Skocz do zawartości

Problem z podkręcaniem, GF GTX 460


Recommended Posts

Witam. Mam problem z podkręcaniem karty Gigabyte GF GTX 460 1GB w wersji OC (715/3600). Problem polega na tym, iż nie mogę podkręcić karty bardziej niż 830 MHz na rdzeniu i 3920 na pamięciach (pamięci nie podkręcałem na maksa, podniosłem trochę i starczy, więc myślę, że one niczego nie ograniczają), co wydaje mi się raczej niezbyt wysokim wynikiem :), liczyłem na więcej  :D.  Stabilność sprawdzam włączając na 30 min furmarka, a potem jakieś 40 min pogram w gierkę (ostatnio FarCry 3), no i okazuje się ze bez względu na wartość napięcia karta jest niestabilna. W furmarku maksymalna temperatura to 71 st., a w FarCry 3 64 st., wiec myślę ze ona nie jest problemem. Czy karta ma jakieś jeszcze zabezpieczenia czy blokady przed podkręcaniem, czy po prostu taka sztuka i więcej się nie da z niej wyciągnąć? Spotkał się ktoś kiedyś z podobnym problemem? Podkręcam za pomocą MSI Afterburner.
Konfiguracja całego komputera: http://www.benchmark.pl/uzytkownik/messiah92-10691.html


Nie napisalem, ze karta zmieniala taktowanie jak byla niestabilna do 405 MHz (2D?), sory. Karta byla niestabilna jeszcze przy 830 MHz, musialem podniesc napiecie na rdzeniu do 1.037 V i dac wlasna charakterystyke pracy wentylatora. Poki co jest stabilnie, ale wiecej z niej nie wycisne, chyba ze z pamieci, ale to nie wiele zmieni mysle w grach. Widac taka sztuka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...