Skocz do zawartości

Chłodzenie do q9550


Recommended Posts

Witam!

Zamierzam kupić chłodzenie do mojego procesora w celu OC. Chciałbym się dowiedzieć jakie będzie najlepsze(150-200zł). I jeszcze mam dwa pytania:

1. Czy moja obudowa modecom(18 cm szerokości) nadaje się do zamontowania w niej chłodzenia

2. Czy moja płyta główna asus p5q se plus nadaje się do OC

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez NICK17
Link to post
Share on other sites

Oczywiście polecę Fortisa albo nieco tańszą Ferę. Jeszcze Zalman CNPS10x Performa. Z droższych Thermalright HR-02 Macho.

 

1) Podane przeze mnie chłodzenia powinny się zmieścić.

2) Co do twojego MoBo to coś tam podkręcisz ale nie spodziewaj cudów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przecież pisze wyżej "obudowa modecom(18 cm szerokości)"

Co do O.C  płyta ma 8 faz więc nadaje się na niezłe O.C tego C2Q, jeśli mowa o dość mocnym O.C. może lepiej było dołożyć do chłodzenia bo podkręcenie o 1 GHz to nie w kij dmuchał (mam ten procesor wykręcony ponad 1 GHz, Noctua NH-U12 P daje radę, ale gdy włączę OCCT w trymiga łapie 70 stopni i to w dość przewiewnej obudowie :/

Po prostu jestem zdania by mieć jakiś zapas w razie czego, np na jakiś upalny letni dzień.

EDIT

Widzę kolejny wydatek na nową obudowę, bo aktualny model nie ma nawiewu z przudu obudowy, a cały przedni panel jest z szczelnego tworzywa.

I widząc jaka autor ma obudowę mam pytanie czy przypadkiem  zasilacz nie jest z kompletu z obudową :/

Jeśli tak to przed zakupem chłodzenia  trzeba wymienić zasilacz, i to koniecznie.

Edytowane przez MESSER
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po prostu przy zamkniętej obudowie  może zrobić się naprawdę gorąco po O.C.(wydajniejsze karty graficzne jeszcze bardziej od CPU potrafią rozgrzać atmosferę w środku obudowy).

Polecił bym wymienić na coś bardziej przewiewnego z choćby jednym wiatrakiem 120 mm z nadmuchem zimnego powietrza z przodu i wydmuchem ciepłego powietrza z tyłu obudowy.

Pamiętaj by obudowa była odpowiednio szeroka by sadzić w razie czego większe wydajniejsze chłodzenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...