Skocz do zawartości

MEGA DYLEMAT - FX 8350 do grania i nie tylko :)


Recommended Posts

Dobra koniec tej kłótni, Temat jest do zamknięcia.

 

Wraz z Małżonką ustaliliśmy, że bawienie się w FXy narazie odłożymy na później, a docelowo złoży się jakąś platformę na APU i chyba poczekamy na nową serie A10 6800K :)

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
Bakak w BF3 miedzy intelem i5 3570k a nawet starym Fx 8120 po oc nie ma żadnej różnicy , tak przeglądam teraz screeny a mam ich bardzo dużo z gry w Bf3 na Fx i  czasami jest różnica 3fps czyli żadna.

Dzięki za info, ale na podstawie samych zrzutów ekranu ciężko określić wydajność. Najlepszą opcją było by zrobienie wykresu ilości FPS w danym czasie, gdzie jedna linia przedstawiała by FX 8120, a druga i5 3570k. Coś na zasadzie tego poniżej, który robiłem do porównania zysku płynącego z posiadania 2x6870 :P

 

http://images39.fotosik.pl/1799/1766bfe6299fe2ed.jpg

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

mam jeszcze sabertooth990fx i tego 8120 leża w pudełku ale żeby mi sie chciało to zrobic to już inna sprawa :P ,  tłukłem 6 miesiecy na tym zestawieniu w bf3 z kartą 560ti , 7850 i 7970 możesz wierzyć na słowo jest good . W skyrim i tym podobne nie gram więc nie mam się jak odnieść do tych gier. Miałem gdzieś to mierzone frapsem ale gdzie ja mam te wyniki , na którym dysku i folderze  :co:

Link to post
Share on other sites

Miałem gdzieś to mierzone frapsem ale gdzie ja mam te wyniki , na którym dysku i folderze 

 

 

Hehe mam dokładnie ten sam kłopot, burdel na dyskach :P a później nic nie można znaleźć :P

Ale spoko nie wymagam od Ciebie żebyś specjalnie dla mnie składał kompa do kupy i robił testy :)

 

 

A tak na marginesie. Ile chciałbyś za Tego Fxa i płyte do niego? 

Link to post
Share on other sites
Hehe mam dokładnie ten sam kłopot, burdel na dyskach :P a później nic nie można znaleźć :P

Ale spoko nie wymagam od Ciebie żebyś specjalnie dla mnie składał kompa do kupy i robił testy :)

 

 

A tak na marginesie. Ile chciałbyś za Tego Fxa i płyte do niego? 

 

Jak już tak bardzo swędzi Cię portfel, to kup nowego FX-8320. Starsze modele nie są warte głębszego rozważania.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites
Jak już tak bardzo swędzi Cię portfel, to kup nowego FX-8320. Starsze modele nie są warte głębszego rozważania.

Hehe :P nic mnie nie swędzi, te rzeczy akurat nie dla mnie by były.

Ja już odpuściłem FXa. Jak pisałem wcześniej, ustaliłem z moja lepsza połówką, że nie będziemy wydawać na drugiego kompa więcej niż 1000zł. Ponieważ na nim miała się bawić głównie Małżonka, a Basia nie gra w BF3 :P tylko w FarmVille na Facebooku :P    

Link to post
Share on other sites
Hehe :P nic mnie nie swędzi, te rzeczy akurat nie dla mnie by były.

Ja już odpuściłem FXa. Jak pisałem wcześniej, ustaliłem z moja lepsza połówką, że nie będziemy wydawać na drugiego kompa więcej niż 1000zł. Ponieważ na nim miała się bawić głównie Małżonka, a Basia nie gra w BF3 :P tylko w FarmVille na Facebooku :P    

 

To jej kup G550 i będzie zadowolona, po co przepłacać za APU %-).

Link to post
Share on other sites
To jej kup G550 i będzie zadowolona, po co przepłacać za APU %-).

Po to, że moja Basieńka czasami "pyka" w Batmana AA, AC, Wiedźmina 2, Darksiders i inne takie mało Facebookowe gierki :) A patrzac na testy w necie APU daje rade tym grom w przyzwoitych detalach i nawet wysokich rozdzielczościach.

 

Bedę raczej celować w A10 KLIK!  

Link to post
Share on other sites

Ktoś przy tych waszych porównaniach zapomniał o prostej i oczywistej rzeczy. Pozwolę sobie zacytować:

u mnie w bialej grani 20 kl/s :/ jak stoje przed smocza przystania i patrze na cale miasto :/


Mój konfig przy ustawieniu najwyższa jakość (maksymalne wartości), teksturach http://skyrim.nexusmods.com/mods/607 + kilku modach wyciska we wspomnianym miejscu (patrzenie na miasto ze smoczej przystani):
 
 
 
http://img834.imageshack.us/img834/5696/tesv2013012817560647.jpg


Na ustawieniach takich samych wykonałem bieg od bramy (jak to wcześniej ktoś zalecił) na górę i z powrotem.

 

Pomiar frapsem (wbudowany) przez minutę.

http://wklej.org/id/940390/

 

Jak widzicie większość czasu to stałe 60 klatek, poza kilkoma częściami. 30 sekunda to półmetek na górze.

 

Do grania ustawiam nieco niższe odległości zanikania, wtedy już naprawdę rzadko spada poniżej 60. Tak więc zamiast klepać porównania do i5 i narzekać że drogie, zwróćcie uwagę jak stare i3 kosztujące mniej niż którykolwiek wyżej wymieniony daje sobie rady. Zaznaczam, że mod na tekstury swoje robi, a grafikę mam słabszą niż wy, więc minfps mogła powodować nawet ona.

Link to post
Share on other sites
Zrób zestaw za ile w całośći wyjdzie taki koszt. 

 

Procesor:
AMD APU A10 5800K /3.8GHz, 4MB, 100W, FM2/
479 zł
Płyta główna:
Asus F2A85-M /AMD A85, socket FM2/
365 zł
Zasilacz:
Corsair VS 450W 80 Plus 120mm
139 zł
 
Resztę podzespołów mam :)
Link to post
Share on other sites

Wracając do wątku głównego - jestem posiadaczem FX-8350 który schładzam uzywając zestawu: Prolimatech Megahalems Black z dwoma wentylatorami Enermaxa. Nie ma mowy o wysokich temperaturach pod obciazeniem. Co do wydajnosci w grach jest ok, wiadomo większy nacisk trzeba postawić na dobrą kartę graficzną.

Link to post
Share on other sites

Wracając do wątku głównego - jestem posiadaczem FX-8350 który schładzam uzywając zestawu: Prolimatech Megahalems Black z dwoma wentylatorami Enermaxa. Nie ma mowy o wysokich temperaturach pod obciazeniem. Co do wydajnosci w grach jest ok, wiadomo większy nacisk trzeba postawić na dobrą kartę graficzną.

Ciekawy zbieg okoliczności, że akurat w moim temacie masz swój pierwszy post :P godzina założenia konta też jest interesująca :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...