dobrze że sam wybrałeś tą kartę  bo jak by ci ktoś doradził z tego forum to nazwał bym go idiotą   , szkoda że jeśli chciałeś ge forca [ jak najbardziej rozumiem ze masz sentyment do nvdia ]  to mogłeś dołożyć do chociaż najtańszego gtx 670  , ten gtx 660 TI ma strasznie wąską szyne pamięci tylko 192 bity :(

Link to post
Share on other sites

ivy brodge na takich samych taktach bedzie do 10% wydajnejszy, przy OC bedzie miał wieksza temperature. Mama nadzieje ze przeczytales co wnosi ze soba Ivy, wiec decyzja nalezy do Ciebie. 2500K jest tak samo trafnym wyborem jak i 3570K.

 

Co do 660Ti przy wiekszej rozdziałce (czyt.FHD) zapuśc mu wygladzanie na FULL i inne filtry... zadusi sie. Szkoda ze nie poradziłeś sie na forum. 7950 Ghz Ed. ma wiecej pamieci i 2x wieksza szyne, do tego wspaniałe mozliwosci do OC. Smiem Twierdzic ze 7870XT od Sapphire byłby lepszym wyborem od 660Ti, i 200zł w kieszeni by zostało.

Link to post
Share on other sites

i tu rodzi się następne pytanie, bo coraz bardziej skłaniam sie by sprzedać 660ti, dołozyć i kupić hd 7970 ( chyba że gtx 670 jest lepszym wyborem) i zastanawiam się czy zasilacz   XFX Core 550W będzie wystarczający do podkręconego i5 2500k+hd 7970

Link to post
Share on other sites

no jak już kupiłeś tego 660ti , to przecież grać się da , możesz poczekać na kolejną gen. gpu 

 

w BF3 daje rade , to do innych gier też styknie

 

http://www.pcgameshardware.de/Battlefield-3-PC-221396/Tests/Battlefield-3-Grafikkarten-Benchmarks-1042773/ , test 2013r , Geforce 310.90 WHQL , Catalyst 12.11 Beta 11
http://cdn.overclock.net/6/6e/6e93885c_Battlefield-3-Grafikkartentest-Ultra-1080p-PCGH-v2.png

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za pomoc. Ostatecznie zdecydowałem zakupić taki sprzęt:

 

Płyta główna ASRock P67 PRO3

Procesor Intel Core i7 2700K

Chłodzenie do procka: SilentiumPC Fortis HE1225 

Pamięć ram: Kingston HyperX DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 XMP

Dysk:  WD Blue WD10EZEX (1TB, 64MB, SATA/600)

Napęd: Lite-On iHAS122-18 czarny OEM

Zasilacz: XFX Core 650W 80+ SLI PSU

 i ewentualnie późniejsza wymiana karty na gtx 680 lub hd 7970 GE

Link to post
Share on other sites

tak naprawde to mógłbym złożyć zestaw i za 5000 zł ale nie widzę sensu szczególnie że ( mam wielkąąąąą nadzieję) niedługo wyjdą nowe konsole i dopiero wtedy może wreszcie uswiadczymy jakis skok graficzny. Dlatego kompa chciałem złożyć jak najtaniej w stosunku do wydajności.

I stąd moje pytania. Nie widzę sensu żeby dopłacac do 3570k/ 2700k/ 3770k jeżeli ta sama wydajnośc w grach będę mógł osiągnąć na podkręconym 2500k. ( bo np. na wuj mi pcie 3.0, które tak naprawde jest tylko chwytem marketingowym) A najtaniej wyszło mi złożenie platformy z SB. jednak chciałbym , żeby ta platforma działała stabilnie.--- I od razu uprzedam uwagi w stronę gtx 660ti- kartę kupiłem okazyjnie :-)--- Chyba, że jestem w błędzie...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...