Skocz do zawartości

Telewizor do 2000 zł


Recommended Posts

Dlaczego się różnią tylko 5 dychami? A cholera wie, żałuję że nie ma tak w serii S, bo 42 cale a 46 cali to 700zł, a o 50 calach nie mówiąc - z chęcią wziąłbym w tedy większego ;) Cóż, najwidoczniej sam panel nie jest taki drogi, albo w modelu 37-calowym jest sporo odpadów przy produkcji, naprawdę nie wiem - jeszcze nie pracuję w Panasonicu :)

 

A co do plazmy to podobno szybko się wypalają...

Tylko do tego cytatu brakuje daty (coś na poziomie 2002)

 

Brałbym 42X - zebrał chyba najwięcej nagród i pochwał z całej serii Panasa. Trochę szkoda, że sprzedałeś to PS3 - ono jest genialnym odtwarzaczem Blue-ray (kosztując 1000zł dogania samodzielne odtwarzacze o wartości 2500zł). Po za tym konsola to wygoda, jakość. Nigdy nie byłem ich specjalnym zwolennikiem, ale od kiedy mam XBOXa... moje życie się zmieniło :D A zaczynałem od TV 21-cali, później LCD19" i tez dało się grać.

 

I jesteś pewien że 1-2 metry - to strasznie mało, zwłaszcza jak na kineskopowy telewizor.

 

Cóz jesli o mnie chodzi - skończyłem, nie mam już chyba nic do dodania. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz na PW. Sporo ciekawych informacji znajdziesz na www.HDTV.com.pl

 

No i jeśli zdecydujesz się na jeden z polecanych przeze mnie Panasców nie obrażę się jak klikniesz przy moim pierwszym poście "pomógł" :sciana:

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Podłączę się do tematu, bo sam planuję zakup jakiegoś TV w granicach 2000 zł.

Zastanawiam sie nad Panasonic TX-P42X10Y i Samsung PS42B451. Prawdopodobnie zadecyduje cena, ale moze macie coś ciekawego do powiedzenia w tym temacie.

 

Tak przy okazji muszę zapytać: jak wpływa rozdzielczość telewizora na obraz? Wiem jak to jest w monitorach itd. Te plazmy z tego co wiem maja rozdzielczosc 1024 x 768. Wydaje mi się, że jest to mało jak na 42 cale, do tego odpowiada formatowi 4:3, nie 16:9.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście Panasonic :co: Samsung nie potrafi plasm robić.

 

Co masz na myśli z tą rozdzielczością? Chodzi Ci o słabszy sygnał? Jeśli tak to trafne spostrzeżenie. Np telewizja SD lepiej wygląda na HDready (720p/1080i) niż na fullHD (1080p). Przy okazji telewizory plasmowe w ogóle znacznie lepiej radzą sobie ze słabym sygnałem w porównaniu do LCD.

 

Jeśli chodzi Ci o tzw. "parowanie ekranu" znane z ekranów LCD przy rozdzielczościach niższe niż natywna - nie masz się czym martwić - w panelach plasmowych zjawisko to nie występuje. Podobnie zresztą jak smużenie, wypaczenie kolorów gdy patrzymy pod kątem, nierównomierne podświetlenie, pastelowe kolory, wyblakła czerń... długo by wymieniać - w plasmach Panasonica jedyne co może przeszkadzać to migotanie (które i tak jest znacznie słabsze niż w CRT), brzęczenie (na co dzień nie do usłyszenia), powidoki (obecnie tylko w ekstremalnych sytuacjach).

 

Te plasmy mają rozdzielczość taką jak podałeś, ale ich piksele nie są kwadratowe, tylko prostokątne.

 

Standard 720p na 42 calach zapewnia komfortowe efekty wizualne z odległości już 2 metry.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...