Skocz do zawartości

Pytania do poradnika o chłodzeniu wodnym.


Recommended Posts

Firma koolance moim zdaniem jest świetna. Moje oba bloki- CPU i GPU mam właśnie od niej. Link do tematu w sygnaturze. Podobnie złączki- fenomenalna jakość. Sam rezerwuar do 5,25 to dobry pomysł bo możesz sobie swobodnie kontrolować poziom płynu bez konieczności posiadania okna ale pompy zintegrowane z rezem zazwyczaj nie powalają kulturą pracy ani wydajnością. W 99% przypadków Twój wybór powinien paść na jedną z trzech pompek. DCP2.0 jeśli to mały loop, DCP4.0 lub optymalnie DDC jeśli masz większą pętlę. Jeśli zaś chodzi o takie produkty jak to combo do którego linkujesz to odsyłam do ich recenzji. 

Link to post
Share on other sites

A przewodnik czytałeś? Bo tam są linki do sklepów które mają ten zestaw w ofercie.

 

Tak po prawdzie to jeśli nie chce Ci się tym tematem zainteresować to zapomnij o chłodzeniu wodnym bo tylko narobisz sobie kłopotów. 

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Przy zmianie platformy można zmienić blok (choć zwykle są one kompatybilne z wieloma socketami więc możliwe że wystarczy tylko nowy backplate). Sama awaryjność jest raczej niska. Jeśli nie dobrałeś zbyt słabej pompki żeby ją zajechać to niewiele się tam może popsuć z czasem. Dobre utrzymanie, czyszczenia bloków, wymiana płynów i chłodzenie może sobie działać latami. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pewnie. Myślę że poziom komplikacji jest tu podobny jak w przypadku chłodzeń powietrznych. Albo masz system montażowy do nowego socketu i firma stara się je dostarczać, albo nie. I musisz bulić na nowy blok. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Fillport możesz zrobić by ułatwić sobie napełnianie układu (angielski "fill" - wypełniać, napełniać). T-line to swego rodzaju rozgałęźnik w kształcie litery T, pozwalająca na podłączenie do 3 złączek. Nie są to obowiązkowe elementy chłodzenia,ale przydają się w niektórych sytuacjach

Możesz się też spotkać z takimi elementami jak q-block, t-block (to samo to t-line,ale w kształcie kostki i w przypadku q-block max 4 złączki)

Edytowane przez natsu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Tak. W wielu miejscach. Popularnym modelem jest DCP od EK z montowanym na sztywno rezem jak u mnie w temacie z sygnatury. Podobnie dostępne są topy do serii DDC z wbudowanymi rezerwuarami. W ostateczności są takie rozwiązania typu rezerwuar zatokowy z wbudowaną pompą ale ich generalnie nie polecam bo taką pompkę trudno wyciszyć i mają one tendencję do przenoszenia drgań na obudowę. Pompka telepie się jednak znacznie mocniej niż napęd czy dysk więc śruby z podkładkami nie załatwiają sprawy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...