Skocz do zawartości

Recommended Posts

No oczywiście, masz rację nie liczą sie dziesiątki wysokich recenzji i setki pozytywnych opinii to jest gufffno    

 

Prawdę napisał, a te recenzje i opinie to o kant du*y potłuc. Myszka jest awaryjna, ma beznadziejny sensor philips'a twineye - lepsze są w niektórych a4tech'ach. Do tego mysz kosztuje kosmiczne pieniądze, porażka.

rat 3/5/7/9 - wszystkie te myszki mają ten sensor, co czyni je kompletnie nieopłacalną propozycją nie posiadającą żadnych zalet.

Z bezprzewodowych myszek to masz tylko g700 - jedyna precyzyjna mysz bez kabla.

Z przewodowych: x-luca, x710bk, x760h, abbysus g400, g500, sharkoon drakonia, tracer sniper, g9x, xai, sensei qpad 5k, deathadder 3.5G, m8000x. Wybierz tą, która najlepiej leży w dłoni, napisz także, czy posiadasz już podkładkę, ponieważ nie każda pasuje do każdego sensora.

PS: Akceleracja wyłączona?

Edytowane przez Cacek93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gufffno a nie myszka. Logitecha lub gigabyte'a sobie kup.

R.A.T. faktycznie jest daremny. Wygląda nietypowo ale trudno o niej napisać cokolwiek dobrego. Rolka jest gorsza niż w myszcze za 12zł i masz mase ustawień, z których wszystkie są mniej lub bardziej niewygodne. Została u mnie wyłącznie dlatego, że nie chciało mi się wrzucić jej na ebay. Zdecydowanie nie polecam RAT9. Moją ocena to 3/10.

Link to post
Share on other sites

Cacek93 ponoć ekspert masz być od myszek a tak kłamiesz :P

 

RAT 3 ma Avago 3090 co nie zmienia faktu, że i tak cała seria to syf.

Edytowane przez lukson
Link to post
Share on other sites
Plotki o tym że R.A.T to bubel narodziły się na tym forum i pochodzą od ludzi którzy nawet tej myszki nie mieli w rękach.

 

 

Amen. W dodatku najwięksi krzykacze przyznają się do tego, że RAT'a w życiu na oczy nie widzieli, a swoje opinie wyrobili na podstawie innych krzykaczy. Posiadam dziewiątkę od kilku miesięcy, problemów nie zaobserwowałem, wykonanie idealne, a o ergonomii można by napisać magisterkę. Sensor nie robi mi specjalnej różnicy, jeśli działa tak jak ma działać to dla mnie jest ok.

 

Powyższe cytaty zapożyczone z tematu "Pochwal się",po moim poście właśnie z informacją zakupu 7-emki.

 

Ma swoje wady i zalety.Zaraz pewnie ktoś mnie opluje tekstem "Ta, zaraz każdy się zleci,by bronić swojego R.A.T'a"

Może i tak.Każdy ma swoje opinie o tej serii myszek,choć właściciel powie o niej najwięcej.Sam,gdy się pytałem co myślą o niej,to od razu 'guffffno!' 'bubel!'.Ale dopóki sam jej nie kupiłem,siedziałem cicho.Dopóki sam nie kupisz to nie będziesz wiedział jak się naprawdę spisują.

 

Teraz jako właściciel mogę się wypowiedzieć.

 

Gdy ją zamówiłem miałem pewne jednak obawy co do sensora.Znienawidzony przez wszystkich Philips TWIN-EYE.Największe zarzuty co do niego to,brak precyzyjności.Spotkałem się z ludźmi,którzy dostali wadliwe egzemplarze,gdzie po miesiącu (lub mniej) padł właśnie sensor,ale oddawali ją do serwisu,gdyż zdążyli się w niej zakochać i nie chcieli jej stracić.

 

Po moim pierwszym podłączeniu myszki do komputera obawy potwierdziły się.Sensor był niedokładny.Na dniach coraz bardziej się przyzwyczajałem i coraz precyzyjniej ją obsługiwałem.Po testach w grach i paru grafik w gimpie stwierdzam jedno.Myszka jest do grania i do surfowania po internecie,ale gdy jesteś grafikiem,omijaj ją z daleka.

 

Jeśli masz duże dłonie,jest idealna.Dostosujesz ją jak chcesz.Funkcji nie będę opisywał bo wszystko możesz znaleźć na googlach.Z mojego własnego doświadczenia i obserwacji najbardziej wadliwą z serii R.A.T. wychodzi R.A.T.5,gdyż najczęściej tam pada sensor.Co nie oznacza,że reszta też jest do d***.Podstawą też jest dobra podkładka  ;) Osobiście korzystam z SteelSeries QCK Mini.

 

Moja skromna ocena:   (Opinia jest tylko i wyłącznie wyrobiona przeze mnie,co oznacza,że nie wszystkim się może podobać!)

 

Wygląd: http://vpx.pl/i/2013/01/22/image5.png

Ergonomia: http://vpx.pl/i/2013/01/22/image5.png

Funkcje: http://vpx.pl/i/2013/01/22/image5.png

Precyzja: http://vpx.pl/i/2013/01/22/image4.png (Dałem 4 punkty,ponieważ po przyzwyczajeniu się,niedokładność nie jest w ogóle zauważalna)

Sensor: http://vpx.pl/i/2013/01/22/image3.png

Oprogramowanie: http://vpx.pl/i/2013/01/22/image4.png

 

Opinia w terenie:

 

Internet: http://vpx.pl/i/2013/01/22/image5.png

Gry: http://vpx.pl/i/2013/01/22/image4.png

Gimp/Photoshop: http://vpx.pl/i/2013/01/22/image2.png

 

Ale co ja tam wiem....zaraz będzie że bronie swojego szczura....

Edytowane przez vectrov
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dalej brońcie śmiecia podatnego na wszystko.

 

 

Dla mnie myszka, która sama rusza się w trakcie grania bo random granade obok mnie wyje...... zrobił boom a gram na głośnikach jest stracona.

Mam RAT 5/7/9 i twierdzę, że wszystkie to syf. W życiu bym nie dał za nie tyle pieniędzy. Wolałbym je zgubić albo oddać biednym.

Link to post
Share on other sites
Cacek93 ponoć ekspert masz być od myszek a tak kłamiesz

 

 

Czyli się nie nadaję...

 

RAT 3 ma Avago 3090.

 

Cypress CYONS1002 LBXC -to raczej nie jest 3090, jednak też nie philips (więc się myliłem :/ ),

ale też gó*****y laser. Fajnie, że ktoś kontroluje czy nie wypisuję głupot.

 

 

Ja posiadam od roku myszkę cyborg rat 3 i sprawuje się doskonale nie mam absolutnie żadnych problemów  warunek bezawaryjnej pracy to dobra podkładka , nie wiem czy miałem szczęście że trafiła m się bez awaryjna skoro wszyscy piszą ze to gó**o ,

Nie każdy potrafi zauważyć różnicę, nie każdy potrzebuje dobrego sensora i nie każdy wie jak testować mysz.

Aby coś ocenić obiektywnie, należy mieć porównanie do innych produktów oraz wiedzieć jak to zrobić.

Stąd biorą się nieprawdziwe oraz nierzetelne recenzje, opinie, wrażenia oraz odczucia wszystkich produktów.

Te myszki są słabe i taka jest prawda, z pewnością nie są warte swojej ceny oraz nie są godne polecenia.

@ Vectrov, Ja tak napisałem, bo taka niestety jest prawda. Do póty do póki udzielam się na tym forum będę pisał, że rat do niczego się nie nadaję. To już chyba piąta taka dyskusja na temat tych myszek...

Edytowane przez Cacek93
Link to post
Share on other sites

Cypress CYONS1002 LBXC -to raczej nie jest 3090, jednak też nie philips (więc się myliłem  ), ale też gó*****y laser. Fajnie, że ktoś kontroluje czy nie wypisuję głupot.

 

 

Znowu oszukujesz :P

 

 

 

San Diego – May 09, 2012 – Mad Catz Interactive, Inc. (“Mad Catz”) (AMEX/TSX: MCZ) announced today a change to the Company’s R.A.T.gaming mouse. TheR.A.T,now comes equipped with the Avago 3090 optical sensor able to track at an impressive 3500DPI..
Link to post
Share on other sites
Dalej brońcie śmiecia podatnego na wszystko.

 

 

Dla mnie myszka, która sama rusza się w trakcie grania bo random granade obok mnie wyje...... zrobił boom a gram na głośnikach jest stracona.

Mam RAT 5/7/9 i twierdzę, że wszystkie to syf. W życiu bym nie dał za nie tyle pieniędzy. Wolałbym je zgubić albo oddać biednym.

Gdy bym miał takie problemy z swoim rat3 to już dawno bym ja wypierdzielił ,po prostu bym nie wytrzymał nerwowo , na szczęście nic takiego nie zauważyłem a często gram np w bf3  far cry 3 ,shogun 2 , mój  brat również posiada cyborg rat 3 i jest z niej jeszcze bardziej zadowolony niż ja , trochę to dziwne może mamy szczęście do  bezawaryjnego i bardzo dobrze działającego  rata ? . Myślałem o zmianie na wyższy model rat 7 ale chyba nie będę ryzykował skoro  mój rat 3 działa wyśmienicie , nie chce mec problemów

Link to post
Share on other sites
Skąd masz te informację?

 

W takim razie rat 3 posiada 3090, ale dopiero od niedawana :P Chyba, że źle to zrozumiałem.

 

Wyczytałem na sieci i naprawiałem taką mysz. Na szczęście tylko kabel był walnięty przy wejściu do obudowy.

 

Gdy bym miał takie problemy z swoim rat3 to już dawno bym ja wypierdzielił ,po prostu bym nie wytrzymał nerwowo , na szczęście nic takiego nie zauważyłem a często gram np w bf3  far cry 3 ,shogun 2 , mój  brat również posiada cyborg rat 3 i jest z niej jeszcze bardziej zadowolony niż ja , trochę to dziwne może mamy szczęście do  bezawaryjnego i bardzo dobrze działającego  rata ? . Myślałem o zmianie na wyższy model rat 7 ale chyba nie będę ryzykował skoro  mój rat 3 działa wyśmienicie , nie chce mec problemów

 

RAT 3 ma inny laser i dlatego nie ma z nim problemów. To jedyna myszka Saiteka/Cyborga, którą w ostateczności można polecić pod warunkiem że jest w cenie promocyjnej. 

Link to post
Share on other sites

Ja na dobrą sprawę tego RATa 5 mam od.. ponad 2 lat? Teraz już nawet 2 i 7 miesięcy.

Myszka mi pasowała (duża dłoń) i musiałem się do niej przyzwyczaić.

Może trafił mi się jakiś szczęśliwy egzemplarz? 

Jedyny problem to częste czyszczenie myszki :)

Zauważyłem też, że ze 2 razy kursor sam jechał w górę dopóki, dopóty nie podniosłem myszki.

Btw, działam bez podkładki, na drewnie.

 

Nie staram się bronić RATa, bo to tylko własna opinia, która wynika z tego, że użytkuję tę mysz :P

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że nie brać. Na 100 opinii o tej myszce 80 będzie negatywnych a pozytywne zazwyczaj udzielane przez osoby, którym wstyd się przyznać że coś nie tak jest z ich myszką za którą zapłacili tyle pieniążków.

 

Jak już tak bardzo jesteś uparty i stanowczy że chcesz mieć RAT to kup 3 przynajmniej nie będziesz miał takich problemów jak właściciele 5/7/9.

 

Zauważyłem też, że ze 2 razy kursor sam jechał w górę dopóki, dopóty nie podniosłem myszki.

 

 

Właśnie o tym mówię. Typowe zachowanie Philipsa. Powinni dalej robić golarki a nie lasery do myszek. Te pierwsze przynajmniej działają bez awaryjnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z Razera tylko DeathAdder albo Abyssus.Najbardziej polecane myszki tego producenta.

 

Co do R.A.T'ów to tez musisz trafić na dobrą sztukę,Niektóre się psują,a niektóre nie ;)

 

 

 

[...]a pozytywne zazwyczaj udzielane przez osoby, którym wstyd się przyznać że coś nie tak jest z ich myszką za którą zapłacili tyle pieniążków.

 

 

 

Ja się przyznam bez bicia,że z moim nie ma problemu ;) Raz był taki moment,gdy myszka poruszała się tylko w poziome,ale odłączenie i ponowne podłączenie pomogło ;)

 

@Edyta

 

Z bezprzewodowych masz Mambę,ale zaraz reszta tez się uczepi,bo ma ten sam sensor co w R.A.T'cie ;) (Od 5 do 9)

Edytowane przez vectrov
Link to post
Share on other sites

Yep.R.A.T 7 i 9 to to samo,tylko 9 jest pozbawiona kabla,dodany został akumulator,ale przez to jest cięższa.

 

Z R.A.T'em praktycznie jest tak,że zależy jaka ci sztuka wpadnie.Raz są wadliwe,raz dobre (jak w moim przypadku).

Praktycznie jak sam nie przetestujesz to nie będziesz wiedział.Ja osobiście testowałem wersję MMO.7 na PGA,więc wiem jak się spisywała.Z innych myszek to możesz pomyśleć nad tymi co ja ci podałem.Innych dobrych nie znam.No chyba,że SteelSeries Xai lub Sensei.Tyle z mojej strony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...