Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam zamiar kupic sluchawki do 130, najlepiej jesli sluchawki maja micro, narazie wypatrzylem takie sluchawki:

Genius Lychas

Sensheiser hd201(tutaj niestety nie maja microfonu i to wielki minus)

Plactronics Gamecon 367/380

Superluxy hd 681 (chyba tez micro nie maja)

koss ur40 (rowniez nie maja micro)

Co sadzicie o tych sluchawkach? cyba ze macie inne propozycje, i napiszcie czemu X a nie Y

Pozdrawiam Serdecznie!

Link to post
Share on other sites

Creative Fatal1ty - mocny bas, szerokie słyszalne pasmo częstotliwosci, długi kabel 2m, czyste tony srednie i wysokie, jakość i solidność wykonania. Osobiście mam ten model i jestem bardzo zadowolony. Ten sam utwór na głośnikach i na słuchawkach to dwie różne rzeczy.  Musisz podać jeszcze do czego bedziesz ich używał, ale w tej cenie moim zdaniem najlepsze są creative, bo sa wszechstronne. Na allegro ok 100zł i jest dużo chętnych na nie. ;)

Link to post
Share on other sites
Creative Fatal1ty - mocny bas, szerokie słyszalne pasmo częstotliwosci, długi kabel 2m, czyste tony srednie i wysokie, jakość i solidność wykonania. Osobiście mam ten model i jestem bardzo zadowolony. Ten sam utwór na głośnikach i na słuchawkach to dwie różne rzeczy.  Musisz podać jeszcze do czego bedziesz ich używał, ale w tej cenie moim zdaniem najlepsze są creative, bo sa wszechstronne. Na allegro ok 100zł i jest dużo chętnych na nie. ;)

 

temu panu podziękujemy...

 

Superlux HD681 + zalman mic

Link to post
Share on other sites

Te kreatiwy są moim zdaniem nic nie warte, szkoda wydawać pieniądze. Ja osobiście mam taki zestaw jaki to poleciłem koledze wcześniej i jest w pełni zadowolony do 150zł nie mogłem nic lepszego chyba złożyć :)

Link to post
Share on other sites

Homzik, pytam jako laik. Rozumiem, że są lepsze o ten parametr:

 

Częst. min. 10 Hz Częst. max.

30000 Hz

 

To jest "słyszalność" basów niskich i wysokich? Faktycznie, widzę, że w tych Sennheiserach, są między 21 a 18000 Hz, a więc spora różnica.

Link to post
Share on other sites

arm84 to nie jest żadna słyszalność basów niskich i wysokich, tylko pasmo przenoszenia. Mówiąc na chłopski rozum ilość basu czy średnicy w danych słuchawkach, określanej za pomocą wykresu częstotliwości. Odsyłam tutaj:

 

http://www.headphone.com/learning-center/build-a-graph.php

 

To jest chwyt marketingowy jak ktoś już powiedział, bo w to że słuchawki za 100 zł posiadają takie szerokie pasmo, nie uwierzy nikt. Mówisz że to spora różnica, a w praktyce nie ma żadnej. Ludzkie uszy słyszą niby do 20khz ale, np w HiFiMan HE-6 masz pasmo do 96khz.

 

A tak w ogóle to wszystkie słuchawki do 100zł, z paroma wyjątkami, to taki sam bubel. Ja doradzę dozbierać pieniędzy i kupić DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym albo dźwiękówkę (najlepiej ze wzmacniaczem słuchawkowym) i do słuchawek to chociaż 100zł jeszcze dołożyć, jak nie chcesz zabić odsłuchu. Dla mnie są niezadowalające słuchawki do 300zł i osobiście nie wiem jak można siedzieć na czymś co niszczy odsłuch, właśnie tak, jak robią to takie plastikowe buble w stylu Creative. I jeszcze te parametry techniczne wzięte z d... Nóż się w kieszeni otwiera.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...