Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy tymi kartami. Bardziej kieruje się ku hd 6950 z racji na mniejszy pobór mocy. Moge je dostać w dwukrotnie niższej cenie, ale są to wersje 1gb. Teorytycznie 3 hd 6950 mają 4200 procesorów strumieniowych do 4000 w hd 7990. Natomiast hd 7990 ma dwa razy więcej ramu i obsługe direct 11.1. Komputer wykorzystuje do gier, obróbki grafiki. Posiadam zasilacz 1050 w. 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to hd7990 to karta ktora nie jest oficjalnie wydana tylko wybryk firmy vertex,mysle ze to wystarczy zeby o nim zapomniec,3xjakies hd 6000 to tez bez sensu bo 3ecia karta daje naj mniej mocy a w budzie bedziesz mial dosc ze strasznie glosno to 1000 stopni,gtx 690 za drogi do tego co mozesz miec z hd7970 ,jedna sztuka wcale nie jest wystarczajaca jak ktos ma kase i faze na najlepszy sprzet i musi grac w ultra z max msaa,dlaczego nie.Sam osobiscie mysle o drugiej sztuce ktora przewaznie nie daje mniej niz 80% na plus.

Edytowane przez decrypterie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy tymi kartami. Bardziej kieruje się ku hd 6950 z racji na mniejszy pobór mocy. Moge je dostać w dwukrotnie niższej cenie, ale są to wersje 1gb. Teorytycznie 3 hd 6950 mają 4200 procesorów strumieniowych do 4000 w hd 7990. Natomiast hd 7990 ma dwa razy więcej ramu i obsługe direct 11.1. Komputer wykorzystuje do gier, obróbki grafiki. Posiadam zasilacz 1050 w. 

ktoś ładnie napisał, że na kij ci 3 takie karty, bo tanio? a czy myślisz że jak masz 4 rdzenie w procku taktowanym 3,4 to masz 14 gigaherca? śmieszny temat

 

zrób CF, a nie pchaj 3 karty bo na kij ci to, złóż sobie krosa z dwóch 7950 jak plujesz kasą, a tak na marginesie to najwydajniejsza karta od amd to 6990, może daj 4 kafle za takiego krosa:D

 

a za pół roku będziesz szalał że na alegro sprzedać nie możesz

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Sli czy cf sa dostepne od dawien dawna a ludzie dalej twierdza ze niemaja racji bytu,wiekszosc co tak twierdzo to nigdy nie miala kart w tym skladzie lub miala na testy na dzien dwa,uzywalem ponad rok w sli gtx470 i nie zdazyl mi sie ani jeden problem,zadowolony bylem bardzoa wydajnosc powalala.Podejrzewam ze tak samo jest z CF ,tak wiec ja Ci szczerze polecam dwie karty pod wzgledem wydajnosci jak i fajnie sie prezentuja.

Edytowane przez decrypterie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Domyślam się, że hd 7990 bedzie kosztować tyle co 690 gtx czyli około 4000zł. Taniej wyjdą 2x hd 7970. Podobna sytuacja jak z procesorami pod lga 2011. I7 3930 nie jest dużo gorszy od 3960 ale kosztuje 2 razy mniej.

Link to post
Share on other sites
Sli czy cf sa dostepne od dawien dawna a ludzie dalej twoerdza ze niemaja racji bytu,wiekszosc co tak twierdzo to nigdy nie miala kart w tym skladzie lub miala na testy na dzien dwa,uzywalem ponad rok w sli gtx470 i nie zdazyl mi sie ani jeden problem,zadowolony bylem bardzoa wydajnosc powalala.Podejrzewam ze tak samo jest z CF ,tak wiec ja Ci szczerze polecam dwie karty pod wzgledem wydajnosci jak i fajnie sie prezentuja.

no to samo mówie, na kij 3x, jak cf to dobra kmina, nikt nie umniejsza CF, to jest zacne rozwiązanie, ale ten koleś najchętniej to by kupił 20 kart graficznych, podłączył i miał 60 klatek w bf 3:D jak się ma za dużo kasy to w głowie się robi nieciekawie

 

kup pozłacany gf 2 mx, cały ze złota:D daj 2000000000000 pln i będziesz grał w mario na high, ale przecież złoty:D

Link to post
Share on other sites
Sli czy cf sa dostepne od dawien dawna a ludzie dalej twierdza ze niemaja racji bytu,wiekszosc co tak twierdzo to nigdy nie miala kart w tym skladzie lub miala na testy na dzien dwa,uzywalem ponad rok w sli gtx470 i nie zdazyl mi sie ani jeden problem,zadowolony bylem bardzoa wydajnosc powalala.Podejrzewam ze tak samo jest z CF ,tak wiec ja Ci szczerze polecam dwie karty pod wzgledem wydajnosci jak i fajnie sie prezentuja.

No z tą fajną prezencją to argument bomba... Tylko jaki jest sens takiego rozwiązania jeśli 1 szt HD 7970 zapewnia komfortowe granie we wszystko? Rozumiem ktoś ma stację roboczą do SL3 to wkłada się ile tych kart wlezie, ale do grania? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a tak poważnie jak nie masz co zrobić z pieniędzmi, to kup do krosa 2x 7870, albo 2x 7950, i żadna gra nie fiknie, bo taki zestaw uciągnie wszystko dosłownie, jeżeli chcesz być bardziej burżujski to faktycznie wywal siano na GTX690 najlepiej w SLI, albo na 3x 6990:D



i siądziesz wieczorkiem, po graniu na zapał, i stwierdzisz jaki ze mnie idiota bo mogłem kupić żonie buty, albo coś do lodówki, i się popłaczesz

Link to post
Share on other sites
jeśli 1 szt HD 7970 zapewnia komfortowe granie we wszystko? Rozumiem ktoś ma stację roboczą do SL3 to wkłada się ile tych kart wlezie, ale do grania? 
Wcale nie zapewnia bo chociazby far cry 3 z wygladzaniem na 8x ma srednio 30 klatek,a wiec nie jest to komfortowe granie,

Druga rzecz nabijacie sie z kogos bo ma kase,jakby chcial mx 400 zlotego to by juz go mial.Moze sie ktos poprostu nie zna i wnioskuje prosto czym drozej i wiecej to lepeiej,poniekad ma racje.

Tak czy inaczej najlepiej wyjdziesz kolego na hd 7970 x2. A za rok,moze 2 sie znowu wymieni na cos topowego,wcale nie uwazam ze to jest lans,jakby kazdy mial w brud kasy to nie wierze zebyscie mieli np 7770 jako zapaleni gracze a wtedy podejrzewam ze polowa nas.by nie mia tej wiedzy co ma bo po co.

 

i siądziesz wieczorkiem, po graniu na zapał, i stwierdzisz jaki ze mnie idiota bo mogłem kupić żonie buty, albo coś do lodówki, i się popłaczesz

A dlaczego nie kupic obu kart,butow i czegos do lodowki naraz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Wcale nie zapewnia bo chociazby far cry 3 z wygladzaniem na 8x ma srednio 30 klatek,a wiec nie jest to komfortowe granie,

Druga rzecz nabijacie sie z kogos bo ma kase,jakby chcial mx 400 zlotego to by juz go mial.Moze sie ktos poprostu nie zna i wnioskuje prosto czym drozej i wiecej to lepeiej,poniekad ma racje.

Tak czy inaczej najlepiej wyjdziesz kolego na hd 7970 x2. A za rok,moze 2 sie znowu wymieni na cos topowego,wcale nie uwazam ze to jest lans,jakby kazdy mial w brud kasy to nie wierze zebyscie mieli np 7770 jako zapaleni gracze a wtedy podejrzewam ze polowa nas.by nie mia tej wiedzy co ma bo po co.

 

 

A dlaczego nie kupic obu kart,butow i czegos do lodowki naraz.

masz racje głupi gadałem, bo nie rozumiem tego tematu, brzmiało jak prowo, no sorr wbija kolo i mówi aa lepsze dziesięć razy 6990 czy dwadzieścia TI:D

Link to post
Share on other sites
jarnuszkiewiczm i decrypterie - przykro mi panowie, ale jesteście w błędzie. HD7950/GTX 670 to karty, które bez problemu wystarczą do grania na najwyższych detalach, w każdy obecny tytuł przy ok. 60 FPS. Nie próbujcie na siłę wcisnąć CF/SLI bo to się mija z celem tak jak powiedział gtxxor. 

Tak poza tematem to co was obchodzi co robi z pieniędzmi? Są jego i niech tak zostanie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to odpal na ultra z MSAAx8 FC3 i powiedz ze da sie grac nawet na CF 7970  ;) NIE DA SIE  :D

Moje CF czeka na Crysis 3 i dalej zobaczymy czy zostanie jak jest czy jedna idzie na handel  ;)



dla autora tematu - 2x 6950 to bedzie jakos poziom jednego 7970 i to jak szczescie dopisze

nie patrz na ilosc procesorow strumieniowych jak sie nie bawisz w sprawy ktore to dobrze wykorzystuja ;)

ogolnie CF z 3x 6950 to nie jest dobry pomysl gdyz skalowanie przy 3 krtach bedzie po prostu smieszne w grach a obrobka grafiki (Photoshopy i inne wynalazki) bardziej sa łase na CPU i ram niz na 3 uklady graficzne

Link to post
Share on other sites

Ale po co ci MSAAx8? Jeżeli przy 1080p właściwie MSAAx2 zaspokaja już wszystkie potrzeby oka... :P

 

Wiesz do tego można dorzucić jeszcze stereoskopowe 3D, najlepiej migawkowe i nawet 3 takie GPU wymiękną ale nie mówimy o skrajnych przypadkach. Ja tam wyłączyłem jakiekolwiek formy wygładzania krawędzi i w FC3 grałem płynnie 1080p @ 3D na 1 szt. HD 7970 po dość mocnym OC. 

Link to post
Share on other sites
Ale po co ci MSAAx8? Jeżeli przy 1080p właściwie MSAAx2 zaspokaja już wszystkie potrzeby oka... :P

 

Wiesz do tego można dorzucić jeszcze stereoskopowe 3D, najlepiej migawkowe i nawet 3 takie GPU wymiękną ale nie mówimy o skrajnych przypadkach. Ja tam wyłączyłem jakiekolwiek formy wygładzania krawędzi i w FC3 grałem płynnie 1080p @ 3D na 1 szt. HD 7970 po dość mocnym OC. 

Ja o tym wiem:) ale majac narazie te karty az sie prosi by to wlaczyc:D

ogolnie na 3d jeszcze nie sprawdzalem bo mi zonka przetransportowala telepator do drugiego pokoju

Link to post
Share on other sites

racja co nas obchodzi co typ robi z pieniędzmi, ale skoro wbił na forum i chce dobrą radę, to taka dajemy, zbedne jest wywalanie floty błoto, bo te 3 GPU mu nic nie dzadzą, lepieje jednego 6990 kupić, za 1000pln powinien używke dostać, i ta grafa załawi problem bo nie ma gryu która się zatnie przy tym GPU, a jak seryjnie jest gotowy rzucać kapustą, to niech kupi GTX 690 i ma w nosie na 2 lata conajmniej



bo nie rozumiem po co 3x krosa montować, do czego to, jak nie gaming to już zakrawa o burżujstwo, nie zazdroszczę nikomu niczego, ale to nie ma sensu zwyczajnie, więc z miejsca odradzam

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

bo nawet będąc milionerem to trzeba z głową robić pewne rzeczy, jedno porządne GPU lepiej da radę niż 10 które robią narzut na procka i koniec końców i tak jest zwłała



HD6990 to badziew. Aktualnie najlepsze wyjście to HD7970, ewentualnie dwie takie.

6990 wydajniejsze od 7970



nie wiele i nie wszędzie ale to sztandar AMD, a miałem okazję to coś testować, szczena mi opadła jak ta grafa ciśnie

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...