Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam pytanie co do streamowania w HD 720p/1080p na mojej maszynie, czy ociagnie? Obecnie posiadam:

Intel Core i5 2500k 3x 3.30 GHz

GeForce GTX 560 Ti 

ASRock P67 Pro3

Ram 2x 4GB 1333 mhz(planuje wymienic na 2x4 GB 1600Mhz)

Internet obecnie 7mb download 1mb upload (Planowana zmiana na 50mb download 10mb upload, tyle podaja na stronie ale 6mb upload'u w zupelnosci wystarczy)

Zamierzam streamowac OpenBroadCaster'em. Mam nadzieje, ze tu uzyskam pelna odpowiedz, poniewaz na poprzednim forum takowej nie otrzymalem.

Link to post
Share on other sites

Do streamów potrzebny jest mocny procesor czyli co najmniej 2600k i prawdopodobnie powinieneś go jeszcze podkręcić...

Karta graficzna też powinna być trochę lepsza. Kolejna sprawa to potrzeby Ci dysk ssd.



ja trochę testowałem streamy na moim kompie i z tego co zobaczyłem, to aby nie było przycięć to trzeba podkręcić procesor ( mówię o wymagających grach typu bf 3, do zwykłego minecarft`a wystarczy i5 ten co podałeś)

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajcie, przy dobrym ustawieniu programu jak np. xsplit na takim sprzęcie powinien w miarę wydolić.

Ten procesor najwyżej podkręcić i jak już to dokup 2x 4GB 1333 mhz a nie wymieniaj. I powinno być okey.

 

Najmniejszy upload dla hd powinien oscylować w okolicach 4mb

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedzi. A mam jeszcze dwa pyt. czy to wina procesora, ze podczas streamu myszka sie zacina tak dziwnie(powolo sie porusza po monitorze) ? Ale to tez jest napewno wina ustawien stremu i drugie pyt. to jak dobrze ustawic OpenBroadcaster'a. Z gory dzieki za odpowiedzi:)

Link to post
Share on other sites

Hmm prędzej programu stawiałbym, bo stremowanie pulpitu aż takich wymagań nie ma ;)

 

OpenBroadcaster'a -  hmm nie wiem jak z ustawieniem odnośnie do twojego streamu i aczkolwiek tym programem się nie bawiłem lecz pomogę na przypuszczeniach co tam się znajduje.

 

 

 

Tak więc w kodowaniu lub obrazie oraz w dźwięku znajdziesz takie opcje:

 

bitrate (i bufer) - Ten przy 720p powinien oscylować normalnie w 3000-5000kb/s , aczkolwiek steramy powinny mieć tak 2500 - 3500kb/s z naciskiem na tą górną granicę. (to również zależy od łącza jakim dysponujesz, lecz jeżeli będziesz miał do dyspozycji 4 i zwyż megabity uploadu to powinno być okey). (zalecałbym gdzieś 2950 bitrate, 3050 bufer przy łączu ~4 meagbity upload, oczywiście przy większym łączu śmiało można by i więcej)

 

Quality 10

 

Dźwięk acc/mp3 128kb/s

 

Zaawansowane ?

 

Gdzieś powinieneś znaleźć opcje odnośnie kodeka x264, tam najlepiej dać na fast/medium tutaj sam musisz protestować na ile twój sprzęt wyrabia.

 

 

 

Powinno być okey ;)

Edytowane przez Rexlu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...