Skocz do zawartości

Win XP Włącza się długo ...


Recommended Posts

Witam,

Posiadam na starym komputerze z 2011r. system operacyjny Windows XP i gdy włączam komputer

 to na ekranie Witamy się zacina na ok. 15 sek. i po tych 15 sek. ukazuje sie pulpit ale chwilowo na ok. 10-20 sek. bez ikonek a potem już normalnie wszystko się włącza te sterowniki od drukarki itp. skype. i mogę sobie już normalnie funkcjonować ale irytuje mnie to że tak się długo włącza :(

 

 

 

Proszę o pomoc....

Link to post
Share on other sites
potem już normalnie wszystko się włącza te sterowniki od drukarki itp. skype.

 

Normalne, jeśli masz to wszystko ustawione, aby się włączało podczas uruchamiania komputera, te wszystkie programy zasyfiają i opóźniają start systemu. Wywal z autostartu zbędne programy (odpalanie sterowników GPU, skype, drukarkę itp), przeskanuj i przeczyść kompa CCleaner'em.

Edytowane przez Cacek93
Link to post
Share on other sites

Defragmentacja się kłania i chkdsk. Chyba wiesz jak to zrobić?

 

Oczywiście czyszczenie rejestru (np. popularnym i prostym CCleanerem)

 

Dużo programów otwiera się po starcie systemu? (najprościej możesz skontrolować po ilości ikonek obok zegarka chociaż wiadomo, ze to nie wszystko co się ładuje przy starcie)

 

Żeby zrobić CheckDisk:

START -> URUCHOM -> wpisujesz CMD i naciskasz [ENTER] -> w wierszu polecenia wpisujesz "CHKDSK C: /F" i wciskach [ENTER] -> pojawi Ci się komunikat czy wolumin ma być sprawdzany po ponownym uruchomieniu komputera (wybierasz opcję [(T)AK])

 

Żeby wywalić programy z autostartu

START -> URUCHOM -> wpisujesz MSCONFIG i naciskasz [ENTER] -> W oknie które Ci się pojawi otwierasz zakładkę "Uruchamianie" i odhaczasz co ma się nie uruchamiać.

 

Jeśli te wszystkie operacje nie pomogą to niestety format. A następnym razem czytaj co instalujesz

Link to post
Share on other sites

A np. jak mogę opóźnić o ok. 30 sek. włączanie się programów takich jak Skype lub też menager Winampa ? Albo inaczej to powolne włączanie kompa zaczęło się jak zainstalowałem jakiś program, który miał polepszyć pracę kompa chyba TuneUp czy jakoś tak zaraz dokładnie sprawdzę :)

Link to post
Share on other sites

W programy typu TuneUp nie wierzę... Nie instaluję tego syfu... Najlepszy sposób na zachowanie względnej wydajności to kontrolowanie tego co się instaluje.

 

Nie wiem czy możesz opóźnić. I nie rozumiem po co taka operacja. Wyłącz to z autostartu a jak potrzebujesz skorzystać to uruchamiasz ręcznie i tyle.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...