Skocz do zawartości

Komputer dla GRAFIKA 3D ~4000-5000zł+monitor


Recommended Posts

Witam

 

 

Potrzebuje waszej DUŻEJ pomocy w konfiguracji zestawu do grafiki 2D/3D cena w granicach 4000zł-5000zł + monitor.

Generalnie chodzi o jak najkrótszy czas renderingu dużych scen w Cinema 4d, 3ds max etc..

 

Nie gram w gry xD jedynie grafika 3D - czy w związku z tym zestaw z procesorem z serii FX Buldozer jest dobrym rozwiązaniem? Ma 8 rdzeni przy renderowaniu powinno mieć to znaczenie jest tani, jest to dodatkowy atut.

 

Karta graficzna musi obsługiwać rozdzielczość 2560 x 1440.

 

Proszę o fachową pomoc :menda:

 

 

Link to post
Share on other sites
Masz coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/MJUOPj/ (lepiej wziąć SSD 128GB ale nie ma go w ofercie) A co do karty graficznej to czekaj na saddama.

Ciekawe tylko gdzie zostawiłeś na nią miejsce w budżecie...

 

Jeśli rendering stricte-CPU to i7 + integra i nie ma problemu. Jeżeli jakiekolwiek próby wykorzystania GPGPU to albo GTX 480 / 580 albo HD 7xxx tutaj kwestia wykorzystanego softu, bo nie każdy "GeForce certified" działa bezproblemowo na AMD. 

Link to post
Share on other sites

Czy eweltualnie karta Gigabyte 7950 3GB będzie dodatkowym atutem tego zestawu(ew. coś z tego przedziału cenowego)? Gdzieś czytałem, że do renderowania scen dobrze mieć kartę graficzną z dużym zapasem pamięci?

 

Czy idę w dobrym kierunku?

 

Czy zestaw z AMD FX-8350 8 rdzeni i dobrym chłodzeniem będzie wydajniejszy od proponowanego i7-3770K?

Link to post
Share on other sites

Idziesz w całkowicie złym kierunku - do rederowania Nvidie są o niebo lepsze (CUDA).

FCK - ludziska obudźcie się !!! Do renderownia Nvide są o niebo lepsze - nawet jak render wykonuje CPU ??? ehhhhhhh

Drogi autorze renderujesz po GPU czy po CPU ???

Generalnie chodzi o jak najkrótszy czas renderingu dużych scen w Cinema 4d, 3ds max etc..

Z tego wnioskuje że lecisz po CPU (GPU standardowo do szybkich podglądów jest używane, ale różnie to tam bywa).

Oczekujesz od sprzętu żeby był przyszłościowy ??? Zapomnij o LGA1155 i ładuj się w LGA2011.

GPU olej póki co - byle słabiak będzie dobry, skoncentruj się na doborze procka, ramów bo na to pozwala twój budżet. 

 

Polecam :

i7 3820 + dobre chłodzenie (Macho, Fortis, D14 ....)

MSI X79A-GD65 (8D)

32GB ramu (ewnetualnie 16GB, ale wspominasz o dużych scenach, więc 32 będzie bardziej odpowiednie)

1TB HDD + 128GB SSD (Samsung 840pro / 830, Intel 520, Crucial M4 ...)

GPU - gtx560, gtx560Ti, q600 - te karty są w Twoim zasięgu

Do tego lecąc po kosztach XFX 550W + Brutus 410 / 430 

Link to post
Share on other sites

Z Quadro w Cinema4d niestety jest niewiele pożytku. Viewport tego pakietu narzędzi najlepiej współpracuje z FireGL i Radeonami. Ogólnie C4d ma powolny viewport ale nie aż tak beznadziejny jak w SketchUp.


Do 3ds MAX 2009, 2010 oraz 2011(?) najlepiej kupić Quadro i to nawet niekoniecznie drogi model. Moim zdaniem 3ds 2010 ma najlepszy i najszybszy z viewportów do pracy nad dużymi projektami i oraz do modelowania.

 

3ds MAX 2012 oraz 2013 mają już tego lipnego nitrousa bez sensownego wsparcia Quadro. Wsparcie tego viewportu zostało zrównane do poziomu konsumenckich grafik oraz dodano kilka daremnych ficzerów, których nikomu nie potrzeba.

 

 

Do projektowania 3d jednak odradzam Keplery, ponieważ występują problemu ze sterownikami, ze wsparciem, a przede wszystkim jednoczesnym wyświetlaniem róznych viewportów. Lepiej wybrać Fermi, które nie różnią się bardzo pod względem wydajności ale jednak działają lepiej.


 

Rendering na GPU to tylko taka ściema, bo GPU nie nadaje się do produkcyjnego renderu. Na GPU zazwyczaj działa tylko najzwyklejszy, jednokierunkowy path-tracing. Render na CPU zawsze wypada dużo lepiej jakościowo. Na dodatek, wydajność renderu na GPU jest bardzo zróżnicowana. Świetnie renderuje banalne sceny ale w bardziej skomplikowanych potrafi renderować wolniej od intelowskiego quada bez OC. Dobrze sprawdza się na szybki podgląd.

Obecnie większość renderów GPGPU ma wsparcie OpenCL ale niestety nie miałem okazji do porównania wydajności GF + CUDA vs Radek + OpenCL. Wcale nie wydaje mi się by Geforce szczególnie wymiatał w tym aspekcie. Jeśli ktoś jest zainteresowany to, mogę przygotować szybki test dla Geforce i Radeona.

 

Render na GPU to taka tylko prowizorka więc raczej proponuje poświęcić więcej pieniędzy na mocniejszego procka, a GPU wystarczy nawet coś pokroju GT540 2GB. Za to, zamiast i7 3820 może(?!) da się kupić 3930k i taka zmiana faktycznie będzie bardzo odczówalna.



PS. Odnośnie konfiguracji reszty podzespołów polecam znać się na propozycję Stelka.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Po złożeniu wychodzi : http://www.morele.net/inventory/info/G6UNq/   

 

Płyta ma 8 slotów 8x4GB albo 4x8GB/(i w przyszłości kolejne 4x8GB) w efekcie 32GB/(64GB),- jaki ram polecacie?

 

Zamierzam jeszcze dokupić monitor http://www.morele.net/monitor-led-hewlett-packard-zr2740w-xw476a4-425671/  może nie jest to górna półka monitora dla grafika ale na pewno będzie wygodny.

Link to post
Share on other sites

Poprawki do http://www.morele.net/inventory/info/G6UNq/

- zmień GPU na coś z Fermi jak radzi Saddam - wybrałeś serię 6xx (Kepler), lepszym wyborem będzie gtx560Ti  ;)

 

Odnośnie zestawu - możesz pokombinować co nie co - odpuścić SSD i spróbować jakoś wcisnąć i7 3930. Darował bym sobie nawet GPU za 700-800zł, kupił coś w cenie ok.400-500zł  żeby tylko wskoczyć na 6 rdzeniowca. 

I7 3820 to odpowiednik i7 3770, tylko na LGA 2011 - generalnie jest ciut lepszy od IVY, ale polecałem go ze względu na możliwość rozbudowy kompa i wymianie w przyszłości na coś wydajniejszego.

Na tą chwile najlepsze co jest to i7 3930 (ok.2k zł) i jeżeli udało by się zmieścić jakoś w budżecie lub lekko go naciągnąć to nawet bym się nie zastanawiał.

Zastanów się jeszcze czy dysk SSD jest Tobie niezbędny i czy przełkniesz słabsze GPU (które w rzeczywistości służy tylko do poglądu). Po pracy przysiądę to pokombinuje czy opcja z 3930 jest w ogóle w zasięgu.

 

Odnośnie ramów - 32GB to taki standard i na tą chwile myślę że będzie to strzał w 10. 64GB to już lekka przesada, zaś 16GB na ogół nie wystarcza. Wszystko zależy od wielkości projektu, skomplikowania, detali itp. Ogólnie 16GB jako minimum, 32GB komfort, 64GB lans  ;)



Odnośnie monitora - 27" ? Naprawdę potrzebujesz tak dużego pola roboczego ?? To samo wyciągniesz na 24" (rozdzielczość mam na myśli), ale schodząc z przekątnej do 23-24" z Twoim budżetem stać Ciebie na np Eizo SX24.., CS230, ewentualnie NEC PA232 - zyskasz dużo na jakości obrazu, podświetleniu itd. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do procesora to faktycznie kusi 3930 dlatego po złożeniu wszystkiego podejmę decyzję.

 

32GB ram na tą chwilę będzie optymalne, chodziło mi o szybkość tych kości 1600 czy szybsze?

 

Co do monitora to ciągle szukam, nie potrzebuję super odzwierciedlenia kolorów bo nie przygotowuję materiałów do druków itp.. więc nie musi być oh ah. 27' kusi chyba samym rozmiarem i wygodą w przerzucaniu oknami.

Link to post
Share on other sites

27' kusi chyba samym rozmiarem i wygodą w przerzucaniu oknami.

Przerzucanie oknami ??  :D Zapomniałem o tym od kiedy dorzuciłem szkiełko (a później jeszcze jedno).

Lepszym rozwiązaniem jest stanowisko wielo-monitorowe, czyli minimum 2x LCD.- np. z Twoim budżetem jeżeli nie potrzebujesz oh achów to może Dell u2410 (ok.1900zł) i do tego np BenQ GW2450HM za około 600zł - otrzymujesz w ten sposób pole robocze 2560 x 1440 (dell) + 1920 x 1080 (BenQ).

Link to post
Share on other sites

Jeden duży monitor bardziej sprawdza się do fotografii oraz grafiki ale do projektowania wg. mnie najwygodniejsze są 2x 1920x1200 24". 27" 16:9 odpowiada wysokości 24" 16:10 ale nie trzeba tyle się rozglądać na boki i łatwiej wzrokiem ogarnią się taką przestrzeń roboczą.

Link to post
Share on other sites

Jeden duży monitor bardziej sprawdza się do fotografii oraz grafiki

Nie zgadzam się z tym - przy pracy z grafiką / fotografią warto mieć drugie szkiełko z umieszczonymi narzędziami, panelami - chodzi o widoczność ustawiń np.pędzla bez konieczności otwierania taba - drugi monitor daje sporo wolności, można wszystko wyrzucić na wierzch, histogram, pelety, ustawienia czcionki, ustawienia pędzla,, navigator itd. 

Wiem co miałeś na myśli z tym szkiełkiem 27" - do foto fajnie mieć okno projektu jak największe żeby wszelkie szczegóły wyciągnąć, dopasować - ogólnie znacznie lepiej się pracuje na takim rozmiarze, ale jak wspomniałem jedna 27" to tak średno, znacznie lepiej dobre 27" + tanie 21"-24", lub jak wyżej "dobre" 24" x2. Będziesz znacznie bardziej zadowolony takim rozwiązaniem, niż z jednego szkiełka.


Zestawik na i7 3930K - 5140zł (morele.net)

 

i7 3930K + Noctua D14

MSI X79A-GD65 (8D)

32GB ddr3 1600MHz G.Skill RipJawsZ (4*8GB) < wchodzą pod Noctue d14

GPU gtx550Ti (1GB,192bit, 192rdzenie Cuda)

1TB Seagate (dm0003) - tani i szybki HDD

Brutus 430 + XFX Pro 550W

 

Względem  zestawu na i7 3820 - brak dysku SSD, karta graficzna 550Ti, zamiast 560Ti, ale w to miejsce 6rdzeni/12wątków zamiast 4c/8t  ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Niezły config ale 1GB VRAM może stanowić problem. Modele 2GB chyba nie są istotnie droższe.

Problem jest z dostępnością układów na fermi (5xx) - jest karta na morele.net z 2GB vramu, ale najtańsze co znalazłem wśród fermi to gtx560Ti za 750zł.

Można też odpuścić starsze karty (fermi) i wybrać coś ze słabszego Keplera (gtx650 2GB ddr5 128bit) - zresztą nie wiem czy jest sens rozstrzygać które GPU będzie lepsze, gdzie w grę wchodzą najtańsze karty, a róznice pomiędzy nimi wydaje mi się że nie będą zbyt znaczne.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad tym 6 rdzeniowym procesorem i chyba zostawię go i dorzucę gtx560Ti w miejsce monitora za 2,5 k mogę wybrać coś z przedziału 2k i tym sposobem 250zł to nie problem a wydajność zestawu dzięki wam będzie ponad moje oczekiwania. Dodatkowo sprzęt będzie przyszłościowy dzięki temu kiedyś dorzucę 2 karty jeżeli zajdzie taka potrzeba.

 

W takim razie zabieram się do kompletowania zestawu. Tematu jeszcze nie zamykam bo sądzę, że będą jeszcze pytania na które nie znam odpowiedzi w najbliższym czasie xD.

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz wydajność maszynek wszelkiej maści - forma to obliczenie rendera za pomocą slinika Mercury playback engine, oraz Mercury playback engine CS6 - im krótszy czas rendera tym wyższa pozycja w klasyfikacji.

Kliknij sobie "MPE gain" - tutaj masz ładnie przedstawione jakie przyśpieszenie daje konkretny układ graficzny. Najlepsze z tego to "mercury payback engine for CS6 - average hardware MPE speed increase over software only" czyli różnica pomiędzy programowym wsparciem (render po CPU), a sprzętowym (GPU). Na przykład w CS6 gtx560 przyśpieszy ośmiokrotnie proces renderingu, zaś gtx660 zrobi to tylko pięciokrotnie.

Zwróć uwagę na same maszynki - masz tam wszystko ładnie "wyplute" - jaki procek, mobo, jakie OC, ile ramu, jakie dyski - wszystko dosłownie  :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno  ;)

http://media.bestofmicro.com/I/4/318172/original/3930k%20vs%202600k.png

 

Do tego wyniki po OC (3960X, ale można śmiało powiedzieć że 3930K będzie prezentował bardzo zbliżone wyniki, jak nie identyczne)

http://media.bestofmicro.com/O/C/324876/original/res_app_3d_studio.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam, czy jest mi w stanie ktoś z Was odpowiedzieć na pytanie czy procesor i7 3930K trzeba jakoś skonfigurować pod program Cinema 4D? 

 

Słowem wstępu - posiadam: i7 3930K, 16 GB RAMU, Nvidia GTX 660, Płyta główna ASUS P9X79 DELUX, Win Profesional 64 bit.

 

Problem jaki posiadam to prędkość renderowania w C4D. Na moim zestawie (procesor póki co nie podkręcany) scena z kilkoma butelkami ze szkłem z biblioteki materiałów renderuje się ok. 28 minut. Dokładnie ta sama scena na komputerze znajomego, który różni się procesorem (i7 3820) i kartą graficzną (Radeon HD 7950, 3GB DDR5) renderuje się 22 minuty...

 

Skąd może się brać tak duża różnica na korzyść zestawu z i7 3820?

 

Pozdrawiam


EDIT: 

 

Sprawa wyjaśniła się sama. Znajomy przed wyrenderowaniem niechcący lekko oddalił kamerę co spowodowało spore różnice w prędkości renderowania. Na moim zestawie ta sama scena co u znajomego renderuje się 22 minuty, u mnie renderuje się teraz niecałe 15 minut.

Edytowane przez gadulinho
Link to post
Share on other sites

 

Na moim zestawie ta sama scena co u znajomego renderuje się 22 minuty, u mnie renderuje się teraz niecałe 15 minut.

czyli wsio OK - mniej więcej takie proporcje w różnicach pomiędzy wydajnością występują pomiędzy tymi dwoma procami - dobrym odnośnikiem w tym przypadku jest CineBench r10 / r11.5 i jego Tobie polecam jako narzędzie do testowania szybkości renderingu.

i7 3930K (bez OC) - 10pkt (r11,5)

i7 3820 (bez OC) - 7pkt (r11,5)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...