Skocz do zawartości

Hybrid PhysX=Radeon + GeForce


Recommended Posts

Gość DANNY__79

Spoko - temat właściwie cały czas aktualny.

 

 

 

- Nie musi mieć ona wejścia na mostek, prawda?

 

Prawda.

 

 

 

- Jakiego pokroju to ma być karta?

 

Najlepiej tak gt430 w górę. 630 powinna być akurat.

 

Problemem może być tylko, że to rozwiązanie zatrzymało się już jakiś czas temu.

Więcej dowiesz się z TEMATU i TU.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Najlepiej tak gt430 w górę. 630 powinna być akurat.

 

Dzięki wielkie za odp! :)

Mógłbyś mi powiedzieć powiedzieć 3 rzeczy:

-Samo pasywne wystarczy czy lepiej pokusić się o coś z aktywnym? (po prostu nie wiem jak sam PhysX obciąża grafę :/)

-Będzie duża różnica między kartą z DDR3 a DDR5?

-Czy to rozwiązanie będzie wykorzystywane tylko w grach czy np przy jakimś renderze bądź tworzeniu grafiki to też będzie jakoś wspomagało?

Edytowane przez MrPablo215
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

 

 

-Samo pasywne wystarczy czy lepiej pokusić się o coś z aktywnym? (po prostu nie wiem jak sam PhysX obciąża grafę :/)

 

Pasywne wystarczy w karcie do physx.

 

 

 

-Będzie duża różnica między kartą z DDR3 a DDR5?

 

Przy physx nie będzie. DDR3 w zupełności przy physx (jako oddzielna karta dedykowana do tego) wystarcza.

 

 

 

-Czy to rozwiązanie będzie wykorzystywane tylko w grach czy np przy jakimś renderze bądź tworzeniu grafiki to też będzie jakoś wspomagało?

 

Dodatkowe GPU w PC - zawsze można do czegoś to wykorzystać (np dodatkowy procesor do OpenCL, czy CUDA).

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

 

2.Karta Nvidii ma co najmniej 64 procesorami  strumieniowymi.
2.Karta graficzna GeForce z przynajmniej 32 procesorami strumieniowymi.

 

 

To co w końcu? Wystarczy kierować się tylko tymi procesorami strumieniowymi i aby ich było te minimum 32/64 i był to GeForce z 8 albo 9 serii z wsparciem PhysX czy jak? Spotkałem się z tematami gdzie ludzie piszą, że do obliczeń fizyki to taki GTX 450/460 to absolutne minimum a te z 8 czy 9 serii to chyba wyraźnie słabsze są przecież (nie jestem za bardzo do tyłu z technologią i wydajnością)? Piszą, że gra nawet na najmocniejszych 8 i 9 nie będzie działać płynnie i będzie spadek wydajności bo resztą procesor się zajmie bo karty niewydolne. Czy to prawda? Chciałem połączyć coś do obliczeń z moim HD 5850 ale nie wiem w jakie minimum muszę celować. Wiadomo, im karta starsza tym taniej mogę ją wyrwać.

Edytowane przez bl00keRs
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

To rozwiązanie nadal działa? Jaka karta od nvidi byłaby najlepsza do mojego sprzętu? Posiadam geforca 9400gt, ale ten raczej będzie za słaby.

Asrock h97 perfomance, intel g3220, radeon 7970 i zasilacz silentiumPC 500w

Edytowane przez avren21
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...