Skocz do zawartości

Pytania do poradnika o chłodzeniu wodnym.


Recommended Posts

 Witam, niedłigo będę składał moje pierwsze LC i mam takie pytanko: gdy zlewany płyn (będę miał kranik za pompką do zlewania) to płyn,który znajduję się w rezie sam przeleci przez pompkę pod wpływem działania siły grawitacji, czy zatrzyma się, bo będzie się opierać na wirniku pompki? Oczywiście sytuacja, gdy pompka jest wyłączona, bo miałem pomysł, żeby włączyć też wtedy pompkę, żeby wydmuchała resztki płynu, ale podobno nie pompka nie może działać na sucho ani chwili (tak wyczytałem w instrucji obsługi pompki), a nie chyba nikt nie ma takiego refleksu, żeby wyłączyć pompkę akurat wtedy, gdy cały płyn zleci :D . Proszę o pomoc ;)

 

I jeszcze pytanie odnośnie mojego układu: czy dobrze jest wszystko połączone ze sobą? Na rysunku zaznaczony wlew płynu do układu. Czy nie będzie problemu z odpowietrzaniem? Projekt układu: http://i.imgur.com/oux9gM5.jpg .

Link to post
Share on other sites

Z wejściem nie będzie problemu, bo średnica wew. jest odpowiednia pod te złączki. Pytanie tylko, czy mimo mniejszej średnicy zewnętrznej węża (15,4mm), nakrętka złączki 10/16 odpowiednio go zaciśnie.

To musiałby potwierdzić ktoś, kto trzymał to w rękach.  

 

A dylemat można rozwiać, wybierając po prostu węża o rozmiarach dedykowanych pod tą złączkę, np takiego - rozmiar odpowiedni na bank oraz cena taka sama.

Link to post
Share on other sites

Czy jak kupie te złączki 10/16 to wejdzie mi na nie ten wąż? Bo on jest 10/15,4. :P

Co ma nie wejść, średnica wewnętrzna jest taka sama. Za to z pewnością złączkę będzie dużo łatwiej skręcić-rozkręcić, bo niektóre złączki są dość ciasne i założenie na nie węża o średnicy idealnie im odpowiadającej to katorga. 

 

Zakładałem ten wąż na złączki Fesera oraz EK (10/16). Trzymał idealnie, a montaż był dużo przyjemniejszy. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...