Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Pytania do poradnika o chłodzeniu wodnym.

chłodzenie wodne LC WC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
268 odpowiedzi w tym temacie

#61 ernig

ernig
  • Stary Piernik

• 1482 postów
  • Miejscowość:Szczecin

Napisano 21 styczeń 2014 - 14:24

Już jakiś czas chodzi mi po głowie LC i tak rozważając różne opcje jakiś czas temu natrafiłem na  takie zestawy ( opcja ver 360 )

http://angela.pl/p94...k-kit-l240.html

http://www.aquatunin...-Kit-240LT.html

znalazłem jeszcze parę innych ale te interesują mnie najbardziej.

Czy możecie coś o nich powiedzieć ??

W pierwszej kolejności wodowanie samego CPU.

Skłaniam się do wersji od Phobya ale może to nie koniecznie dobry wybór

• 0

Zapraszam do oglądania i wyrażania opinii

CM ELITE 331 v2 , NAS drewniak, BIG TT, MiniPC, biurko

Spoiler

#62 Chantaz

Chantaz
  • Gaduła

• 376 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 21 styczeń 2014 - 15:17

A masz zamiar wodować zestaw z podpisu?

Powiem Ci, jako ktoś kto ostatnie 1,5 tygodnia spędził na dobieraniu komponentów i telefonowaniu po sklepach, że prawdopodobnie lepiej wyjdziesz dobierając sam sobie komponenty.

Jak już lecisz w custom, to niech to będzie custom :) Nie dość, że będziesz miał możliwość doboru kolorystyki, stylizacji bloków, wymiarów pomp, rezów, chłodnic to przede wszystkim zbudujesz coś maksymalnie wydajnego na Twój portfel (I tak najtańszy zestaw jest drogi) i możliwości w obudowie.

Dochodzi jeszcze kwestia rozbudowy układu i inwestycji na przyszłość. Ja jeszcze nic nie zmontowałem, a już czuje że z czasem coś będę zmieniał na lepsze, ładniejsze itd.

Poza tym w takich zestawach, mogą być mniej wydajne części albo rzeczy które już np. masz a niepotrzebnie za nie płacisz (wentylatory, pasta itp).

Sam planowałem tylko CPU, a już zamówiłem wszystko pod grafikę, mimo że to tak naprawdę podwaja wszystkie koszty.

Użytkownik Chantaz edytował ten post 21 styczeń 2014 - 15:18

• 1

CPU: i7-7700k (4,8 ghz) | MB: MSI Z270 Tomahawk | RAM: 4x 4GB Corsair Vengeance LPX 3400 mhz | GPU: Asus GTX970 DC2 Strix (1450/1900) | PSU: Cooler Master G550M | Case: Phanteks P400s Black Windowed | Cooler: Custom LC

#63 Biafra

Biafra
  • Autor tematu
  • Nothing shocks me.

• 6556 postów
  • Miejscowość:Antwerpia

Napisano 21 styczeń 2014 - 15:20

Powiem Ci tak- te zestawy są świetną opcją jeśli nie chcesz zagłębiać się zbytnio w wybór komponentów LC. Plusem niewątpliwie jest cena zestawu. Wady- zazwyczaj pompa nie porywa wydajnością (DCP2.0 lub 2.2- średniaki- przy rozbudowie układu może boleć), nie masz wpływu na wygląd pętli a dołączone do zestawów wentylatory nie powalają.  

Tu masz dokładny test kilku takich zestawów: 

Pomijają tam istotną kwestię głośności ale nie można mieć wszystkiego... 

• 2
Phanteks Enthoo Primo/Koolance LC
Widzisz coś łamiącego regulamin? Kliknij przycisk "Zgłoś".

#64 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3375 postów
  • Miejscowość:Karczew

Napisano 22 styczeń 2014 - 20:31

Odnosząc się do ceny zestawu od EK, to ja dokładając ~200 zł mam loop-a na cpu i gpu, Gdzie z używanych części mam tylko rez oraz bloki cpu i gpu

• 0

i7 5960X/Asus RVE/Evga ddr4 ram/GTX 1080 Ti/LiteOn NVME SSD RAID0/Bq DP PRO 850w/TJ-07/AIM SC808/DT 770 Pro 80Ohm/AOC Q32279VWF/SteelSeries Apex/Steel Series Rival/ LC by Bitspower

MrT Design                                         Profesjonalny delid Intel cpu

#65 natsu

natsu
  • LOL

• 3340 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 22 styczeń 2014 - 20:35

To nie jest tylko bo to dwa z trzech najdroższych elementów zestawu

• 0

Liquid PC

"Każdy wiedźmin ma dwa miecze. Nieżyczliwi mawiają, że ten srebrny jest na potwory, a ten z żelaza na ludzi. To oczywiście nieprawda. Są potwory, które można ugodzić wyłącznie srebrnym ostrzem, ale istnieją i takie na które działa tylko żelazo."

#66 Biafra

Biafra
  • Autor tematu
  • Nothing shocks me.

• 6556 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 20:39

To baaardzo tanio udało Ci się to poskładać. Jaką masz tam pompę? Normalnie CPU+GPU z przyzwoitych części dopina się w granicach 2000 złotych.

• 0

#67 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3375 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 20:44

Pompka to laing ddc-3.2 18w, grzech było jej nie brać w tej cenie. 

edyta

Czy to normalne że pompka się tak grzeje że aż złączki i metalowe korki w rezie niemal parzą po ok 30 min na 12v ? Foto małej pętli w spoilerze. Wydaje mi się że to norma bez chłodnic itp ale wole się upewnić

Spoiler

Użytkownik PatrykT edytował ten post 22 styczeń 2014 - 20:48

• 0

i7 5960X/Asus RVE/Evga ddr4 ram/GTX 1080 Ti/LiteOn NVME SSD RAID0/Bq DP PRO 850w/TJ-07/AIM SC808/DT 770 Pro 80Ohm/AOC Q32279VWF/SteelSeries Apex/Steel Series Rival/ LC by Bitspower

MrT Design                                         Profesjonalny delid Intel cpu

#68 ernig

ernig
  • Stary Piernik

• 1482 postów
  • Miejscowość:Szczecin

Napisano 22 styczeń 2014 - 20:53

przy tak małej pętli, niewielkiej ilości cieczy i  braku chłodnicy taka sytuacja musi wystąpić.

Przecież pompa jest chłodzona przez płyn z układu

• 0

Zapraszam do oglądania i wyrażania opinii

CM ELITE 331 v2 , NAS drewniak, BIG TT, MiniPC, biurko

Spoiler

#69 Biafra

Biafra
  • Autor tematu
  • Nothing shocks me.

• 6556 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 21:19

Bardzo możliwe. Takie małe pętle testowe to przynajmniej z jedną chłodnicą.

• 0

#70 natsu

natsu
  • LOL

• 3340 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 21:23

Ta pompa nie jest chłodzona niczym. D5 jest chłodzona przez płyn, ddc nie sa chłodzone i znane są z dość sporej temperatury

• 0

Liquid PC

"Każdy wiedźmin ma dwa miecze. Nieżyczliwi mawiają, że ten srebrny jest na potwory, a ten z żelaza na ludzi. To oczywiście nieprawda. Są potwory, które można ugodzić wyłącznie srebrnym ostrzem, ale istnieją i takie na które działa tylko żelazo."

#71 Oktawian

Oktawian
  • Nowicjusz

• 17 postów
  • Miejscowość:Białystok

Napisano 23 styczeń 2014 - 13:40

Masz rację że D5 jest chłodzona przez ciecz ze względu na metalową obudowę (blaszka przy wirniku) ale jednak DDC też oddaje ciepło do układu.

• 0

#72 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3375 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 22:48

Dziś spiąłem pompkę z obiema chłodnicami i pompka jest letnia, także wszystko jest ok ;)

• 0

#73 Oktawian

Oktawian
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 10:25

Tak się właśnie zastanawiałem nad tą pompką. Wiem że wersja ddc-3.2 ma sterowanie PWM i ciekawi mnie jak ona wypada względem MCP35X. Która lepsza? Cichsza? Czy to samo tylko z innym topem? Zastanawia mnie też czy te pompki można sterować napięciowo. Ja np zmodowałem swoją DDC 1T płytką od DIYINHK  http://www.diyinhk.c...red-mcp355.html dzięki czemu uzyskałem możliwość sterowania PWM ale nie mogę już pompki sterować napięciowo.

• 0

#74 Biafra

Biafra
  • Autor tematu
  • Nothing shocks me.

• 6556 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 11:48

Topy trochę zmieniają charakterystykę pompy ale ogólnie to jedna i ta sama konstrukcja. 

• 0

#75 Oktawian

Oktawian
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 12:07

Konstrukcja niby ta sama ale jednak na kulturę pracy ogromny wpływ ma sterownik pompki. Nie wiem czy ddc-3.2 i MCP35X mają takie samo pcb dlatego pytałem. Najlepiej jak by wypowiedział się ktoś kto miał okazję bezpośrednio porównać obie pompy.

• 0

#76 natsu

natsu
  • LOL

• 3340 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 12:18

Tutaj sprawdż http://martinsliquidlab.org/

Może jest info jakiego szukasz

• 0

Liquid PC

#77 KrajuPL

KrajuPL
  • Woo Woo PC Masterrace!

• 58 postów
  • Miejscowość:Inverness

Napisano 28 styczeń 2014 - 12:17

W tym lub następnym miesięcy mam zamiar wodować swój system ( 2x GTX 680 & i7 2700k @ 4.5 ghz ).

- Zastanawiam się czy lepiej kupować rez cylindrowy czy rez do 3.5, co było by lepsze ?

- Opcja opróżniania płynu z systemu, czy warto montować kranik czy da się to zrobić prościej ?

- Czym najłatwiej odmierzacz dystanse pomiędzy blokami/pompami aby się nie pomylić a i czy docinać czy               kupować węzę na wymiar ?

- I ostatnie pytanie, 1 czy 2 chłodnice do owego systemu ale tak co wym miał zawsze dobre temp ;) ?

Z góry dziękuje za pomoc :)

Użytkownik KrajuPL edytował ten post 28 styczeń 2014 - 12:19

• 0
CPU -  i7 2700K @ 4.00 ghz   Cooling - Antec Kuhler H2O 1220   MoBo - ASUS Sabertooth z77   GPU - 2x EVGA GTX 680 4GB   Sound Card - Asus XONAR D2X/XDT   RaM -  G-Skill ripjaws 4x8GB   Case - Aerocool xpredator white   PSU - BeQuiet Dark Power Pro 1000W   HDD - Samsung 840 SSD 240GB + WD 2x 2TB HDD   Mikrofon - Blue Yeti   Headphones - Pioneer SE-A1000   Speakers - Herman Kardon soundsticks III   Keyboard - Razer DeathStalker Ultimate   Mouse - Razer Deathadder 2013   Screen - 2xAsus MX239H

#78 natsu

natsu
  • LOL

• 3340 postów

Napisano 28 styczeń 2014 - 12:51

Tuba. Łatwiej odpowietrzyć. Nie ma prostszego sposobu na opróżnianie układu niż kran( chyba) Wąż na jedną złączkę i ciągniesz do drugiej. Zależy jaka wielkość tej jednej czy dwóch chłodnic
  • 1

#79 Biafra

Biafra
  • Autor tematu
  • Nothing shocks me.

• 6556 postów

Napisano 28 styczeń 2014 - 13:21

Wszystko co powiedział natsu. No i jaką masz obudowę?

• 0

#80 KrajuPL

KrajuPL
  • Woo Woo PC Masterrace!

• 58 postów
  • Miejscowość:Inverness

Napisano 28 styczeń 2014 - 15:10

Dzięki za bardzo szybko odpowiedz, czy tuby kupić dłuższe i nie docinać wgl ? To zależy ile miejsca uda mi się odzyskać po tymczasowym chłodzeniu ( Antec Kuhler H2O 1220 ) i czy gdzieś jeszcze wepchnę chłodnice :) Moja buda to Aerocool xpredator white ( tak jak w podpisie ) :). Dodam zdjęcie jak to tymczasowo wygląda jak będę w domu :) Czy jak dobiorę zestaw i dodam wstępna wizualizacje ustawienia to będziecie w stanie mi pomóc i sprawdzić co można zmienić ? ( Naprawdę nie chce uszkodzić pc'ta :P )

• 0
CPU -  i7 2700K @ 4.00 ghz   Cooling - Antec Kuhler H2O 1220   MoBo - ASUS Sabertooth z77   GPU - 2x EVGA GTX 680 4GB   Sound Card - Asus XONAR D2X/XDT   RaM -  G-Skill ripjaws 4x8GB   Case - Aerocool xpredator white   PSU - BeQuiet Dark Power Pro 1000W   HDD - Samsung 840 SSD 240GB + WD 2x 2TB HDD   Mikrofon - Blue Yeti   Headphones - Pioneer SE-A1000   Speakers - Herman Kardon soundsticks III   Keyboard - Razer DeathStalker Ultimate   Mouse - Razer Deathadder 2013   Screen - 2xAsus MX239H

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: chłodzenie wodne, LC, WC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych