Skocz do zawartości

Recommended Posts

bo nawet będąc milionerem to trzeba z głową robić pewne rzeczy, jedno porządne GPU lepiej da radę niż 10 które robią narzut na procka i koniec końców i tak jest zwłała

HD 6990 to 2 szt HD 6970 na 1 laminacie, więc de facto to 2 GPU panie mądralo :P 

Link to post
Share on other sites

Więc pobawimy się jak w przedszkolu :P Policz ilość GPU na fotografii

http://www7.pcmag.com/media/images/250418-amd-leaks-images-of-radeon-hd-6990-antilles-video-card-under-fan.jpg

Zad dla chętnych: Znajdź układ odpowiedzialny za mostkowanie GPU :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Więc pobawimy się jak w przedszkolu :P Policz ilość GPU na fotografii

http://www7.pcmag.com/media/images/250418-amd-leaks-images-of-radeon-hd-6990-antilles-video-card-under-fan.jpg

Zad dla chętnych: Znajdź układ odpowiedzialny za mostkowanie GPU :P

nie no masz racje, aczkolwiek co innego wciskać 2x gpu a kupić jedno dwuprockowe zamknięte w obudowie, które nie zapycha dwóch slotów

 

i niektórzy zapominają że CF wymaga dobrego proca, bo robi duży narzut na CPU,

 

a 2 procesorowy kotlecik nie robi narzutów

Link to post
Share on other sites

Ale bolączki konfiguracji multiGPU są takie same niezależnie od metody "spięcia" układów. Podziwiam ludzi którzy ładują np. 2 wydajne GPU tudzież taką "kanapkę" i siedzą na chłodzeniu powietrznym - się wytrzymać nie da. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Ale bolączki konfiguracji multiGPU są takie same niezależnie od metody "spięcia" układów. Podziwiam ludzi którzy ładują np. 2 wydajne GPU tudzież taką "kanapkę" i siedzą na chłodzeniu powietrznym - się wytrzymać nie da. 

też jestem zwolennikiem jednego wydajnego GPU niż ognia krzyżowego

Link to post
Share on other sites
Ale bolączki konfiguracji multiGPU są takie same niezależnie od metody "spięcia" układów. Podziwiam ludzi którzy ładują np. 2 wydajne GPU tudzież taką "kanapkę" i siedzą na chłodzeniu powietrznym - się wytrzymać nie da. 

 

gtxxor i to jest prawda multigpu, ja będe siedzieć spokojnie na chłodzeniu boxowym w dualgraphics Virtualization IGPU. I co ja na to poradzę    :D

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

A autor tematu zniknal,poszedl zobaczyc czy mu maluch na mrozie zapali lol,

A tak wogole,nie ktorzy nie rozumieja ze nie chodzi oto zeby wlaczyc gre msaa x8 po to bo jest ladniej tylko poto ze skoro jest opcja x8 np. w far cry to ja chce miec max i plynnie mimo ze to nic nie wprowadza, JA WLASNIE TAK MAM :(

Tommyt1983: i co warto czy nie warto pakowac to drugie gpu?

Link to post
Share on other sites

Jak będziesz grał na trzech monitorach z natywnym FullHd to karty pokroju 7950-70 wystarczą. Na 95% gier fps nie spadnie poniżej 60 klatek, wszystko zależy od mocy procesora i płyty głównej. Przy multi gpu potrzeba ci płyty z minimum pci-e 8x na dwa sloty oraz mocny procek jak i5 może i7 (benchmarki) do tego przewiewna obudowa i mocny zasilacz.

 

W sigu masz moje cf na amd brakuje trochę mocy cpu ale nadal wszystko działa dobrze

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

A autor tematu zniknal,poszedl zobaczyc czy mu maluch na mrozie zapali lol,

A tak wogole,nie ktorzy nie rozumieja ze nie chodzi oto zeby wlaczyc gre msaa x8 po to bo jest ladniej tylko poto ze skoro jest opcja x8 np. w far cry to ja chce miec max i plynnie mimo ze to nic nie wprowadza, JA WLASNIE TAK MAM :(

Tommyt1983: i co warto czy nie warto pakowac to drugie gpu?

Do gier ? Pewnie ze nie ;) ja mam bo mam dostep tanio a to ze akurat zaraz wychodzi cry3 i mialem wolne pieniadze kupilem - bardziej z ciekawosci ;) no i popykalem kilka ostrych wynikow w markach dla zabawy ;) mysle ze max 2 moechy i tak zostanie jedno gpu ;)

Link to post
Share on other sites

6990 wydajniejsze od 7970

Tutaj automatycznie powinieneś dostać warna za wprowadzanie w błąd. Na najnowszych sterownikach HD 7970 jest następną karta po GTX 690 jeśli chodzi o wydajność.

 

Proszę autora tematu o udzielnie odpowiedzi na pytanie "w jakiej rozdzielczości grasz?" i podaj resztę zestawu.

Link to post
Share on other sites
jarnuszkiewiczm i decrypterie - przykro mi panowie, ale jesteście w błędzie. HD7950/GTX 670 to karty, które bez problemu wystarczą do grania na najwyższych detalach, w każdy obecny tytuł przy ok. 60 FPS. Nie próbujcie na siłę wcisnąć CF/SLI bo to się mija z celem tak jak powiedział gtxxor. 

Tak poza tematem to co was obchodzi co robi z pieniędzmi? Są jego i niech tak zostanie. 

ja nie mówię że te karty nie wystarczą, ale odpal metro 2033 na dx 11 w full HD na gtx 670, dam sobie rękę uciąć że będą spadki do 28 klatek, przy SLI było by z 50 także to nie jest technologia z palca wyssana, bo daje coś jednak

Link to post
Share on other sites
Chyba najlepszym rozwiązaniem do gier będzie i7 3770k + hd 7970.

 

Zobacze jaka będzie tego wydajność, ewentualnie później coś zmienie

 

maksimum@ dobra odpowiedż. zmień coś.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites
Tutaj automatycznie powinieneś dostać warna za wprowadzanie w błąd. Na najnowszych sterownikach HD 7970 jest następną karta po GTX 690 jeśli chodzi o wydajność.

 

Proszę autora tematu o udzielnie odpowiedzi na pytanie "w jakiej rozdzielczości grasz?" i podaj resztę zestawu.

Tak najprawdopodobniej wyglądać bedzie zestaw:

3 monitory full hd   

procesor i7 3770k

płyta główna MSI z77A-GD55 (G3)

zasilacz COUGAR GX 1050W

karta graficzna  kieruje się raczej w strone hd 7970 

Link to post
Share on other sites
Tutaj automatycznie powinieneś dostać warna za wprowadzanie w błąd. Na najnowszych sterownikach HD 7970 jest następną karta po GTX 690 jeśli chodzi o wydajność.

 

Proszę autora tematu o udzielnie odpowiedzi na pytanie "w jakiej rozdzielczości grasz?" i podaj resztę zestawu.

ale nie we wszystkich grach, i tak patrząc obiektywnie 6990 jest lepszy, oto dowód z rodzimej stronki

http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

tak więc to nie ja wprowadzam ludzi w błąd, i nie mów mi o warnach

 

a tych 2000 punktów w 3d marku nie nadrobisz sterownikami

Link to post
Share on other sites
Wole zostawić sobie zapas mocy na crossfire, chociaż na razie nie widzę takiej potrzeby. 

stary a tak w ogóle jak już rozmawiamy, czemu skoro masz flote nie kupisz GTX 690, jedno GPU, z tego co mi wiadomo nie istnieje nic wydajniejszego, nie będziesz się bawił w krossowanie, a myślę że taka karta Ci wystarczy na conajmniej 2 lata grania we wszystko na max detalach, w 3d vision, na dwudziestu monitorach, same fajerwerki, za jedyne 4000 złotych:D

Link to post
Share on other sites
stary a tak w ogóle jak już rozmawiamy, czemu skoro masz flote nie kupisz GTX 690, jedno GPU, z tego co mi wiadomo nie istnieje nic wydajniejszego, nie będziesz się bawił w krossowanie, a myślę że taka karta Ci wystarczy na conajmniej 2 lata grania we wszystko na max detalach, w 3d vision, na dwudziestu monitorach, same fajerwerki, za jedyne 4000 złotych:D

Na razie kupie jednego hd 7970 i zobacze czy wystarczy

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...