Skocz do zawartości

LAPTOP- DWIE KARTY GRAFICZNE


Recommended Posts

Witam. Od wczoraj posiadam laptop Samsung NP350V5C-S09PL. Jest jedna karta zintegrowana INTEL Graphics 4000 o słabej wydajności oraz AMD RADEON 7670M. Battlefield 3 na średnich detalach co trochę słabo jak na tą kartę graficzną. I tutaj jest pytanie. Czy karty same się przełączają? Wydaje się że grafikę ciągnie tego INTEL-a. Jak przełączyć ręcznie kartę graficzną?

 

Procesor Intel Core i5 3210M

6GB RAM

Windows 8

Edytowane przez RoyMiler
Link to post
Share on other sites
Bo widziałem na forach że karta traciła na wydajności przez to że automatycznie się przestawiała.

 

 

Masz integrę zintegrowaną z procesorem od intel'a HD4000 oraz dedykowaną AMD HD7670M.

Kiedy odpalasz grę automatycznie włącza się ta druga, która jest wydajniejsza... ale i tak oferuję bardzo mało.

W takim BF3 z pewnością sama się nie przestawia. Możesz pograć GPU-Z i sprawdzić użycie karty w grze, prześledzić co się dzieje.

Za 100 zł kupię kartę równie wydajną do stacjonarki, np. GT240. Daje do myślenia?

Edytowane przez Cacek93
Link to post
Share on other sites

Na ULTRA bez wygładzania krawędzi, w rozdzielczości 640x480 i przy 10fps'ach, wtedy jest to całkiem możliwe.

Nie wiem jak w mobilnych układach AMD, ale u Nvidii w sterownikach da się zrobić profil dla konkretnej gry i ustawić, z którą kartą ma współpracować. Co do biosu to nie mam pojęcia, ale jeśli istnieje taka opcja to wyłącza na stałe jeden z układów, co jest mało praktycznym rozwiązaniem. Sprawdź w taki sposób o którym pisałem.

Naczytaleś się głupot o wydajności tej karty i teraz masz twarde zderzenie z rzeczywistością :P 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...