Skocz do zawartości

Pytania do poradnika o chłodzeniu wodnym.


Recommended Posts

W tym lub następnym miesięcy mam zamiar wodować swój system ( 2x GTX 680 & i7 2700k @ 4.5 ghz ).

- Zastanawiam się czy lepiej kupować rez cylindrowy czy rez do 3.5, co było by lepsze ?

- Opcja opróżniania płynu z systemu, czy warto montować kranik czy da się to zrobić prościej ?

- Czym najłatwiej odmierzacz dystanse pomiędzy blokami/pompami aby się nie pomylić a i czy docinać czy               kupować węzę na wymiar ?

- I ostatnie pytanie, 1 czy 2 chłodnice do owego systemu ale tak co wym miał zawsze dobre temp ;) ?

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Edytowane przez KrajuPL
Link to post
Share on other sites

Dzięki za bardzo szybko odpowiedz, czy tuby kupić dłuższe i nie docinać wgl ? To zależy ile miejsca uda mi się odzyskać po tymczasowym chłodzeniu ( Antec Kuhler H2O 1220 ) i czy gdzieś jeszcze wepchnę chłodnice :) Moja buda to Aerocool xpredator white ( tak jak w podpisie ) :). Dodam zdjęcie jak to tymczasowo wygląda jak będę w domu :) Czy jak dobiorę zestaw i dodam wstępna wizualizacje ustawienia to będziecie w stanie mi pomóc i sprawdzić co można zmienić ? ( Naprawdę nie chce uszkodzić pc'ta :P )

Link to post
Share on other sites

Dzięki, tak myślałem ale lepiej się upewnić.

 

Pojawił się jednak inny potencjalny problem (właśnie z napełnianiem). Nie ma już drugiego otworu na górze więc do napełnianie potrzebne byłoby odkręcenie wieka. Jednak podczas jego zakręcania będziemy odkręcać złączkę. Czy wąż siedzi na złączce na tyle luźno by się obracać czy trzeba będzie zastosować obrotowy adapter?

Link to post
Share on other sites

http://static.scan.co.uk/images/products/1271753-b.jpg http://static.scan.co.uk/images/products/1299987-a.jpg i kilka tego http://www.mountainmods.com/images/images_big/BP-MBWP-C06.jpg

 

Problem z głowy i nie będzie żadnego odkręcania wieka, zdecydowanie wygodniejsza opcja

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

 

Pojawił się jednak inny potencjalny problem (właśnie z napełnianiem). Nie ma już drugiego otworu na górze więc do napełnianie potrzebne byłoby odkręcenie wieka. Jednak podczas jego zakręcania będziemy odkręcać złączkę. Czy wąż siedzi na złączce na tyle luźno by się obracać czy trzeba będzie zastosować obrotowy adapter?

 

jak kubbak jeszcze nie kupiles tego reza ek z topem to polecam ten ma dwa otwory od topu (sam prawdopodobnie bede wymienial swoj rez ek na ten ale jeszcze musze pogadac z darmaczem o nim )

 

http://images.sklepy24.pl/12860814/5505/medium/aquacomputer-aqualis-100-ml-with-pump-adaptor-for-ddc-pumps-g1-4.jpg

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

Rez fajny, tylko chciałem kupić od razu z pompką (wychodzi po prostu taniej). Osobno DDC i rez wychodzi tyle co komplet D5 od EK. Na razie wszystko jest w fazie planów, realizacja pewnie w okolicach połowy roku także jeszcze kupa czasu na przemyślenia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Panowie, potrzebuje porady bo już sam nie wiem co jest grane. Po przeprowadzce do 600t mam dziwne zachowujące się gpu. Cokolwiek nie otworze czy to nowy program, przeglądarka czy nowa karta w przęglądarce, temp gpu skacze o ok 10 st w góre by w ciągu 2-3 spaść do teoretycznie normalnej. Nie wiem czy przypadkiem nie zasyfiłem jakimiś paprochami bloku, bo nawet na starcie temp gpu nie schodzi poniżej 32 st, gdzie cpu jest na poziomie 27. W tej chwili mam 34 st na gpu i 30 cpu. 

Link to post
Share on other sites

Ja mam w tym momencie 40 i 30 (cpu i gpu). Z tym, że całkiem pasywne i po dość grubej rundzie w bfie. Dzikie harce z temperaturami miałem tylko gdy kupiłem jakąś syfną chłodnicę. Wtedy miałem takie głupie rzeczy. Zawsze pomagało płukanko i czysty płyn + wywalenie chłodnicy z obiegu

Link to post
Share on other sites

Hahaha. Dokładnie tak jak pisze kolega :D A tak serio to temperatura płynu jest jedna. Zbyt szybko się on porusza żeby była jakakolwiek różnica przed i za chłodnicą. Dlatego też wrzuć go tam gdzie Ci odpowiada wizualnie.

Im bardziej nie mam pojęcia tym chętniej się wypowiem...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...