Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Proszę o pomoc bo już nie mam siły na to. Mój problem polega na tym że komputer zwykle podczas grania "zamarza", na nic nie reaguje nie wyskakuje żaden blue screen po prostu freez. . Grafe wysyłałem na gwarancje ale uznali że sprawna, w czasie rozpatrywania gwarancji komp chodził bez grafy, i właśnie raz się zawiesił przy przeglądaniu neta. 

Mój komp:

płyta asrock Z77 extreme4-m

proc: intel core i5 2500k

zasilacz: chieftec bps-750c 750W

ram: Patriot ddr3 2x8192mb  1600MHz Gamer series Division 2 edition elk

grafa: zotac geforce 660 ti amp 

dysk systemowy: ocz agility 3 agt3-25sat3-120G

drugi dysk: seagate barracuda st500dm002

chłodzenie na proc silentum pc fortis 

 

Właśnie zapomniałem dodać że nic nie kręciłem.

Edytowane przez cbr1337
Link to post
Share on other sites

Procesor lub pamięć RAM podkręcane ?



Spróbuj zamienić pamięć RAM w slotach, w niektórych przypadkach pomaga. Sprawdź też proca w programie OCCT, minimum 10min. (Large), zwracaj uwagę na temperatury. Ostatecznie możesz sprawdzić dyski programem HDTune.... jeśli nie pomoże to format, a jeśli dalej będzie coś nie tak.... to wybacz, ale wyczerpały mi się pomysły i wiedza na ten temat. Życzę wyeliminowania usterki i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Potrafisz powiedzieć od jak dawna tak się dzieje? A najlepiej co takiego zrobiłeś, że tak się zaczęło dziać?

Zajrzyj w logi systemu PPM na Komputer (w menu start)\ Zarządzaj\ Podgląd zdarzeń\ Dziennik systemu Windows\ sprawdź Aplikacje i System pod kątem błędów (czerwone kropki).

 

Proponuję zrobić podstawową diagnostykę sprzętu, czyli to o czym pisał kolega powyżej - sprawdź CPU np. prime95. Dodatkowo przetestuj pamięć MemTestem i dysk pod kątem bad sectorów. Od biedy wystarczy Scandisk w Windowsie, najlepiej ściągnij sobie HDAT2 [http://www.dobreprogramy.pl/HDAT2,Program,Windows,20284.html] - tylko ostrożnie, bo są opcje, którą mogą wymazać dane. ;)

 

Dodatkowo aktualizacja sterowników pewnie nie zawadzi, np. SlimDrivers [http://www.dobreprogramy.pl/SlimDrivers,Program,Windows,25819.html].

 

Ale raczej celowałbym w dysk lub pamięć. Sprawdź to w pierwszej kolejności.

 

Aha, tak mi jeszcze przyszło do głowy, jak wyglądają temperatury poszczególnych podzespołów? Wiem, że nie kręciłeś, ale może coś się obluzowało (cokolwiek) i się coś grzeje?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A więc tak, testowałem wszystkimi tymi programami kompa i nic nie znalazło, ale zrobiłem format i jak na razie jest ok, grałem jakieś 3h i nic nie ścięło, teraz windows zainstalował se aktualizacje i zobaczymy jak jutro to będzie wyglądało, tak mi się coś wydaje że albo to wina   systemu albo sterów od grafy teraz mam zainstalowane starsze trochę a nie te najnowsze.

 

Dzięki wam za porady.

Edytowane przez cbr1337
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...