Skocz do zawartości

Hybrid PhysX=Radeon + GeForce


Recommended Posts

Heh kilka dni pisałem w jednym z tematów o Hybrid PhysX, a tu art ładnie, na pewno dla jednego to będzie ciekawostka, albo przypomnienie o takiej możliwości zwłaszcza tym którzy mieli kartę  Ge Force, potem wymienili na Radeona, a stary GeForce leży w szafle, i tęskno im do efektów PhysX, a samo zadanie jest jeszcze łatwiejsze niż kilka lat temu bo nVidia od jakiegoś czasu przestała blokować w sterownikach tą możliwość połączenia mocniejszego Radeona z słabszym Ge Force do efektów PhysX

Co do tematu, może się przyda info że Hybrid PhysX nie działa na systemie Windows Vista.

Link to post
Share on other sites
I jaki był efekt? to znaczy hybrydowy.

Taki że Radeon generował grafikę w grze a Ge Force robił obliczenia dla fizyki PhysX.

By takie połączenie zadziało potrzeba jeszcze gry z efektami od nVidii, np Mafia II czy Metro 2033, Batman  Arkham Asylum (prawda za wiele tytółów nie ma z fizyką bo nVidia ostatnio przerzuciła się bardziej na 3 D w grach).

Link to post
Share on other sites

Proponuję dorzucić grę Hawken, obsługuje Unrealengine 3.5 z fizyką PhysisX, skaluje 4 rdzenie CPU

 

Zapraszam do działu Gry PC http://forum.benchmark.pl/topic/73666-hawken-beta-polish-community-site/

 

Gra Hawken bez problemu jest testowany na sprzęcie :

Crossfire Hybrid Physx Hawken Closed Beta 3 HD 7970+Gtx 460 768Mb disable physx i5 2500k@4.5 /../public/style_emoticons/default/splash.gif

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie! Łączenie Radeona z Geeforcem żeby ten drugi liczył tylko Fizyke nie ma nic wspólnego z tym o co Tobie teraz chodzi.

Mylisz pojęcia. To, o czym piszesz to jest Lucid Hydra, ktora promowano na plytach glownych z LGA 1156 i 1366, chyba jakieś AMD też miały ten chip ale nie jestem pewien. Ta technologia polegała na łączeniu AMD z NV aby obie renderowaly grafike w grach. Mozna bylo tez laczyc slabsze modele z mocnejszymi.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Tylko tak sobie czytam o tym i widzę, że ... stanęło to w miejscu (tj na 9.11.0621) i jak tak dalej pójdzie, to Hybrid PhysX stanie się tak przydatny jak dziś podłączanie do PC karty Ageia

 

:/

 

E:

Szkoda, że takie projekty nie są dziś rozwijane :/ nie byłoby kłopotu jakie mamy GPU w PC.

Link to post
Share on other sites

Przyszłość to mógłbyś mieć w przerzuceniu większej ilości obliczeń związanych z fizyką z cpu na gpu. Ale do tego potrzebny jest ujednolicony standard np. w dx12, bo w obecnej sytuacji nv robi swoje a amd robi swoje. PhysX jest dość zasobożerny i nie oferuje zbyt wiele w zamian, tj. jego możliwości są dość ograniczone.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Ja bawiłem się w to jak miałem kiedyś hd 7850+9600gt.

 

Dzięki za info ze nie działa na Vista nie do czytałem

 

Sorki za odkopanie, ale leży u mnie 9600gt i jestem ciekawy...

Czy jakikolwiek sens ma łączenie tych dwóch kart? FPS wzrośnie, zmaleje czy taki sam ale dodatkowo cieszymy się efektami od zielonych? 9600gt nie obsługuje DX11, czy to nie przeszkadza?

Link to post
Share on other sites

No fest, masz cały potrzebny sprzęt to zrób testy a nie pytaj innych. Zamiast poświęcać pół godziny na granie lub nawet czekanie aż tu ci ktoś odpowie to sprawdziłbyś to sam. Logicznie myśląc DX11 nie powinien sprawiać tutaj żadnych problemów bo ta karta liczy tylko physx a za obsługę dx odpowiada 7850.

Pozostaje pytanie odnośnie fps, tu zapewne dużo zależy już od samej gry i jak mocne efekty physx obsługuje. 9600gt jest bardzo słabą kartą i w połączeniu z takim 7850 zapewne ograniczy jego możliwości po włączeniu physx. Mówiąc najprościej, radeon będzie musiał czekać aż gf obliczy te bajery. Zapewne spadki będą łagodniejsze niż w przypadku gdybyś zlecił liczenie efektów physx swojemu cpu ale czy zapewnią wystarczającą płynność do grania to nie wiem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich! :)

Wybaczcie że odkopuje temat ale pierwszy raz słyszę o czymś takim i z wielką chęcią bym to wypróbował!

W komputerze mam zainstalowanego Radeona 7870 od XFX i mam kilka pytań związanych z gforcem który ma z nią wpsółpracoać:

 

- Nie musi mieć ona wejścia na mostek, prawda? (bo nie mozna mostkiem połączyc gforce-radeon (SLI-Crossfire), no ale wolę się upewnić :P)

 

- Jakiego pokróju to ma być karta? Ktoś wyżej napisał że najlepiej jakby obsługiwała ona dx 11, więc czy może to być jakaś lowendowa karta pokroju np takiego asusa GT630 z pasywnym chłodzeniem

http://proline.pl/?p=GT630-SL-2GD3-L ?
Pasywne po to by nie robić dodatkowego hałasu wentylatorami ale czy taka karta nie będzie się zbytnio grzała przy lepszych grach?

Czy lepiej zaopatrzyć się w coś lepszego?

A jak tak to takie coś będzie dobre:

http://proline.pl/?p=GIGA+GV-N640OC-2GI

czy szukać coś na DDR5?

Edytowane przez MrPablo215
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...