Skocz do zawartości

MEGA DYLEMAT - FX 8350 do grania i nie tylko :)


Recommended Posts

Witam

 

Będę składał drugi komputer do zadań ogólnych z naciskiem na Granie i od czasu do czasu konwertowanie Video (filmiki z gameplay), edycja zdjęć (GIMP) itp.

 

 

Obecnie posiadam maszynkę taką jak w sygnaturce.

 

Skąd mój dylemat? Otóż tyle się mówi o tym, że FXy nie nadają się do grania i generalnie są strasznymi grzałkami. Jednak ostatnio spotkałem się z wieloma odmiennymi opiniami, zaś składając znajomemu kompa na FX 6300 @4,7 Ghz + GTX 670, naocznie przekonałem się, że w grach taka konfiguracja naprawdę daje czadu.

Co ciekawe różnice w FPS w porównaniu z moim i5 3570 @4,3 GHz + HD 7970 @GHz Edition były niewielkie na poziomie 3-4% na korzyść i5, zaś sam konfig na AMD był tańszy o około 600zł niż na i5! 

 

Dodatkowo moją wiarę w AMD podbudował znaleziony na YouTube filmik, w którym to FX 8350 podkręcony do 5 GHz zasadniczo zostawia w tyle i5 3570K @4,5 GHz.  

 

Nie będę owijał w bawełnę, poprostu obejrzyjcie to i powiedzcie co o tym myślicie. Wstęp tego filmiku jest dość istotny więc jeśli znacie angielski to posłuchajcie co chłopaki mają do powiedzenia. Jeśli nie starczy cierpliwości to wyniki testów zaczynają się od około 7:30min.

 

Edytowane przez Bakak
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie ale jaki jest pobór prądu całkowitego w ciągu roku, zgodzę się z tym FX-8350 nadaje do gier ale krótko mówiąc ta grzałka mnie martwi 125 TDP. CPU ma moc w renderowaniu a w grze już mamy pozbawioną Integrę , gdyby FX-8350 miałby integrę HD 8000 to byłby wielki skok na miarę możliwości.

Edytowane przez vertexe
Link to post
Share on other sites
Wszystko fajnie ale jaki jest pobór prądu całkowitego w ciągu roku, zgodzę się z tym FX-8350 nadaje do gier ale krótko mówiąc ta grzałka mnie martwi 125 TDP. CPU ma moc w renderowaniu a w grze już mamy pozbawioną Integrę , gdyby FX-8350 miałby integrę HD 8000 to byłby skok na miarę możliwości.

a obejrzales filmik? pobor pradu tez mierzyli.

wieksze rachunki za prad nie zatra roznicy cenowej pomiedzy tymi CPU.

Bakak, jak masz ochote na AMD, to kup i tyle. Nagraj filmiki i wrzuc na YT. chetnie obejrze

Link to post
Share on other sites

pod koniec filmiku robią porównanie ile w ciągu 3 lat dopłaca się do FXa i wyszło, że około 30 dolarów :P  przy założeniu że gra się około 3h dziennie. Tyle to ja gram może w ciągu tygodnia :P

 

No i zastanowił mnie fakt, że ostatnio składany komp dla kumpla osiągał niemal identyczną wydajność jak mój. Żałuje ,że nie miałem możliwości posiedzenia nad nim więcej. Ale fakt jest taki, że odradzałem mu kupno tej platformy jak tylko mogłem. Ostatecznie wyszło na to, że AMD było sporo tańsze, a niewiele mniej wydajne.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Ja tam w testy z yt nie wierzę. Tutaj test z pclab:

http://pclab.pl/art51730-3.html

Według tego testu najnowszy 8 wątkowy FX po podkręceniu do 4,7GHz w Max Payne 3 osiąga wydajność i5 3470 stock a po podkręceniu do 5GHz minimalnie przegania i5 3570 stock.

Warto też zauważyć, że w niektórych grach procesor ma mniejsze znaczenie, np. w Metro 2033:

PII X4 965 stock a i5 3570k stock to różnica 8fps a po OC i5 to 10fps

FX-8350 stock a i5 3570k stock to różnica 4fps a po OC i5 to 6fps

ale w takiej Cywilizacji 5 to już jest 30fps różnicy między FX-8350 @5GHz a i5 3570k @4,5GHz.

i5 jest procesorem mocniejszym i tu nie ma co się zastanawiać. Po prostu dane gry wymagają od procesora mniej niż inne a od karty graficznej więcej (i są to np. Crysis 1 i 2, Metro 2033).

Wszystko więc zależy od tego w jakiej grze testujemy. Masz ochotę na AMD to bierz, wydajność będzie mniejsza niż na Intelu i w zależności od gry różnica będzie mniej lub bardziej zauważalna.

@wujashek

Różnica cenowa między i5 3570k a FX-8320 to 150zł, między i5 3570k a FX-8350 to już 70zł. Różnica poboru prądu i5 3570k względem FX-8320 to 40W a względem FX-8350 to 70W, i5 3570k @4,5GHz a FX na 4,7GHz to 50W a po OC FX na 5.0GHZ to 100W. Gdzie w najlepszym wypadku (Max Payne 3, BF3, Crysis 2) FX na 5.0GHz osiąga tą wydajność co i5 na stock a wtedy to już 150W różnicy. Wiem, że cenowo raczej dużo to nie wyjdzie, ale różnica spora jest.

EDIT:

Po szybkich przeliczeniach wszyło, że gdyby używał i5 na stock oraz podkręconego na 5GHz FXa i kompa używał 6h tygodniowa (żeby przez te 6h tygodniowo był obciążony) to rocznie wyszłoby około 50-60zł więcej? O ile się nie pomyliłem (takiej opcji nie wykluczam, bo jak napisałem liczyłem na szybko).

@DOWN
Mówisz o teście z pclab czy z yt?

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Ten "test" w zasadzie powinienem zostawić bez komentarza, ale jak się widzi takie cuda, to naprawdę ciężko przejść obojętnie. Testy przede wszystkim graficzne, poza tym niektóre wyniki po prostu są sfałszowane. Zobaczcie sobie wykresy z ArmA 2, czy też Far Cry 3. Szkoda gadać, takie ścierwo powinni od razu usuwać z sieci.

Link to post
Share on other sites
Ten "test" w zasadzie powinienem zostawić bez komentarza, ale jak się widzi takie cuda, to naprawdę ciężko przejść obojętnie. Testy przede wszystkim graficzne, poza tym niektóre wyniki po prostu są sfałszowane. Zobaczcie sobie wykresy z ArmA 2, czy też Far Cry 3. Szkoda gadać, takie ścierwo powinni od razu usuwać z sieci.

 

Siema

Wiedziałem, że mogę liczyć na Ciebie w tej dyskusji :P

 

Rozumiem twój punkt widzenia, ale jak wyjaśnisz to, że złożyłem kumplowi kompa na FX6300 + GTX 670 i ten "dziad" podkręcony do 4,7 Ghz niemal równał się wydajnością z moim Konfigiem? Sprawdzałem to tylko w BF3, 10 min zabawy w MP na Mapie Pustynna Burza, 64 graczy - różnice były tak małe, że bez włączonego Frapsa nie idzie ich dostrzec :( Byłem w takim szoku, że się w głowie nie mieści.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Piledriver-Vishera ma dobry stosunek do gier, zdecydowanie za mały krok, troszkę poprawili tak jakby przypiłowali fxa , ale nie zasłużył na miarę tego co zostało z Buldozera. Tylko poprawili kosmetyczną architekturę, moduły, rdzenie , wątki i większa pamięć cache. Nie wiem ile na tyle ten FX dobry jest i ile osiąga Gigaflopsów , bo nie sprawdzałem tego osobiście jeszcze FXa ale kiedyś może skuszę i kupię tylko do testowania kompa między intelem i amd, może sobie postawię obok 2 komputery na gameplayera i  Multiplayera i renderowania filmów.  

 

Niestety, ale mi się marzy jedna karta HD 7990 z trzema monitorami Eyefinity i Kafelki. I na tym kończę z ostatnią rzeczą tak zrobie.

Edytowane przez vertexe
Link to post
Share on other sites

Bujda na resorach - test w skyrim . Gdybym miał taki fps ....siedział bym do tej pory na AMD.

Dla wszystkich zaraz krzyczących zróbcie test 

Biła grań od bramy na górę i z powrotem na intelu i AMD. Oczywiście są miejsca gdzie będzie120-150 fps tylko że to miejsca zależne od GPU a nie CPU.

 

Piledriver-Vishera ma dobry stosunek do gier ma mały krok, troszkę poprawili tak jakby przypiłowali fxa , ale nie zasłużył na miarę tego co zostało z Buldozera. Tylko poprawili kosmetyczną architekturę, moduły, rdzenie , wątki i większa pamięć cache. Nie wiem ile na tyle ten FX dobry jest i ile osiąga Gigaflopsów , bo nie sprawdzałem tego osobiście jeszcze FXa ale kiedyś może skuszę i kupię tylko do testowania kompa między intelem i amd, może sobie postawię obok 2 komputery na gameplayera i  Multiplayera i renderowania filmów.  

 

Niestety, ale mi się marzy jedna karta HD 7990 z trzema monitorami Eyefinity i Kafelki.

Proszę pisać po polsku.

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites
Piledriver-Vishera ma dobry stosunek do gier, zdecydowanie za mały krok, troszkę poprawili tak jakby przypiłowali fxa , ale nie zasłużył na miarę tego co zostało z Buldozera. Tylko poprawili kosmetyczną architekturę, moduły, rdzenie , wątki i większa pamięć cache. Nie wiem ile na tyle ten FX dobry jest i ile osiąga Gigaflopsów , bo nie sprawdzałem tego osobiście jeszcze FXa ale kiedyś może skuszę i kupię tylko do testowania kompa między intelem i amd, może sobie postawię obok 2 komputery na gameplayera i  Multiplayera i renderowania filmów.  

 

Niestety, ale mi się marzy jedna karta HD 7990 z trzema monitorami Eyefinity i Kafelki. I na tym kończę z ostatnią rzeczą tak zrobie.

Trochę się tu zamotałeś :/ niby wiem o co kaman, ale sporej części musiałem się domyślić :(

 

 

Bujda na resorach - test w skyrim . Gdybym miał taki fps ....siedział bym do tej pory na AMD.

Co do tej bujdy to się raczej nie zgodzę, choć zachowuje dystans. Osobiście jestem ostatnio niedzielnym graczem, ale jak już gram to chcę, aby było to miłe doznanie z możliwie najwyższymi detalami. Gram Głównie w MP BF3, a ta gra jest bardzo mocno uzależniona od CPU. FX 6300 naprawdę dawał jej rade w ULTRA detalach i z bardzo przyzwoitym minimalnym FPS na poziomie 45-50 KL/s.

 

 

Dlatego zastanawiam się nad kupnem własnie AMD, przynajmniej będę mógł przekonać się na własnej skórze jak to wygląda :P

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Większość ludzi wciska Intel, z jakiego powodu? Proste. Cena, jakość, szybkość. Bo są wydajniejsze do gier.

 

Tylko ludzie zapominają o tym że nie mają na to kasy i ich nie stać na kartę HD 7970/7990, na tym postawiłbym oczywiście Fxa.

 

Muszę złapać moją wymarzoną nowszą kartę Sapphire HD 7990 2xXT , taki jest mój wybór i cel a potem można gadać o Fxach. Narazie tyle.

Edytowane przez vertexe
Link to post
Share on other sites
Trochę się tu zamotałeś :/ niby wiem o co kaman, ale sporej części musiałem się domyślić :(

 

 

Co do tej bujdy to się raczej nie zgodzę, choć zachowuje dystans.

Bujda ponieważ o ile BF3 ma prawo dobrze chodzić i pewnie chodzi (nie wiem bo nie gram) na FX-e z prostej przyczyny. Gra lubi dużo rdzeni i nie ma tutaj nic dziwnego że na FX jest ok.

Ale Skyrim na AMD chodzi sporo słabiej. Dla chętnych podałem konkretne miejsce które każdy może sobie sprawdzić.

O czym ty człowieku bredzisz? Weź się już schowaj bo jak czytam twoje posty to nie wiem czy się śmiać czy płakać. 

Nie przejmuj się to 3 konto jednej osoby która od miesiąca nie chce się przyznać do narodowości i wsadza jakieś teksty z google translatora.

"Polska to trudna języka" więc wychodzi jak wychodzi.

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

blac_00 to ty schowaj bo siejesz tu panikę i plotki od dawna jak dziecko. Masz Intel i GPU Nvidię to nie rób z nas idiotów fanboyów robi się śmiesznie  :] , on porównuje że jest lepszy i mądrzejszy. hahaha.

Edytowane przez vertexe
Link to post
Share on other sites
O czym ty człowieku bredzisz? Weź się już schowaj bo jak czytam twoje posty to nie wiem czy się śmiać czy płakać. 

 

 

blac_00 to ty schowaj bo siejesz tu panikę i plotki od dawna jak dziecko. Masz Intel i GPU Nvidię to nie rób z nas idiotów fanboyów robi się śmiesznie  :]

 

Panowie nie róbcie burdelu w temacie! 

 

-------------------------------------------------------------------------------

 

odpowiedź innego Vlogera na filmik, który przytoczyłem :P

 

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Gdyby gry chodziły na wszystkich rdzeniach fx zapewne lał by czasami i7.
Natomiast w przypadku kiedy program wykorzystuje max 2-4 rdzenie wyższa wydajność
FX-a wskazywała by na pogrom Intela w 6-8. Niestety ale tego nie ma. Chciał bym aby
za 600 zł można by mieć 8 rdzeniowy cpu, gdzie jeden wątek ma wydajność i5 lub i7.
Dlatego dla mnie ten test to baśnie.
Wypada zadać pytanie czemu o ten sam procent fx nie jest wydajniejszy w zwykłych
aplikacjach pracujących na wszystkich wątkach.

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

gsheperd. wiem że testowałeś i wiemy o tym. zdaje sobie sprawę ale chciałbym zapytać ciebie ile FX ma wątków w stosunku do Intela.

 

Przetestowałbym dual GPU HD 7990 2XT - FX-8350 niż to ma w stosunku do jednego wątka i7 , myślę że wielowątkowy FX powinien podnieść wydajność. Może nadal takie karty wskazują zapewnie słabą wydajność na rdzeniu FXa. Muszę to kiedyś wypróbować. 

 

Na rynku AMD już produkuje sporo nowych kart lepszych, niż było rok temu..nie ma co się dziwić.

Edytowane przez vertexe
Link to post
Share on other sites
Siema

Wiedziałem, że mogę liczyć na Ciebie w tej dyskusji :P

 

Rozumiem twój punkt widzenia, ale jak wyjaśnisz to, że złożyłem kumplowi kompa na FX6300 + GTX 670 i ten "dziad" podkręcony do 4,7 Ghz niemal równał się wydajnością z moim Konfigiem? Sprawdzałem to tylko w BF3, 10 min zabawy w MP na Mapie Pustynna Burza, 64 graczy - różnice były tak małe, że bez włączonego Frapsa nie idzie ich dostrzec :( Byłem w takim szoku, że się w głowie nie mieści.

 

Jeżeli chcesz oceniać procesor na podstawie jednej gry i jednej mapy, to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać. Podzespoły ocenia się całościowo, a takie zestawienie wypada skrajnie niekorzystnie dla AMD, szczególnie w przypadku gier. Na dobrą sprawę nawet najgorszemu wrogowi nie poleciłbym FX-8320 do gier, to po prostu koszmarne nieporozumienie. Jakbyś chciał wiedzieć, to nawet w Battlefield 3 są mapy, gdzie różnica jest naprawdę spora.

 

Klik!

 

Pewnie i tak Cię to nie przekona, ale warto czasem zdjąć klapki z oczu. Oczywiście FX-8320 będzie te 10% szybszy, jednak to dalej nie jest to. W wielu grach jest po prostu rzeź :).

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...