Skocz do zawartości

Windows 8 vs Windows 7


Recommended Posts

Witam was użytkownicy.

 

Po zakupie nowego komputera, mam zamiar zakupić sobie jeden z dwóch wymienionych wyżej systemów w wersji 64-bit (wciąż gniję na Viście 32 bit). Komputer jest wykorzystywany do gier i internetu, który system lepiej się sprawdzi?

 

Pytam tutaj, ponieważ o windowsie 8 zrobiło się bardzo cicho, mało kto porusza jego temat.

Link to post
Share on other sites

Ja przesiadłem się z 7 na 8 i nie narzekam. Kafelki są OK. Jedyny minus to brak startu, ale do tego też bardzo szybko się przyzwyczaiłem. System jest szybki, nie stwarza żadnych problemów, większość starych aplikacji działa a te co nie to są już odpowiedniki na 8.

Podstawowym warunkiem komfortowej pracy z kafelkami jest szybki net. Na 1mb dosyć długo ładuje się np poczta i sklep, obecnie mam 10mb i jest OK.

Link to post
Share on other sites

Chcesz kafelki bierz 8, miażdząca przewaga ludzi nie chce

wyniki systemów ze stycznia

 

http://img442.imageshack.us/img442/7886/syse.jpg

Mi też to nie odpowiada pulpit jak z lat 90'

 

z tych 2,25% ,2%zapewne to nowe sprzęty skazane na win8

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Dobrze, ja dam radę przyzwyczaić się do kafelek i braku startu, chodziło mi głównie o wydajność systemów, użycie zasobów komputera, no i chciałbym żeby ten system nie wyszedł z użycia przez następne  3-4 lata

Link to post
Share on other sites

Ja chwilowo musiałem się pożegnać z windows 8 pro 64bit ponieważ pod tp-linka 722N brak dobrych sterowników pod win8 i siedzę chwilowo chyba nie zniszczalnym Windows 7 Pro 64bit, ale nie narzekam 8 mi się Bardzo podoba. Pozdro

Link to post
Share on other sites

Ja wybrałem Windows 8 ale ze względu na cenę, bo aktualizacja była za jedyne 129zł (miałem płytkę z XP). 

 

Win8 jest bardzo dobrym systemem, nie rozumiem tej całej nagonki na niego, do kafelek bardzo łatwo się przyzwyczaić, w ogóle są bardzo przyjemne. Osobiście bardzo chciałbym mieć dotykowy ekran, to dopiero byłaby frajda z używania systemu, bo sterowanie myszką to już nie to samo.

 

Mam Win7 na laptopie i jestem z niego tak samo zadowolony i w sumie bez różnicy dla mnie jest to czy używam 7 czy 8 - oba są naprawdę świetnymi systemami i wg mnie instalacja jednego czy drugiego ma same plusy. 

Link to post
Share on other sites

Win 8 jest wydajniejszy ale, nastąpiła pewna niedogodność która wpłynęła na decyzję ze jeszcze długo zostanę na Windows 7 HP x64, mianowicie:

 

Windows 8 ma wbudowany defender, niby nic, działa sobie cicho w tle ale nie da się go wykasować ! i teraz, oglądam sobie filmy, neta, itp i nic złego się nie dzieje, odpalam jakąkolwiek bardziej wymagającą grę i wtedy Windows 8 załącza skanowanie malware... Gry sie  zacinają jak szalone, wyłączam grę (BF3 oryginalny), malware się wyłącza. Co do cholery ? Zawsze gdy odpalam grę po 20min załącza się malware skaner mimo że wcześniej przez 4h komputer działał na wolnych obrotach :(

 

Przez te 20min gry działają lepiej ciut niż na windows 7, ale malware wkracza i dyskwalifikuje Windowsa 8 u mnie.

Link to post
Share on other sites

ja też jak kolega wyżej.Na dniach tj.jutro ,pojutrze góra popojutrze będę przesiadał się z (WIN 7  32 bit) na "7 "64bit albo "8".

jak na razie mam taki sam dylemat. już skłaniałem się na " 8 "ale -bullseye-mnie z deczka zastopował tym defenderem.

Może marek80 napisz czy tego defendera łatwo wyłączyć (jak ),czy są z tym jakieś problemy.zastanawia mnie tez SMART SCREEN.

którego ponoć można wyłączyć , ale jednak "coś " (co dokładnie  to nie wiem)tam do MS zdąży wysłać i czy niema innych tego typu

niespodzianek. Będę śledził temat. jak się czegoś w temacie dowiem to podzielę się na forum

Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem z chłopakiem mojej kuzynki, studiuje w szkocji, zna się, i na własne oczy pokazał mi Windowsa 8 na swoim laptopie z dotykowym ekranem. Na poje pytanie odpowiedział tak: "Bierz windowsa 8 tylko gdy masz dotykowy ekran."

Link to post
Share on other sites

Jeżeli słuchać tego co krąży w internecie to co drugi Windows jest nieudany - a więc wypadałoby, że Ósemka również nie jest zbyt dobrym systemem. Osobiście za jedne z lepszych uważam Windows XP, oraz Windows 7 - do 8 jakoś nie mam przekonania, ale jeżeli ktoś chce się bardziej zgłębić to w Komputer Świat 3/2013 jest małe podsumowanie tego co jest fajnego/złego w Windows 8 ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...