Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Pytania do poradnika o chłodzeniu wodnym.

chłodzenie wodne LC WC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
268 odpowiedzi w tym temacie

#21 Biafra

Biafra
  • Autor tematu
  • Nothing shocks me.

• 6498 postów
  • Miejscowość:Antwerpia

Napisano 22 lipiec 2013 - 20:32

Tak. W wielu miejscach. Popularnym modelem jest DCP od EK z montowanym na sztywno rezem jak u mnie w temacie z sygnatury. Podobnie dostępne są topy do serii DDC z wbudowanymi rezerwuarami. W ostateczności są takie rozwiązania typu rezerwuar zatokowy z wbudowaną pompą ale ich generalnie nie polecam bo taką pompkę trudno wyciszyć i mają one tendencję do przenoszenia drgań na obudowę. Pompka telepie się jednak znacznie mocniej niż napęd czy dysk więc śruby z podkładkami nie załatwiają sprawy.

• 0
Phanteks Enthoo Primo/Koolance LC
Widzisz coś łamiącego regulamin? Kliknij przycisk "Zgłoś".

#22 Proxilme

Proxilme
  • Gaduła

• 271 postów
  • Miejscowość:Chmielnik

Napisano 22 lipiec 2013 - 20:49

ale ja szukam z tym zintegrowanym rezem i znaleźć nie mogę. Masz jakiś aktualny link. Może być ze sklepów z zagranicy.

• 0

#23 Biafra

Biafra
  • Autor tematu
  • Nothing shocks me.

• 6498 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 20:53

Tu masz przykładowo pompkę:

https://www.cooling...._category=28_57

i do niej comborez:

https://www.cooling....category=28_148

Przewaga tego jest taka że nie potrzebujesz złączek między pompę i rezerwuar. Wszystko przykręca się na 4 śruby.

Tu masz combo do DDC: 

A tu do d5:

• 0

#24 Proxilme

Proxilme
  • Gaduła

• 271 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 20:56

a to takie buty. Bo ja myślałem że to wygląda tak że odrazu sie to kupuje razem.

• 0

#25 Biafra

Biafra
  • Autor tematu
  • Nothing shocks me.

• 6498 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 20:58

Niektóre sklepy sprzedają razem DCP4.0 z tym rezerwuarem ale cena taka sama jak osobno a poza tym i tak dostajesz dwa pudełka bo to dwa oddzielne produkty ;)

• 0

#26 Proxilme

Proxilme
  • Gaduła

• 271 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 21:11

A możesz jeszcze powiedzieć jaki masz blok na CPU?

• 0

#27 Biafra

Biafra
  • Autor tematu
  • Nothing shocks me.

• 6498 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 21:18

Wszystko masz w temacie z sygnatury. Koolance 370Si.

• 0

#28 jorginto

jorginto
  • Zapaleniec

• 1360 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz

Napisano 23 lipiec 2013 - 20:35

Jakie temperatury macie na wodzie w p95 na teście In-place large FFT? Ja z włączonym testem i po godzinie grania w crysis 3 dobiłem do 70 st. na 3570k@4,5GHz. Mieszczę się w normie?

• 0

Procesor:I7 3770K (Delid) Chłodzenie: WC- EKWB+Swiftech+Monsta custom Płyta: MSI Z77 MPower Pamięci: G.Skill RIPJAWS X DDR3 4x4GB 1600MHZ CL9 Karta graficzna: Asus GTX 1080 FE+ EKWB full cover  SSD: Samsung 840 pro+OCZ Vertex 4 128GB+Samsung 850 EVO 1 TB
Zasilacz: CoolerMaster 1200W Gold  Monitor: ASUS PG279Q  Obudowa: NZXT Phantom 630 Matt Black Klawiatura: CM Quickfire Ultimate Mysz: SteelSeries Rival// Zowie FK 1

#29 natsu

natsu
  • LOL

• 3340 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 24 lipiec 2013 - 16:34

73 stopnie chyba max jaki widziałem w p95 i 61 podczas gry. Zależy od temperatury w pokoju

Użytkownik natsu edytował ten post 24 lipiec 2013 - 16:34

• 0

Liquid PC

"Każdy wiedźmin ma dwa miecze. Nieżyczliwi mawiają, że ten srebrny jest na potwory, a ten z żelaza na ludzi. To oczywiście nieprawda. Są potwory, które można ugodzić wyłącznie srebrnym ostrzem, ale istnieją i takie na które działa tylko żelazo."

#30 Clear

Clear
  • Gaduła

• 277 postów

Napisano 28 lipiec 2013 - 12:20

Witam, niedłigo będę składał moje pierwsze LC i mam takie pytanko: gdy zlewany płyn (będę miał kranik za pompką do zlewania) to płyn,który znajduję się w rezie sam przeleci przez pompkę pod wpływem działania siły grawitacji, czy zatrzyma się, bo będzie się opierać na wirniku pompki? Oczywiście sytuacja, gdy pompka jest wyłączona, bo miałem pomysł, żeby włączyć też wtedy pompkę, żeby wydmuchała resztki płynu, ale podobno nie pompka nie może działać na sucho ani chwili (tak wyczytałem w instrucji obsługi pompki), a nie chyba nikt nie ma takiego refleksu, żeby wyłączyć pompkę akurat wtedy, gdy cały płyn zleci :D . Proszę o pomoc ;)

I jeszcze pytanie odnośnie mojego układu: czy dobrze jest wszystko połączone ze sobą? Na rysunku zaznaczony wlew płynu do układu. Czy nie będzie problemu z odpowietrzaniem? Projekt układu: http://i.imgur.com/oux9gM5.jpg .

• 0

#31 natsu

natsu
  • LOL

• 3340 postów

Napisano 28 lipiec 2013 - 13:47

Pokręcisz trochę budą i powietrze zejdzie, tak samo jak i płyn

• 0

Liquid PC

"Każdy wiedźmin ma dwa miecze. Nieżyczliwi mawiają, że ten srebrny jest na potwory, a ten z żelaza na ludzi. To oczywiście nieprawda. Są potwory, które można ugodzić wyłącznie srebrnym ostrzem, ale istnieją i takie na które działa tylko żelazo."

#32 t.luk

t.luk

Napisano 29 lipiec 2013 - 09:04

Dokładnie, najpierw trochę trza "potańczyć" z obudową a potem samo się dokończy odpowietrzać :)

• 0

#33 Clear

Clear
  • Gaduła

• 277 postów

Napisano 30 lipiec 2013 - 09:23

A na pierwsze pytanie uzyskam odpowiedź :D ?

• 0

#34 Biafra

Biafra
  • Autor tematu
  • Nothing shocks me.

• 6498 postów

Napisano 30 lipiec 2013 - 09:43

Nie ma wolnych końców więc połączone jest wszystko dobrze :D

• 0

#35 jorginto

jorginto
  • Zapaleniec

• 1360 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz

Napisano 30 lipiec 2013 - 12:35

Czy rozmiar rezerwuaru ma jakieś kolosalne znaczenie?

• 0

Procesor:I7 3770K (Delid) Chłodzenie: WC- EKWB+Swiftech+Monsta custom Płyta: MSI Z77 MPower Pamięci: G.Skill RIPJAWS X DDR3 4x4GB 1600MHZ CL9 Karta graficzna: Asus GTX 1080 FE+ EKWB full cover  SSD: Samsung 840 pro+OCZ Vertex 4 128GB+Samsung 850 EVO 1 TB
Zasilacz: CoolerMaster 1200W Gold  Monitor: ASUS PG279Q  Obudowa: NZXT Phantom 630 Matt Black Klawiatura: CM Quickfire Ultimate Mysz: SteelSeries Rival// Zowie FK 1

#36 Biafra

Biafra
  • Autor tematu
  • Nothing shocks me.

• 6498 postów

Napisano 30 lipiec 2013 - 13:40

Kolosalne nie. Na upartego można w ogóle nie mieć rezerwuaru. Większy jest ładniejszy i zwiększa objętość płynu (co jakiejś większej różnicy nie robi). 

• 0

#37 Clear

Clear
  • Gaduła

• 277 postów

Napisano 04 sierpień 2013 - 18:06

Jeszcze zapytam odnośnie mojego poprzedniego posta. Mała chłodnica jest na samym dole, czy przy zlewaniu plynu nie zatrzyma się on tam? Jeśli tak, to jak go stamtąd opróżnić? Zdjąć jeden wężyk i w niego dmuchnąć :D ?

• 0

#38 natsu

natsu
  • LOL

• 3340 postów

Napisano 04 sierpień 2013 - 18:23

Oczywiście,że się zatrzyma tam. Niby jak ma radośnie stamtąd wyskoczyć skoro chłodnica leży. Odłączysz węże i wylejesz płyn

• 0

Liquid PC

#39 Clear

Clear
  • Gaduła

• 277 postów

Napisano 04 sierpień 2013 - 18:46

No cóź, więc będę musiał odłączyć wąż, dmuchnąć w niego i wtedy płyn powinien znaleść się w rezie, a stamtąd już prosta droga :D .

• 0

#40 SoltysGamingPL

SoltysGamingPL
  • Amator

• 69 postów

Napisano 11 sierpień 2013 - 11:20

Czy jak kupie te złączki 10/16 to wejdzie mi na nie ten wąż? Bo on jest 10/15,4. :P

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: chłodzenie wodne, LC, WC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych