Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

SLUCHAWKI DO GIER FPS.

sluchafony do fpsów.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7787 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 28 styczeń 2013 - 22:45

moze sa to bardzo dobre sluchawki, ale nie do gier, lecz do muzyki z basem, do filmów lub jeszcze innych rzeczy, a ja potrzebuje tylko i wyłącznie słuchawki do gier, bo słuchawki nadające do gier nadają się do wszystkiego, a słuchawki przeznaczone do muzyki nie spełnią swojej roli w grach, takie jest moje skromne zdanie.

i to jest kolego taki internetowy mit głoszony przez wszelkiej maści specjalistów z którymi walczę jak się da. Ale z tak rozpowszechnioną głupotą człowiek nie wygra. I powtórzę to jeszcze raz, że słuchawki do grania, to takie ułomne słuchawki do muzyki. Posiadając odpowiednią kartę dźwiękowa z słuchawkami stereofonicznymi podanymi już wcześniej uzyskasz lepszy dźwięk jak od tych dziwactw na USB z Steelseries , Creative czy Logitech.

oczywiście są wyjątki do reguły np AKG ghs-1ale jest ich zdecydowanie mniej.

Użytkownik adivxv5 edytował ten post 28 styczeń 2013 - 23:09

• 1

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#22 kabak 1991

kabak 1991
  • Super Saiyan

• 437 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 07:23

Zawsze mówię to samo i też nikt mnie nie słucha. Dlaczego autorze tematu sugerujesz się firmami? Steelseries? To żadna firma produkująca słuchawki. Beyerdynamic, AKG, Grado, Audiotechnica, HiFiMan to profesjonalne firmy zajmujące się na co dzień produkcją sprzętu audio. Sennkom akurat nie ufam, ale ludzie je sobie cenią więc tu się nie wypowiem. Mylisz się, mówiąc że słuchawki przeznaczone do profesjonalnego odsłuchu nie spełnią swojej roli w grach. Nie wierzę że w grach lepiej sprawdzą się jakieś Creative za 100 zł sygnowane podpisem "For game", niż Ultrasone HFI 450 na ten przykład. Słuchawki do gier nie nadają się do wszystkiego, a często bywa, że właśnie całkiem na odwrót - do niczego. 

• 0

CPU: Intel I7 3770K 3,5Ghz@3,9Ghz GPU: Gigabyte GTX 680 OC 4GB RAM: Kingston HyperX 1600Mhz 8GB Coller: Silentium PC Fortis HE1225 + Arctic Silver 5 Obudowa: Antec 300 Case Zasilacz: OCZ ZT 650W Płyta główna: Asus P8Z68 V-LX System: Win 7 64-bit Dysk: Seagate Barracuda 1 Tb 7200 obr. Audio: Sennheiser HD540 Reference II + Ear Stream Black Pearl, Arcam rDAC, Tomanek UPS do rDAC, kable 2xRCA Signature Ear Stream, cyfrowy Digix 2 Ear Stream, konwerter USB/SPDIF M2Tech HiFace Two Monitor: LG Flatron IPS225

#23 damianovsky21

damianovsky21
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 75 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 23:56

Poczekam na wynik od uzytkownika kosq83, jezeli Superluxy zagraja lepiej to mysle ze wybiore sie po zakup AKG GHS-1.

• 0

#24 kabak 1991

kabak 1991
  • Super Saiyan

• 437 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 08:38

Te AKG są podobno dość niewygodne, co słyszę już któryś raz z kolei, choć nie miałem ich na głowie. Chodzi o docisk do głowy, który jest bardzo duży. Ciężko tu polemizować w tym momencie.

• 0

CPU: Intel I7 3770K 3,5Ghz@3,9Ghz GPU: Gigabyte GTX 680 OC 4GB RAM: Kingston HyperX 1600Mhz 8GB Coller: Silentium PC Fortis HE1225 + Arctic Silver 5 Obudowa: Antec 300 Case Zasilacz: OCZ ZT 650W Płyta główna: Asus P8Z68 V-LX System: Win 7 64-bit Dysk: Seagate Barracuda 1 Tb 7200 obr. Audio: Sennheiser HD540 Reference II + Ear Stream Black Pearl, Arcam rDAC, Tomanek UPS do rDAC, kable 2xRCA Signature Ear Stream, cyfrowy Digix 2 Ear Stream, konwerter USB/SPDIF M2Tech HiFace Two Monitor: LG Flatron IPS225

#25 Eklerek

Eklerek
  • Maniak

• 5269 postów
  • Miejscowość:Jelenia Góra

Napisano 30 styczeń 2013 - 09:12

Mam do sprzedania Koss UR 40.
Poprzez ogromną scenę do gier FPS jak znalazł.

Superluxy niezbyt dobrze radzą sobie w grach na integrze, a z kolei AKG GHS1 naprawdę nie zapewnią komfortu użytkowania przez dłużej niż godzinę.
  • 1

#26 kosq83

kosq83
  • beyerdynamic)))) fan

• 630 postów
  • Miejscowość:Glasgow

Napisano 08 luty 2013 - 03:37

Hej !

Jak obiecałem 8 luty i leci naprawdę mini recenzja ode mnie - laika audio.

W porównanie wchodzą słuchawki Superlux 668B (wygrzewane ok 40 godzin + normalny odsłuch) oraz Sennheiser HD201 (nigdy nie wygrzewane na wzmaku, używane sporo przez ponad 2 lata).

Odsłuch muzyczny na Xonar Essence, stery funowskie Uni Xonar 1815 v1.64 beta. Wzmacniacze operacyjne standartowe.

Odtwarzacz: J River.

Kilka utworów w jakości FLAC i  dwa w 320kbps.

Queen - Dragon Attack - FLAC

Martin Solveig - Hello - FLAC

Shall Elektrochemie - 320kbps

Dj T Kay - Flight - 320kbps

Deadmau- Strobe - 320kbps

Nine Inch Nails - Discipline - FLAC

Nie znam się za bardzo na dźwięku, ale lekko mogę stwierdzić, że HD201 zostały wszamane pod każdym, ale to każdym względem przez 668B w przedbiegach. Poprostu druzgocąca miazga.

Róznice są kolejno - od wysokich tonów, po średnie (które i tak są wycofane w 668B), tony niskie.

Odsłuch różni się do takiego stopnia, że trudno uwierzyć, że ze źródła gra to samo. (coś jakby z flaca do 128kbps)

Normalnie jakbym skarpetkę wepchał do ucha i naciągnął na to słuchawki.

HD201

Scena jakaś w nich jest - tego się nie da zaprzeczyć, ale skurczona bardzo. Wszyztkie dźwięki grają przytłumione. Czuję coś jakby duchotę jak słucham przez nie. Nie ma też spodziewanego kopnięcia basem. W sumie to niczego nie ma w tych słuchawkach w porównaniu do 668B

Wykonanie HD201 - mam dużą głowę, czuje że mam je na sobie dość konkretnie ale pomimo tego nie dociskają do uszu - przez co bas wycieka (są dość przechodzone już). Są lekkie, nie sprawiają wrażenia męczących. Kabel wychodzi z obu przetworników (na minus jak dla mnie).

668B

Tutaj wszystko wraca do normy. Po założeniu łapię oddech. Przestrzeń jest o wiele wyraźniejsza. Gra ten sam utwór, zmiana trwa sekundy - a wrażenie jest jak zmiana czasoprzestrzeni. Wszystko się wyjaśnia  - lepsza separacja, wszystkie tony lepiej grają, dźwięk staje się lekki.

Komfotrowo jest o wiele lepiej. Nic nie uwiera w czajnik. Na górze jest wolna przestrzeń a słuchawki siedzą na uszach pewnie - nie jest to jeszcze efekt w którym można stwierdzić że nic się nie ma na głowie - ale jest o wiele lepiej niż HD201. Duże skóropodobne pady mogą zgrzać czaszkę na uszach - ale to tyle. Zero docisku czy ucisku.

Kończę to w sumie przykre doświadczenie, nie wiem co powiedzieć szwagrowi jak rano wstanie - może prawdę, najlepiej będzie :)

Mam nadzieję że Ci pomogłem.

p.s. HD201 zakładać na głowę już nie będę, nie ma sensu.

• 3

Cyfrowo: Yulong D200- Ultraviolet7- Czyste OFC XLR- Yulong A28,

Analogowo: ProJect Debut Carbon, ProJect Stage, 

Lampa: Darkvoice 336SE

Słuchawki: beyerdynamic T1v2, Pandora Hope VI, PRO 900, HFI-780, DT770 PRO 250Ohm, DT150, ATH-A700X, ATH AD700X, AKG K550, Superlux 668B, PL-30

#27 Lukson

Lukson
  • Naprawiacz sprzętu Logitech.

• 3713 postów
  • GG:8559772
  • Miejscowość:Cała Polska
  • 3DMark 06:16105 / 29922

Napisano 08 luty 2013 - 12:53

Panowie pytanie.

HD668b są tak samo wygodne jak Pioneer SE-M390?

Pytam bo chcę zmienić pionki a nigdzie nie mogę znaleźć w Krakowie tych luksów do przymiarki.

• 0

#28 Sasior

Sasior
  • Gaduła

• 397 postów

Napisano 08 luty 2013 - 16:06

Panowie pytanie.

HD668b są tak samo wygodne jak Pioneer SE-M390?

Pytam bo chcę zmienić pionki a nigdzie nie mogę znaleźć w Krakowie tych luksów do przymiarki.

Próbowałeś w krakowskim mp3store? 

• 0

#29 Lukson

Lukson
  • Naprawiacz sprzętu Logitech.

• 3713 postów
  • GG:8559772
  • Miejscowość:Cała Polska
  • 3DMark 06:16105 / 29922

Napisano 08 luty 2013 - 16:59

Nawet nie wiedziałem o takim sklepie :D

Pytałem. Obecnie nie mają, najwcześniej w przyszłym tygodniu.

Duża różnica w jakości dźwięku będzie? Na papierku HD668b gorzej wypadają niż pionki.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych